Píšou o Humpolci: Dost anarchie. Humpolec omezí parkování v centru města

37

Omezit parkování v centru krok za krokem, chce město Humpolec na Pelhřimovsku. Míst je málo a řidiči nejsou zvyklí za parkování platit.

Zaparkovat v centru Humpolce ve všední den dopoledne i odpoledne není snadné, zjistil Deník. Volná místa nejsou. Potvrzuje to Lubomír Vacek, který zaparkoval na Horním náměstí. „Chci mít blízko k autu. Možná se to někomu nelíbí, ale nová parkoviště v Humpolci nejsou. Ve městě už není k hnutí, zvlášť, když se u nás za parkování neplatí. To si pak každý dělá co chce,“ řekl Deníku.

Axl

37 thoughts on “Píšou o Humpolci: Dost anarchie. Humpolec omezí parkování v centru města

 1. Jsem pro anketu obyvatel, která by řešila možnost parkovat ve všední dny na centrální ploše Horního náměstí. Když se může dávat plocha k dispozici zdarma na různé akce, tak proč ne na parkování. Stejně je tam ve všední dny mrtvo.

  1. Daleko horší je situace u polikliniky.. Na tom náměstí souhlasím, i tam by bylo třeba více místa,ale kdysi v 90.letech se prodal pozemek, který je dnes oplocen soukromým majitelem a tak město přišlo o nejcennější plochu.
   Parkovat na náměstí přímo na ploše stojí za úvahu, ovšem brečeli by sympatizanti farmářských trhů, vánočních sání a pod. Takže to neprojde

    1. A proč stavět parkovací dům za desítky milionů v centru, když máme zadlážděné prázdné Horní náměstí? Kritičtější situace je opravdu hlavně u Lidlu a u školy Hálkova.
     Jestli prosadí Unie elektroauta, tak počet aut v ulicích začne zase klesat. Je potřeba hledat i krátkodobá řešení, právě kvůli nejasnému vývoji.

 2. Žádné velké anarchie v parkování, ve městě obecně, jsem si nevšiml. Katastrofické je to ovšem u základních škol před osmou ráno a pak po obědě, kdy někteří rodiče a prarodiče parkují skutečně nevhodně a naprosto všude. Tak například bývalá místostarostka L.B. je schopna odstavit své auto přímo na chodníku před základní školou a od auta na několik minut odejít. To je panečku vzor pro ostatní !

 3. Inspiroval bych se městy jako je Pelhřimov, či Jihlava. Mají za nízký poplatek možnost parkingu kdekoliv. Lidé jsou z podstaty líní tvorové, proto zaplatí, místo toho aby popošli z parkovišť jako je u Plovárny, či u fotbaláku nebo dále od centra.

  Ano, znamená to investici do park systému (ideálně pro platbu kartou či mincemi), ale pro budoucí udržitelnost je to nutné. Část lidí se třeba vydá místo autem pěšky, či na kole, což vygeneruje volná místa.

  1. a proč ne HB? Zachytné parkoviště za 2 Kč/hodina. Víkend zdarma. Do 1/2 hodiny zdarma. V centru za 20 na hodinu. To bych pochopil jako řešení situace a ne snahu vybrat co nejvic.

 4. V Humpolci zvažují založení městské policie.
  Dost anarchie v parkování.

  A nyní již máte vážení diváci dostatek indicií abyste mohli určit čím se nově založená městská policie bude v Humpolci zabývat.

  1. Městskou policii určitě ne. Vyhozené peníze. To už za ty peníze na MP můžete raději přidělávat po městě parkovací místa.

   1. Městskou policii určitě ano !! To vůbec není o penězích, ale o bezpečnosti a pořádku ve městě. Je dobře, že několik komisí RM zřízení MP podpořilo a doporučilo.

    1. S dovolením vyřeším smajlem :)))))
     Zaskočte za nákupy do Jihlavy, sedněte si ideálně kolem sedmé večer na hlavní náměstí a pak napiště, zda se s místní MP v zádech, která v podstatě sídlí za rohem, cítíte bezpečně a zda je ve městě pořádek.

     frrrr

    2. jasne, 4 manici/manice, kteri nemaji zadne pravomoci budou urcite delat poradek po celem Humpolci. To je jasny. Urcite ani nebudou kontrolovat parkovaci listky, ktere budou od jejich prichodu povinne. To jim urcite nezabere vic nez 5% pracovni doby. Tak to se tesime. Jo mimochodem, kde v Humpolci je aktualne nebezpecno, aby tam musela MP uradovat?

