Píšou o Humpolci: Titanik za barákem nechceme, protestovali lidé v Humpolci

36

Žádný Titanik za barákem nechceme. Tak obyvatelé Humpolce komentují možnou výstavbu bytového domu ve Dvorské ulici. Proti bytovce dokonce vytvořili petici, kterou podepsalo přes čtyři sta padesát lidí. V pondělí se ve městě sešli s investorem a architekty, aby společně probrali budoucnost svého sousedství.

Někteří Humpolečtí byli v diskuzi kritičtější. „Kvůli šestnácti novým rodinám zničíte šestnáct starých rodin,” ozývali se.

Celý článek zde: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/titanik-za-barakem-nechceme-protestovali-lide-v-humpolci-20221212.html

Axl

36 thoughts on “Píšou o Humpolci: Titanik za barákem nechceme, protestovali lidé v Humpolci

   1. Je to skoro centrum, tam bytové domy prostě patří i podle územního plánu. Z archeologické stránky hezký a jestli nechci mít souseda, tak si musím sousední pozemek koupit 🙂 Jiná cesta není…

 1. Je to v souladu s územním plánem?
  Porušuje snad investor zákony?
  Pokud je na první otázku odpověď ANO a na druhou NE, tak je to jasný.

  Jinak z toho vznikne populistická dojmokracie ala starostka Štěrbová: “mně se to nelíbí, tak se to nebude stavět, a buď statečný, lide humpolecký, já jdu do hospody za 20 lidma na stranickou besídku, vaše problémy (ne)vyřešíme

  Takhle holánkové aktivističtí právní stát nefunguje!

  1. Investor pozemek se slusnym ziskem rozproda na domky a bytovku postavi tam kde nebude nikoho sját.
   Vsichni budou stastny a svet krasny.

   1. Tak jestli to všechno budete řešit takovýmto způsobem, tak gratuluji. To sem developera nedostanete ani S párem volů.

    Zmařenou investici odhaduji na 6-8 mega (pozemky, projekt atd) A kdo to zaplaatí?
    By mě zajímalo, kdy o tom začne psát Rýzner na Fb

    1. Ad a) a potřebujete developery tohoto typu?

     Ad b) riziko investice nese vždy investor – to je halt život

     frrrr

     1. Vyjádření pana Frrr, připomíná hadí politiku z KDU.
      Jen se změní osazenstvo radnice, už jim frrr jde argumentačně na ruku.

      Halt to je život, někteří lidi jsou slizký jako úhoř.

     2. Taktéž prosím o vysvětlení. S novým vedením totiž nemám nic společného. Respektive mohl bych poprosit o nějaký relevantní důkaz?

      frrrr

 2. Mě se ten dům líbí. Pokud byse to rozprodalo na pozemky, tak vznikne tak 6 parcel + plus nějaký příjezd. Samozřejmě si tam nikdo taky nepostaví, protože jedni budou řvát kvůli výhledu a druzí zas, že je to na kopci a nemají soukromí

  1. Panelák dobrej, bohužel by byl na špatném místě. Tento typ bydlení je třeba odsouvat na periferii.

   1. Podobně jako fabriky, že? Je zajímavé, že jedna taková si tady už roky lebedí v samém centru a vše se povoluje a odsouhlasuje, ba co víc, dokonce dotuje…a pak, jeden takový paneláček, navíc na místě, kde se to může a je problém

     1. Ano,
      tu s historii od roku 17 něco, která rozhodně v době vzniku neměla gigantické ležácké tanky, rozhledny, návštěvnická a jiná centra. Stejně tak nelila tisíce hektolitrů odpadních vod do poddimenzované čističky. Ještě potřebujete něco upřesnit? Protože přesně toto patří na periferii, viz Profil, HSE, areal Brunka, Hranipex a další

     2. Ano, ten hrozný pivovar, zkáza města a brzda rozvoje. Zatímco váš mecenáš musel holýma rukama vybudovat Hranipex potupně za městem.
      Ale máte šanci ukázat, že to myslíte vážně s tím mirkodušínstvím. Jeden hnusný pivovar přeci stačí, tak nás teď ve jménu vyššího principu a vizí čistoty snad proboha uchráníte před ošklivým bytovým domem takřka v centru, ne? To je snad vaše svatá povinnost!

