Zastupitelstvo města Humpolce, 14. 12.2022

51

Ve středu 14. 12. 2022  od 16 hodin se na malé scéně centra Mikádo koná 2. zasedání Zastupitelstva města Humpolce.

Podklady k jednání jsou dostupné na webových stránkách města https://bit.ly/3iY1I7k

Jste srdečně zváni.  MěÚ Humpolec

Zastupitelstvo města

Odkazy

Je nejvyšším orgánem samosprávy města.

Zastupitelstvu města je vyhrazeno kromě jiného schvalovat program rozvoje města, rozpočet města a obecně závazné vyhlášky ve věcech samostatné působnosti.  Volí z řad svých členů starostu, jeho zástupce a další členy městské rady a odvolává je z funkce.  Stanovuje počet členů rady a zřizuje městskou policii.
Zastupitelstvo je také oprávněno udělovat čestné občanství města a ceny města Humpolce.

Zasedání zastupitelstva jsou veřejná, jednání se řídí jednacím řádem.

Odkazy

Axl

51 thoughts on “Zastupitelstvo města Humpolce, 14. 12.2022

 1. Konecne kultivovane jednani a to bez rizeni dohodari. Tleskam starostce i mistostarostum jak bravurne rizeni schuze zvladli. A je videt kdo pro mesto chce fakt pracovat. Jirka Kuceru to zabalil chvili po zahajeni a madam Kukrechtova vubec nedorazila. Dohodari jedna basen, Stancek urcite tech dvou micu na kampan uz lituje

  1. Naopak Bernard je ztělesněním dobra a jen kvůli nemoci, nemůže oddaně pracovat pro naše město.
   Jsem přesvědčen, že je šťastný, jelikož zastupitelstvo bylo kultivované, všichni měli prostor se vypovídat, nikdo nikam nespěchal, řekl bych, že splněný sen.
   Teď už chápu proč pivovar do toho nasypal tolik peněz. A souhlasím, že to stálo za to. Nevím jak vám, ale mě se to včera mooc líbilo.
   Pane Bernarde děkuji.

   1. Ano máte pravdu. Nikdo se tam nechoval jako dobytek. Zmizeli sprosté útoky, cílené provokace a celkové hulvátství. Proč asi?

    1. Protože jednání nevedla submisivní blekotající loutka, nýbrž kultivovaná inteligentní dáma paní Štěrbová, která dala v diskuzi všem prostor.

     Příjemná změna. Palec nahoru.

     1. asociálka s nepřirozeně dokonalým sebeovládáním na veřejnosti ! až se šlápne na kuří oko, to bude teprve cirkus! jako u její guru !?! 😀

   2. no k tomu Bernardovi – co jsem slysel tak ta nemoc neni zadna selanka. Takze to bych mu byt Vami rozhodne nevycital. To si myslim ze je fakt ubohost.

  2. Starostka vedla jednání dobře, na můj vkus ale příliš rozvláčně, příště to chce postupovat s trochu větší razancí. Místostarostové nic moc, nejsou v zastupitelstvu první období, takže za 3. Jirka Kučerů to tam proklimbal už jej to viditelně nebere.

   1. Co je špatnýho na tom, když si děda Kučera dojde sníst chlebíček vypít kafčo. Na tom nevidím nic hyenistickýho.

 2. Kdyby se Bernard dokázal ovládat a nebyl to pomstychtivec. Tak dnes by bylo ANO řízené Mikuláškem a Štěrbová v hájovně.
  Kdyby ANO bylo řízené Mikuláškem, tak by koalice byla s ODS a KDU.
  Bernard by si mohl ušetřit peníze, které zbytečně vyhodil z okna a nemusel tady hrát divadlo s nemocí.
  Skvělej postřeh s tím rozhovorem v Reflexu.
  Manipulace, lži a PR jinak nic, ale spousta lidí to miluje, viz Babiš ten je stejná herečka.

 3. Já jsem rád, že se přehodnotí obchvat ze Světlé n. Sázavou do Pelhřimova. Těch 6 500 aut denně co bylo prezentováno byla utopie. Nové měření Humpolec – Čejov 2000 aut je více vypovídající a kolik aut by odbočovalo před Čejovem směr D1 by mě hodně zajímalo, ale víc než 500 aut asi ne…Potom nevidím tu rentabilitu v zabírání zem. půdy a stavbu mostu okolo čističky a nikam nevedoucí cyklostezky. Líbilo se mi, že místostarosta chce vše řešit současně s novým územním plánem a s obchvatem se zaměří spíš na průmyslovou zónu a Jiřice. Čejov a Hadinu bych nechal být 🙂

  1. ja bych to resil vyjimkou na usek Humpolec – Heralec bez znamky a nekde v tomto useku novy sjezd a najezd na dalnici a tam odsud to vzit od HU-PE na HU- HB a dal na Svetlou. Nebo nejaka paralelka s dalnici, sjezd by byl hodne drahej a komplikovanej.

  2. Těch kontroverzních míst plánovaného obchvatu je daleko více. Nejedná se jen o okolí čističky, ale také o vyústění u Hněvkovic, kde by byl přejezd k Vystrkovu. Přiblížení provozu k vesnici je opravdu výrazné. Takže rozhodně je nutné tuto studii celkově přehodnotit.