     1. strach z listku? Proc strach? Spis nazor, ze jsou zbytecny.

 5. Skvělé parkoviště odstavného typu mohlo klidně vzniknout na zrušeném nádraží, podobně jako tomu je v Havlíčkově Brodu. Bohužel zde minulá vedení města nechtěla nalézt řešení s majitelem a raději tam vznikne nepotřebná síť obchodů a zvítězil zase byznys.
  A doprava kolem Okružní bude ještě složitější.

  1. Nemel kraviny. Takhle daleko by stejne nikdo neparkoval. A nepotrebne obchody? OK, jak pro koho. Dalsi cast lidi to zase vita, nebude muset jezdit do Pejru a do HavlBrodu. To je jako s tim stoupakem, ze Tobe se to nelibi, tak to mas smulu. Kdyby nevitezil byznys, byl by Humpolec 100 let za opicema jako treba Kamenice nad Lipou.

     1. Ale chodil. U Růže se zaparkovat nedá a zdatnější lidé by rádi šli i od nádraží. A že parkoval DDL? Proč ne, sloužilo by to lidem, a pokud víte, tak pro DDL stačilo i parkoviště pod halou nádraží, které vezme nyní za své

     2. tak se nekoho zeptejte. Dyt nikdo nechce jit na namesti pesky ani z Rybnicku, natoz aby tam chodili od nadrazi. Zaroven to vubec nedava smysl. Dojet z Litochleb nahoru k nadrazi, tam nechat auto a jit na namesti. To urcite udela spousta lidi.

 6. Tricet kacek za hodinu nikoho nezabije a vycisti to mesto od dlouhodobych zaboraru. A stacilo by jen mezi 06 a 18 h po-pa. MP na to neni treba, staci pracovnik radnice .

 7. Za 2 Kc na hodinu parkoviste zamestnacu na parkovani pro prilezitostne navstevniky mesta fakt nepredelas 🙉

  1. MP parkování a pořádek ve městě nevyřeší. To samé se týká bezdomovců. To snad každý pochopí.
   Parkování chce také jinou úvahu. V ulicích se starší zástavbou t.j. hlavně ve středu města trvale parkují, jinou možnost nemají, občané kteří vyjedou tak jednou za týden někdy ani to ne. Pro ty by bylo jistě vhodné nějaké parkoviště na okraji. Myslím, že v těchto případech vzdálenost není rozhodující. Občané kteří mají garáže třeba při výjezdu na Želiv také se projdou. Pak samozřejmě by střed města byl nějakou formou zpoplatněn.
   Ještě k situaci kolem polikliniky. Dříve nás ani nenapadlo jet k lékaři nebo k autobusu autem i když stálo auto v garáži a bydleli jsme na druhém konci města. Zde by také malé zpoplatnění parkování hodně vyřešilo.

   1. U polikliniky bude dost odstavených aut lidí, kteří jezdí dálkovým autobusem. Protože se u mlíčňáku udělalo hlavní stanoviště autobusových linek. Pak tam samozřejmě parkují lékaři a sestry, to jsou desítky lidí. Takže parkovné vůbec nic nevyřeší, bude tam plno. Řešení bylo při stavbě Lidlu. Patrové parkování s využitím výškového rozdílu, co tam existoval a byl zasypán.

 8. Na parkovišti u Lidlu stoji již dlouho auto s PZ RO .. přes dvě parkovací místa a půl metru v cestě.
  Proč to neřeší policie?
  Každý den ráno vyveze velkopodnikatel Racek auta ze dvora a zaparkuje je na veřejném parkovišti
  kolem bývalých strojíren (min. 5 až 10 aut denně). To lidem z města nevadí?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Píšou o Humpolci: Letní Platforma Humpolec. Festival nabídne hudbu, poezii i workshopy

Po Čvn 26 , 2023
K prázdninám už neodmyslitelně patří multižánrový festival Letní Platforma Humpolec. Letos navíc slaví pomyslné kulatiny. Porci zábavy a vyžití vnáší do humpoleckého parku Stromovka již desátým rokem.

You May Like

Témata