Píšou o Humpolci: Bundu a deku s sebou, zimní kina na Vysočině už promítají

Kulicha na hlavu, deku, péřovou bundu a svařák s sebou. Zimní kino promítá vůbec poprvé v polovině prosince v amfiteátru v Lipnici nad Sázavou. Divákům nabídne pohádku Anděl Páně 2. Naopak v Humpolci mají se zimním kinem už dvouletou dobrou zkušenost.

Předvánoční dárek v Lipnici je v režii města. „Byl to vlastně nápad našeho starosty. Taková recese. Že kino nemusí promítat jen v létě,“ poznamenal místostarosta Marek Hanzlík. Kino v amfiteátru pod hradem promítá od páté hodiny odpoledne za každého počasí. Promítání je zdarma, organizátoři slíbili i občerstvení. „V zimě do kina? Proč ne, ale záleží na počasí. V mrazu a chumelenici bych tam nešel,“ poznamenal Pavel Domkář z Havlíčkova Brodu. Podle starosty Lipnice Zdeňka Rafaje je cílem zimního promítání hlavně sezbat obyvatele města dohromady. „Aby se sešli společně poseděli, pobavili se,“ dodal starosta.

Kinolavička v Humpolci zve na promítání za každého počasí.
Kinolavička v Humpolci zve na promítání za každého počasí.

Tradici zimního promítání založili v Humpolci a podle Radky Svobodové z humpoleckého informačního centra má tamní Kino v kulichu úspěch. „Poprvé se začalo promítat v době covidu, před dvěma lety,“ upřesnila Svobodová. Promítání tehdy rozdělilo Humpolec na dvě nesmiřitelné poloviny. „Nestačím zírat. Pandemie a nouzový stav v plném proudu. Kraj Vysočina momentálně nejhorší v ČR. V Humpolci se ale vesele promítá a to opakovaně,“ zuřili anonymní stěžovatelé na humpoleckém webu. Příznivci promítání naopak vzkazovali stěžujícím, ať nepanikaří. Zimní kino se i přes sváry podle Svobodové stalo v Humpolci tradicí, promítá před humpoleckým Mikádem. K posezení zvou kinolavičky. Ve čtvrtek prvního prosince začne promítání klasickou pohádkou S čerty nejsou žerty. Vstup do kina je zdarma. Poslední promítání v zimním kině je před Štědrým dnem.

Zdroj: https://trebicsky.denik.cz/zpravy_region/bundu-a-deku-s-sebou-zimni-kino-v-lipnici-promita-v-polovine-prosince-20221201.html

Čtěte dále:   Nový most by měl v budoucnu pomoci dopravě ve Světlé nad Sázavou. Využijí ho řidiči, cyklisté i chodci

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Mikulášská nadílka ve městě

Pá Pro 2 , 2022
Středisko volného času, sbor dobrovolných hasičů v Humpolci a Muzeum Dr. Aleše Hrdličky za podpory Města Humpolce vás zve na na Mikulášskou nadílku v ponděl 5.12. 2022. Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Komunální volby na Pelhřimovsku: otec versus syn, ale i bývalý starosta
Mikulášská nadílka ve městě

You May Like

Témata