Pelhřimov chce efektivnější městskou hromadnou dopravu, některé autobusy možná nahradí minivany na zavolání

Autobusy na některých linkách pelhřimovské MHD vozí místo cestujících jen vzduch. Město každý rok doplácí na jejich provoz skoro pět a půl milionu korun. Radnice chce proto provoz co nejvíc zefektivnit.

Cestující platí v městské hromadné dopravě v Pelhřimově za lístek dvanáct korun. Tržní cena je ale asi desetinásobně vyšší a doplácí ji město. Ve snaze dopravu zefektivnit proto město uvažuje i o takzvaná městské na zavolání.

Některé velké autobusy tak možná v budoucnu nahradí minivany a cestující si budou jejich služby objednávat telefonicky nebo prostřednictvím mobilní aplikace.

Pilotní projekt by se mohl v Pelhřimově spustit letos v létě. Doprava na zavolání funguje v České republice na území osmi města a obcí.

Jak by mohl nový systém městské dopravy v Pelhřimově fungovat, zajímalo Milana Soldána. Poslechněte si detaily zde: https://vysocina.rozhlas.cz/pelhrimov-chce-efektivnejsi-mestskou-hromadnou-dopravu-nektere-autobusy-mozna-9197515

Čtěte dále:   Záchranáři se budou stěhovat do nového. Stavět se bude i v Bystřici

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kraj Vysočina: tipy na neotřelé výlety s příběhem

Čt Bře 21 , 2024
Kraj zaslíbený trampům, rostou tu nejstarší stromy v republice a najdete tu i střed naší země. Pusťte fantazii na špacír při objevování oblasti, která je plná rekordů a adrenalinového pokušení. Leží tu třeba obec s nejdelším názvem: Nová Ves u Nového Města na Moravě. Čtěte dále:   Uzavírka ve Větrném […]

You May Like

Témata