Parkování v centru Pelhřimova je dražší. Připlatí si hlavně místní

6

Zpřístupnit návštěvníkům Pelhřimova parkování v centru. To je hlavním důvodem, proč ve městě sáhli po změně v parkování.

Hlavní změnou, která platí od letošního roku, je podle mluvčí města navýšení ceny u předplatitelských parkovacích karet, které platí dvanáct po sobě jdoucích měsíců. „Obyvatelé ji mohou zakoupit kdykoliv během roku a bude jim platit dvanáct měsíců. Výjimkou jsou parkoviště v centru města, ulice Růžová, Palackého a Masarykovo náměstí, kdy rezidentská karta platí pouze kalendářní rok,“ vyjmenovala mluvčí pelhřimovské radnice Andrea Unterfrancová.

Došlo také ke změně, kdo a za jakých podmínek si může kartu rezidenta koupit. „Změny jsme zavedli hlavně z důvodu lepší přístupnosti centra města návštěvníkům. Lidé, kteří mají v této lokalitě trvalé bydliště, zde mohou parkovat, ale za peníze,“ komentoval místostarosta Zdeněk Jaroš.

Jaroš si zároveň uvědomuje, že systém znevýhodňuje místní, kteří bydlí v centru, oproti těm, kteří bydlí v jiných částech města a mají parkování zdarma. „Jinak to ale v centru vymyslet nelze,“ dodal místostarosta.

Podmínky v parkování se ale v budoucnu změní i pro obyvatele, kteří bydlí mimo centrum a parkují na neregulovaných parkovištích zdarma. „Takový stav je do budoucna asi neudržitelný,“ pokračovala mluvčí.

Ceny za parkování v centru Pelhřimova od roku 2024 jsou dostupné na tomto odkazu.

Pelhřimov letos zároveň plánuje stavbu dvou nových parkovišť ve městě. Jednoho v lokalitě Táborská, kde vznikne 172 parkovacích míst a druhého u řeky Bělé v blízkosti nákupní zóny Billa.

 

Čtěte dále:   O lipnické Kateřině

Axl

6 thoughts on “Parkování v centru Pelhřimova je dražší. Připlatí si hlavně místní

 1. Jo to v Humplu se parkuje jak za krale klacka. Kdo si privstane, tak stoji zadara jak chce dlouho. A to se vyplati !

  1. Nějaký konstruktivní návrh na řešení v Humpolci máte? Pokud ano, zkuste ho přednést kterémukoliv zastupiteli, či členovi výboru, komise. Jistě budou rádi a může se o tom kroku mluvit a realizovat. Nadávání na fcb nebo zde městu nic nepřinese.

 2. Tak pokud to víte vy, že se na zdejším portálu fňuká, tak to jistě vědí i na radnici a můžou se kdykoliv podívat co lidem vadí či chybí.
  Ale to jen za předpokladu, že chtějí dělat politiku pro město a jeho občany….
  *

 3. A proc by jako nutne meli mit nejake navrhy obcane ??? Od toho si snad plati politiky. Parkovaci system nevyjimaje.

  1. No politici i občané jsou spojené nádoby. Protože,když politik rozhodne, často se najdou takoví občané jako vy, kteří budou zásadně proti. Proto by se z nějakých názorů občanů. mělo vycházet.

   To,že náměstí už mělo být zpoplatněno dávno, alespoň minimálně, je stará věc. Bývalé vedení to nechtělo nikdy, myslím to do roku 2022 a to současné od roku 2022 se bohužel rok utápělo v marnosti a zpoplatnění nepřišlo.

   A když ne náměstí, tak určitě parkoviště před poštou by si parkovací automat zasloužilo. O tom se i dokonce uvažovala ještě, když byl místostarostou Namyslo, ale bohužel ODS to tehdy zřejmě svoji většinou zazdila.
   No a jinde pořádně není kde parkovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Odemykání dětského potenciálu

Pá Led 26 , 2024
Zveme na unikátní seminář. Sál se rychle plní, předprodej na stránkách Divadla Za komínem. Čtěte dále:   Česká ruční výroba skla je zapsaná na seznamu UNESCO - slaví i Vysočina

You May Like

Témata