 4. Moje postřehy z jednání včerejšího zastupitelstva.
  1. Stále je třeba dořešit zvuk v sále. Zastupitelé slyšet byli, diváci pokládající dotazy vůbec. Věřme,že to do dalšího jednání bude technicky vyřešeno.
  2. Ukazuje se, že zastupitelé a zastupitelky, kteří zahajují své první období zatím mlčí a sbírají zkušenosti, což je pochopitelné.
  3.Atmosféra řízení schůze byla sice klidná, ale místy až uspávající a tempo jednání dost rozvláčné. Ale to patří k politice. Přesto trocha svižnosti by neškodila.
  4. Poznámky nové opozice byly celkově věcné a ukazuje se, že pánové Brukner a Kratochvíl tuto roli budou zvládat a dokáží oponovat novému vedení.
  5. Trochu zamrzel odchod paní Balnohové /nestr. za ČSSD/ v průběhu jednání. Doufejme, že k odchodu měla nutný důvod.
  6. Věcně a srozumitelně vystupoval i radní Voplakal, Znovu jsem si pomyslel, že jedním z místostarostů měl být on.
  7. Překvapila i diskuse k osadním výborům, kdy byl stažen bod jednacího řádu těchto výborů. Většinou byly místní části vždy na okraji zájmu.
  8. Ještě jeden návrh k technickému zajištění přenosu. Nešlo by i při sledování on-line zajistit, aby výsledek hlasování na tabuli byl viditelný? Tedy kdo byl pro, kdo proti? To není výtka, jen dotaz, zda technicky by to šlo zajistit.

  1. I tentokrát byly místní části na pokraji zájmu. To právě potvrdil návrh jednacího řádu OV bez jakékoliv diskuze s obcemi, i rozhodování proti usnesení OV (Krasoňov).

   1. To že nebudou patroni už zástupci OV věděli minimálně od začátku listopadu. A to že OV se nějak usnese neznamená, že zastupitelstvo toho kterého města nemůže mít konečné jiné rozhodnutí. Osadní výbory nemají rozhodovací pravomoc, mohou pouze navrhnout ale konečné slovo má zastupitelstvo.

 5. ODS naprosto nulový výkon. Kukrechtová se ani nedostavila. Kratochvíl plácal nesmysly. Kučera se chytnul jen na fasády. Škrabánek dětinské dotazy, jestli se nebude prodávat Spolkáč.
  KDU ještě horší než jsme čekali.
  Arnotová standardně ani slovo.
  Krejčí slušná, ale znatená.
  Brukner se obhajoval, že nebere úplatky.
  ČSSD marnost nad marnost.
  Balnohová to zabalila po hodině.
  Jůzl ani slovo nevypustil.
  STOprocentní pivovar.
  Mikulášek řešil jen Bernardfest.

  Těm nepomůže ani svěcená voda.

 6. Kandidují a rezignují nebo nechodí do zastupitelstva nebo v průběhu odchází domů nebo celou dobu mlčí nebo plácají nesmysly nebo kopou tradičně za pivovar

  To není bůh ví jaký výkon.

    1. Umíte „jako volič“ definovat okruhy, které mají jednotliví zastupitelé řešit, nastavit jim prioritu a kontrolovat plnění? Svedete definovat odměnu za takový výkon?

     1. Jediný co svedou naprosto bezpečně, je blejt svoji patologickou nenávist a všemožný lži tady na Humpoláku. Tady jejich kapacita začíná i končí a jinak o nich už nikdy neuslyšíte. Pak možná ještě ve cvokárně. Tam jich mají plnou kartotéku.

    2. vy mozna. pak je tady minimalne 50% takovych, ktere to nezajima ani trochu. A z tech 50% ktere to zajima (co prisli k volbam) je zas 50% takovych, co jsou nyni v opozici. Takze cekaji na chybu. Minule to bylo taky tak, ted je to stejny. Taze vysledek z 21 zastupitelu bude makat pro mesto odahedm 7 (vim ze jsem to prehnal) a ostatni se povezou. A muzete se vztekat, muzete nadavat, muzete volit, muzete si stezovat. Stejne to tak bude priste zas.

 7. Faktem je, že lidi jako Arnotová nebo Balnohová tam jsou již několik volebních období a nevypadlo z nich ani slovo. Divím se, že tam zrovna tyto dvě dámy opětovně lezou.

  Jinak město potřebuje lidi kreativní a lidi výkonné, lidi co rozumějí právním věcem a lidi co rozumí ekonomickým věcem. Pevně věřím, že s příchodem novým subjektů, přijdou i “nová košťata”, co se pokusí nastavit úroveň našeho města zase o kousek výše.

  1. To mi pripomina plno nenazranych manazeru konglomeratu a jejich akcionaru. Vyssi plany, vic a jeste vic bez ohledu na cokoliv. Matros jak vysity. Intriky, boj o moc a nadrazenost. A ze nam unika podstata nasich kratkych zivotu ? Tak snad to ma rada lidi hozeny jinak. Ne snad, verim tomu.

