Píšou o Humpolci: Uzavírka v Humpolci: Objížďka pro náklaďáky je 50 kilometrů dlouhá

6

Velká dopravní uzavírka komplikuje situaci na hodně frekventovaných ulicích Pražská a Na Kasárnách v Humpolci. Omezení potrvá až do podzimu. Nákladní auta najedou kvůli uzavírce dokonce přes padesát kilometrů navíc.

Opravy přijdou na víc dvě desítky milionů korun. „Z důvodu rekonstrukce vodovodu a kanalizace nebude možné dvěma ulicemi Humpolce jezdit až do konce října. Zákaz vjezdu začíná až v samotné ulici Pražská. To znamená, že do Penny Marketu se řidič bez problému dostane,“ informovala mluvčí úřadu Marcela Průchová.

Objízdná trasa vede ulicemi Zahradní, Blanická, Nerudova a Kamarytova, je kilometr dlouhá. Kamiony si zajedou dokonce téměř 52 kilometrů. „Objízdná trasa pro vozidla nad 7,5 tuny je značená přes obec Věž do Havlíčkova Brodu, Světlé nad Sázavou, Kejžlice a Čejova zpět do Humpolce,“ upřesnil Průchová.

Jak dodala humpolecká mluvčí, na řidiče čeká další omezení. „Aktuálně se potýkají s dopravními komplikacemi také v místní části Světlice. Tam se pracuje na chodníku a nové autobusové zastávce. Při průjezdu obcí je nutné upravit rychlost a respektovat práce na staveništi,“ upozornila Průchová. Práce ve Světlici trvají do poloviny července.

Axl

6 thoughts on “Píšou o Humpolci: Uzavírka v Humpolci: Objížďka pro náklaďáky je 50 kilometrů dlouhá

  1. Víc než dvacet milionů za něco přes dvě stě metrů si musí odůvodnit alespoň časem opravy, když ne jinak. Maká se tam nonstop ve dne v noci 🙂

    1. Je fakt že náklaďáků tam jezdí spousta. To by vyřešila ta slavná MP, že by je zbuzerovala ať si dají 50 km navíc?

      1. Ale on tam není nikde žádnej zákaz na 3,5T. Jediný cedule jsou na hlavní I/34 a ty nejsou zákazový.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Bývalou Jednotu v Hněvkovicích využijí děti. Budovu koupilo město

Út Čvc 4 , 2023
Pro zřízení dětské skupiny může sloužit budova dnes již nevyužívané prodejny Jednota v humpolecké místní části Hněvkovice. O jejím výkupu rozhodli zastupitelé.

You May Like

Témata