Z deníku policie

Neznámý zloděj „navštívil“ humpolecký pivovar.

Pondělních ranních hodin využil neznámý pachatel, který vnikl do objektu pivovaru v Humpolci. Z administrativní budovy odcizil 20 m měděných svodů. Dále poškodil nezjištěným předmětem topný kabel pro vytápění okapů a žlabů. Svým jednáním způsobil škodu ve výši nejméně 23 tisíc korun. Případ krádeže barevných kovů šetří humpolečtí policisté z podezření ze spáchání přečinu krádeže a poškození cizí věci.


 


Neznámý vandal v sobotu v době mezi 19,45 a 22,15 hodinou rozbil zatím nezjištěným předmětem zadní vyhřívané okno u vozidla Škoda Superb. Vozidlo bylo zaparkované ve volně přístupném dvoře na Masarykově ulici v Humpolci. Poškozením vozidla vznikla škoda ve výši nejméně 10 tisíc korun. Humpolečtí policisté šetří případ jako přečin poškození cizí věci.
Dopravní akce odhalila pětatřicet přestupců


V neděli 14. listopadu v době od 10,00 do 17,00 hodin probíhala na pelhřimovských silnicích dopravně bezpečností akce, která byla zaměřena na dodržování pravidel silničního provozu. Zejména  policisté kontrolovali dodržování stanovené rychlosti, technický stav vozidel, připoutání bezpečnostními pásy a samozřejmě i zda řidiči před nebo během jízdy nepožili alkoholické nápoje.Policisté zkontrolovali 134 vozidel a za sedm hodin zjistili 35 dopravních přestupků. Dvaatřiceti přestupcům byla uložena bloková pokuta v celkové výši 33.000 korun. Přestupek tří neukázněných řidičů byl postoupen k vyřešení k přestupkové komisi při Městském úřadu.


 


Celkem 17 řidičů překročilo stanovenou rychlost. Čtrnáct řidičů obdrželo blokovou pokutu za celkovou částku 29.000 korun. U tří řidičů bude spis postoupen k vyřešení u přestupkové komise. Policisté naměřili osmatřicetiletému řidiči na obchvatu kolem Božejova rychlost 163 km/hodinu. Druhý hříšník jel v obci Pravíkov v místech přechodu pro chodce 108 km/hodinu. Nezodpovědným řidičům hrozí zákaz řízení motorových vozidel na dobu 6 – 12 měsíců, pokuta ve výši 5.000 – 10.000 korun a ztráta 5 bodů.

Čtěte dále:   Rychlost 229 km/h: jízda sporťáku skončila na dálnici u Humpolce

Čtyři řidičů nepoužili bezpečnostní pásy a u pěti vozidel zjistili policisté nevyhovující technický stav.


 


Zdroj: www.policie.cz

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nespokojenost lékařů na Vysočině stoupá

Út Lis 16 , 2010
Lékaři na Vysočině bojují za lepší peníze, které by chtěli za svou práci. Řada z nich je proto odhodlána napsat k 1. lednu výpověď. Výzva „Děkujeme, odcházíme“, kterou lékařské odbory nabádají kolegy k jejich podání, má proto v kraji velmi vysokou podporu. Nespokojených lékařů na Vysočině je dokonce nejvíc v […]

You May Like

Témata