     3. no jenze ted to vsechno ma a vy s tim nemuzete nic udelat… leda se vztekat

 3. Máme tedy pár příkladů jak to nedělat. Takže rozumné bude se z nich poučit, stejnou chybu neopakovat a souhlas pro nevhodnou stavbu v dané lokalitě přehodnotit.

  1. proc? Sousedi meli moznost to rozporovat v dobe povolovani. Moznosti meli spoustu. Nevyuzili je, ted koukaj.

 4. Prostě v územním plánu může být bytový dům při neporušení stavebních zákonů tam prostě bytovka může být, tečka. Až se investor obrátí na soud, tak to město všechno zaplatí…

  1. Nejsem specialista na stavební zákon,ale domnívám se,že připomínky k projektu měli sousedé z jiných parcel či blízkého okolí uplatnit při místním šetření a stavebním řízení ještě před schválením projektu stavebním úřadem. Úřad měl mít v dokumentaci už tehdy podobu budoucí stavby a ti, kterých se to týkalo a byli by dotčení tak se měli hlásit tehdy.

  2. Proč by se musel obracet na soud. To zda tam být bytový dům může, či nikoliv není záležitost posudku města – není dotčeným orgánem státní správy, nevydává stanovisko, ale pouze se vyjadřuje jako účastník řízení, což není pro investora závazné (tzn. to, že se to někomu v rámci MěÚ nelíbí, je sice fajn, ale to je tak všechno; nemusí se to líbit ani komisi a ani nemusíte uzavírat smlouvu o spolupráci). Závazné limity města jsou vyjádřeny územně plánovací dokumentací a možnostmi připojení na sítě ve vlastnictví města (jejich kapacita).
   Vlastní posouzení, zda tam být dům může, či nikoliv a zda splňuje veškeré zákonné limity je věcí státní správy, tzn. úřadu územního plánování a stavebního řádu.

   frrrr

    1. Cestuji po Bavorsku a navštěvuji tamní venkovská městečka, velikostí a významem podobná tomu našemu. Často si kladu otázku, jak tam docilují té architektonické harmonie navazující na tradici.
     Proč tam nemají kýčovitě barevné fasády, satelitní skanzeny jako ukázku současné lidové tvořivosti a nevkusu, bytovky či industriální objekty v zástavbách RD a jiné zrůdnosti.
     Proč ?

 5. takze sousede se vykaslali na moznosti ktere jim dava zakon, tj. neresili kdyz mohli a kdyz nemuzou tak se probrali a ted kopou aby to za ne nekdo vyresil. To je jako kvicet ze vlada stoji zahovno ale k volbam nechodit.

 6. Ano, sousedé se probrali, a mysli si že jim populistická starostka pomůže. Bohužel ta je zatím úplně mimo. Jsem zvědavý, jak vedení města bude bránit výstavbě bytů, kterých je nedostatek, na pozemku který dle ÚP to umožňuje. Uvidíme až rozhodne státní správa. Bude to světový unikát bránit výstavbě bytů, které by město nestálo ani korunu. Je toto ta kýžená změna?

    1. Kučera garant Dohody, jak bude pracovat pro město. V klidu si odejde ze zastupitelstva. Volič se dívá.

     1. Jak prosím souvisí odchod pana Kučery že zastupitelstva s tématem článku?

     2. Pardon, myslel jsem ze se jedna o clanek 2 zastupitelstvo, omlouvam se

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zastupitelstvo města Humpolce, 14. 12.2022

Út Pro 13 , 2022
Ve středu 14. 12. 2022  od 16 hodin se na malé scéně centra Mikádo koná 2. zasedání Zastupitelstva města Humpolce.

You May Like

Témata