Píšou o Humpolci: Příjemnější vstup do vody, moderní hřiště i zázemí

2

Pařezáč bude do letní sezony v novém.

Ještě letošní letní sezona u rybníku zvaném Pařezáč v Plačkově, místní části Humpolce, bude ve znamení nového prostředí. Jednou z plánovaných investic města pro rok 2022 je totiž revitalizace pláže a zázemí místní oblíbené rekreační destinace.

Město Humpolec o záměru diskutovalo a jednalo s plačkovským osadním výborem i s obyvateli a hotovou studii představilo na veřejné schůzi ještě v loňském roce. A právě ještě vloni, když byl rybník vypuštěn, začala stavba dvou mol, která nově usnadní a také zatraktivní přístup do vody. Další práce započnou tak, aby se začátkem června mohlo uskutečnit slavnostní otevření zmodernizovaného areálu. „V roce 2021 jsme nechali zpracovat studii na zvelebení prostředí u rybníku Pařezáč, a to v době, kdy jsme se s majiteli rybníka, rodinou Kinských, domluvili na odkoupení části pozemku na pobytové louce a následně na dlouhodobém pronájmu a také na tom, že v rybníku ukončí chov ryb, takže kvalita vody bude ještě lepší než doposud. K tomu se pak přičítá funkční i estetické sjednocení celého prostoru,“ nastínil místostarosta Humpolce Vlastimil Brukner.

Návštěvníci se tak mohou těšit na celkem tři upravené pláže pro příjemnější vstup do vody. Velkou změnou budou nová mola, která nabídnou zase „jiný“ přístup do vody i plochu pro odpočinek. Dětské hřiště se dočká nové podoby a samozřejmostí je také úprava zeleně. „Mysleli jsme i na převlékárny, parkovací plochu či na zázemí pro elektrokola. V úvaze jsou i další nápady, ale samozřejmě záleží také na tom, jak sami lidé budou chtít areál využívat. V nabídce je třeba možnost instalace přírodní sauny, ale to už opravdu záleží na obyvatelích Plačkova, zda by ji chtěli a dokázali využít. Vnímáme, že lokalita bude primárně stále sloužit hlavně místním, ale vítáni budou i návštěvníci z okolí,“ dodal Vlastimil Brukner.

Autorem studie revitalizace prostranství u rybníku Pařezáč je Václav Slavíček. Výsledky výběrového řízení na zhotovitele budou známy v březnu a poté už přijde na řadu samotná modernizace prostranství.

Axl

2 thoughts on “Píšou o Humpolci: Příjemnější vstup do vody, moderní hřiště i zázemí

  1. Tento počin města vítám, sice vznikl až na základě impulzů které přicházely z opozice, ale vždy je důležité, aby to co se dělá, bylo primárně pro občany.
    Každopádně mám jeden důležitý poznatek, okolí pařezitého rybníka můžeme upravovat jak chceme, stavět mola, upravovat pláže, vstupy do vody, zázemí pro elektrokola, nová Parkoviště, hřiště a tak dále, ale pokud se něco nestane s Kioskem, který je jediný v širokém okolí, který je schopen nabídnout něco k pití nebo občerstvení, tak to mohou být vyhozené peníze. Současná kvalita je totiž otřesná

    1. Tož se zaangažujte a postavte si konkurenční kiosek a ukažte všem jak se to má správně dělat – pokud se vám to povede bude to přínosem pro vás i vaše spokojené zákazníky. Ono kritizovat umí každej trouba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec v derby potvrdil roli favorita, Žďár naopak body promrhal

Po Dub 4 , 2022
O jedno utkání méně oproti původnímu programu se odehrálo ve víkendovém 16. kole moravskoslezské divize D.

You May Like

Témata