Po večerní nehodě v Humpolci zemřela chodkyně. Hledají se svědci.

7

V Humpolci v Kamarytově ulici poblíž restaurace Stromovka došlo 31.10. kolem půl sedmé večer ke střetu osobního auta s chodkyní. Žena (67) byla převezena ve vážném stavu do nemocnice v Pelhřimově, kde dnes nad ránem zemřela. Kdo kolizi zavinil, zatím není jasné. Policie hledá případné svědky.

Policie, ilustrační foto - Foto: Milan Kopecký

Policie, ilustrační fotoFoto: Milan Kopecký

Nehoda se stala kolem půl sedmé večer. „Došlo zde ke střetu osobního vozidla Renault Twingo, které řídila pětapadesátiletá řidička, a chodkyně. Sedmašedesátiletá chodkyně utrpěla při nehodě těžké poranění a z místa nehody byla převezena ve vážném stavu do nemocnice v Pelhřimově,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí policie Dana Čírtková.  

Zkouška na alkohol u řidičky byla negativní.  

„Dnes časně ráno chodkyně na následky zranění zemřela. Další okolnosti dopravní nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem policejního vyšetřování,“ dodala mluvčí.  

Policie hledá svědky  

K nehodě došlo v Kamarytově ulici, která vede od supermarketu Billa k sídlišti Na Rybníčku. „Policisté se v souvislosti s vyšetřováním obracejí se žádostí o pomoc na případné svědky této dopravní nehody. Pokud se někdo pohyboval včera večer kolem půl sedmé na ulici Kamarytova v blízkosti restaurace Stromovka a viděl průběh dopravní nehody, může se se svým svědectvím přihlásit na lince tísňového volání 158.“  

Autor:  Milan Kopecký

převzato z: www.rozhlas.cz

Petr

7 thoughts on “Po večerní nehodě v Humpolci zemřela chodkyně. Hledají se svědci.

 1. To se může stát každému. I na osvíceném přechodu je to o hubu když jede nějaká baba, jen zlomek z nich dává přednost.

  1. Nevím jestli je to jen můj pocit, ale ty osvícené přechody fungujou uplně opačně a ten chodec se v tom ztrácí a není vubec vidět.

   1. Mám stejný pocit, navíc dojem, že ta světla dodávají chodci pocit většího bezpečí / menšího ohrožení, což je, myslím, špatně.
    Přechod je místo, kde se kříží trasy několika desítek kil živého organismu a minimálně tuny hmoty auta v řádově vyšší rychlosti a už z toho titulu je nutně nebezpečný a jeho osvěcování je podle mne kontraproduktivní.

  2. Mám pocit, že paní šla rovně ze dveří Stromovky, takže na žádném přechodu nebyla. Přijíždějící řidička ji za osvětleným přechodem neměla šanci vidět.
   V některých městech je přechod osvětlen jen v ten moment kdy se blíží chodec, to je asi lepší protože v tomto případě by přechod nesvítil a paní by byla možná vidět.

   1. tak to jste svedek, prihlaste se kdyz vite jak to bylo. Kazdopadne bych nechtel byt v kuzi ani jedne z tech dam. A ani pribuzny….

     1. Je to špatné v každém případě. Opatrnosti při přecházení není nikdy dost. Platí to i pro přechody. Přednost pro chodce, který chce vstoupit na přechod nebo po něm už jde je čistě teoretická.
      Hřbitovy jsou plné chodců, co byli na přechodu v právu.
      Podobně jako motorkářů co si naivně mysleli, že mají přednost když jedou po hlavní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Odhalení pamětní desky Jana Zábrany

Čt Lis 3 , 2016
19.11.2016 – Město Humpolec Vás zve na slavnostní odhalení pamětní desky spisovateli, překladateli a básníkovi Janu Zábranovi.

You May Like

Témata