   1. Každopádně jsou to lidi co mají zájem o dění ve městě a nesedí jen za anonymním profilem někde v koutě u PC

  1. To není potřeba. Na druhou stranu vše za každou cenu rozkopnout a začínat od nuly je také, s prominutím, blbost. Pokud se všechno bude analyzovat, dělat na každou kravinu studie, tak budou po čtyřech letech plná šuflata papíru a nebude zrealizováno nic – budiž zářným příkladem minulé volební období v JIhlavě v čele s paní primátorkou a jejími „melody boys“.

   frrrr

   1. Frrr strčte si Jihlavu za klobouk.
    Kde byly vaše rozumy ohledně Panskodomské, kde byla vaše chuť vytknout tupost, která je v rozšiřování pivovaru v centru města, včetně obskurně trapné rozhledny.
    Navážíte se jen do věcí od OK Planu (arch. Rýzner) a do HumpolecGo (mladej Rýzner).
    Kritiku ODS a pivovaru jsem od vás nikdy nezaznamenal. Žijte si v Jihlavě, truste své rozumy na Jihlavské drbně, zde jste k smíchu i k pláči.
    Dokonalý řiťolez.

    Brrrr

    1. Ad Panskodomská) rozumy byly, více komentovat nepotřebuji.

     Ad kritika pivovaru) svého času jsem se účastnil, stejně jako OK Plan, soutěže na rozhlednu a v rámci průvodního/ odevzdaného textu naleznete:
     „Z architektonického hlediska se snaží navrhovaná stavba v maximálně možné míře splnit zadání investora s jednou výjimkou a tou je zachování/ využití konstrukce stávajícího komína. Komín jako takový je poměrně výraznou vertikálou centra města s určitými proporcemi, které, byť se jedná o klasickou zděnou stavbu, nepostrádají jistou technickou eleganci a subtilnost. Vzhledem k tomu, že jeho průměr a požadavek na zachování funkčnosti neumožňuje provést vertikální komunikace středem, tyto by se logicky musely objevit po obvodě jeho pláště. Ze štíhlé stavby by se tak automaticky stal dvojnásobně/ trojnásobně zvětšený objem, který je zcela esteticky kontraproduktivní vůči středu města. Zde se také studie rozchází s názorem vyhlašovatele na potencionální dominantu centra – historicky je dáno, že tuto funkci zaujímá především kostel, radnice, popř. jinak společensky důležitá stavba a tato skutečnost musí být i v Humpolci z hlediska urbanismu bezpodmínečně respektována. Navrhovaná stavba tak může být moderní, může být vůči svému okolí provokativní a odlišná, nikdy však nesmí překročit určitou mez, což je v tomto případě měřítko/ zachování výrazné vertikality.“
     Pokud umíte číst a chápate text zjistíte, že pivovar zrealizoval pravý opak a tím pádem máte i můj názor na jeho počin. A jsem dokonce takový „řiťolez“, že jsem odevzdal práci v rozporu se zadáním – to abych vyhrál :)))

     To, že něco nezaznamenáte, je Váš problém, ne můj.

     P.S.: když mi napíšete na email, komín Vám k náhledu klidně pošlu !)

     frrrr

 8. Rozhledna je jedna vec. Bud se libi nebo ne . Ze tam bude hodne dlouho je vec dalsi.
  Co je ale naprosto silene pro pivovarskou hospodu, jsou rezervace. Rezervovat si termin, kdy dostanu chut dat si par skopku s prateli je trochu utopie. A zduvodneni personalu, ze mnohe rezervace jsou fiktivni, protoze neni personal, je vic nez usmevne. Zatim mi to prijde jen takove hrani si na pivovarskou hospodu .
  Tesim se a nejen ja, kdy to zecne fakt fungovat. Produktovy potencial by tam byt mel.

  1. Minulý pátek jsem tam byl – ad hoc – s manželkou na obědě. Žádná rezervace nutná nebyla a navíc jsme si velmi pochutnali.

   1. Zřejmě náhoda nebo jak kdy. My tam byli 5x, z toho 3x oběd s rezervací a 2x večer na pivo bez rezervace a to jsme byli odmítnuti. (velký bar byl zcela neobsazen a bez rezervaček)
    Jinak jídlo bylo dobré, prostředí čisté, příjemné, personál úslužný. Šanci zhodnotit pivo jsme zatím nedostali. Bylo by dobré, kdyby info o obsazenosti, resp. vytíženosti personálu hospody podávali již recepční dole u vchodu.
    Good luck

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec na videu: Hotel Fabrika - Humpolec, hovoří Luděk Rýzner - 14. díl pořadu Architektura v betonu

St Pro 14 , 2022
Stojí na místě bývalé soukenické fabriky, nese jméno Fabrika a měla tak působit i po architektonické stránce, říká zakladatel studia OK PLAN Architects Luděk Rýzner o stavbě, kterou před deseti lety dokončil ve svém rodném Humpolci.
Hotel Fabrika - Humpolec, hovoří Luděk Rýzner - 14. díl pořadu Architektura v betonu

You May Like

Témata