Plán investic a oprav: Pod jedním klikem

Na webových stránkách města Humpolce přibyl nový důležitý odkaz

Na webových stránkách města Humpolce přibyl nový důležitý odkaz, který směřuje na interaktivní tabulku se seznamem těch nejvýznamnějších oprav a investic v Humpolci. Data zadávají garanti jednotlivých oblastí a počítá se minimálně se čtvrtletní pravidelnou aktualizací. Přehled zahrnuje jak projekty, které se již uskutečnily, tak, a to především, záměry, na kterých se aktuálně pracuje nebo s nimiž se do budoucna počítá. Projektový zásobník je dalším významným krokem, jak ještě více zpřehlednit a sumarizovat již dostupná data, a tím vytvořit nejen užitečný nástroj pro pracovníky města a městského úřadu, ale hlavně snadno dostupný přehled pro širokou veřejnost.

Příslušný odkaz zájemci najdou na webových stránkách města Humpolce www.mesto-humpolec.cz v záložce Vedení města pod názvem Plán investic a oprav. Po kliknutí jsou přesměrováni na web Národní sítě zdravých měst, která tento nástroj zaštiťuje a které je město Humpolec součástí. „Projektový zásobník slouží především jako nástroj informování veřejnosti o tom, co se v našem městě již uskutečnilo a co se chystá. Údaje zadávají přímo pracovníci našeho úřadu a garanti jednotlivých oblastí, konkrétně Odbor místního hospodářství, Odbor životního prostředí a památkové péče, Oddělení školství a také naše příspěvkové organizace. Jedná se o výběr zásadních investic a oprav především od roku 2020 dál,“ nastínila koordinátorka Zdeňka Augustová z Odboru tajemníka Městského úřadu Humpolec.

 

Do tabulky se ke každému záměru města vyplňuje jeho název, jeho cíl, stádium, ve kterém je jeho realizace (od námětu, přes všechny fáze projektové dokumentace, až po dokončení), kdo jej řídí, jaký je předpokládaný rozpočet, jaké byly skutečné výdaje a v jakých letech se záměr řešil. Údaje se ještě dají řadit dle preferencí toho, kdo je prohlíží, a rozkliknout k dalším podrobnostem. Kolonka „Průměrné hodnocení udržitelného rozvoje“ slouží především jako podpůrné sebehodnocení daného projektu, které mohou vyplnit ti, kteří záměr měli na starosti. Projektový zásobník bere v potaz také návaznost na strategické cíle, které vychází ze strategického plánu města Humpolce. „Všechny tyto informace z něj tak činí zajímavý přehled pro veřejnost, ale také užitečný pracovní nástroj pro nás a naše kolegy. Počítáme, že jej jednotliví garanti budou aktualizovat minimálně jednou za čtvrtletí,“ zmínila místostarostka Humpolce Mgr. Alena Kukrechtová a doplnila, že smysl zásobníku je také souladu s principy Místní Agendy 21, s nimiž město Humpolec dlouhodobě pracuje.

Čtěte dále:   3. zasedání zastupitelstva města, 1.3.2023

Odkazy

 

 

Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková; www.mesto-humpolec.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vraťme společně zdraví Vysočině!

Čt Bře 4 , 2021
KRAJ VYSOČINA: Výzva hejtmana a ředitelů nemocnic a složek IZS Čtěte dále:   Město Humpolec má nového mluvčího

You May Like

Témata