Z deníku policie

Úspěch zaznamenali policisté z Obvodního oddělení v Humpolci, kteří v neděli 2.srpna krátce po třetí hodině odpoledne zadrželi hledaného devatenáctiletého muže v obchodním domě v ul. Nerudova. Zadržený muž byl eskortován do věznice v Českých Budějovicích, kde nastoupil výkon trestu uložený Okresním soudem v Pelhřimově.

Z balkonu v pátém patře panelového domu v Lužické ulici vypadla osmačtyřicetiletá žena. Přivolaná zdravotnická záchranná služba ji s těžkým zraněním rychle odvezla do krajské nemocnice v Jihlavě. Příčiny neštěstí v současné době vyšetřuje pelhřimovská policie.


Zatím neznámý vandal poškodil dosud nezjištěným předmětem skleněnou výplň zadních dveří u osobního auta značky Volvo. To stálo zaparkované v Nerudově ulici v Humpolci. Majiteli vozidla záškodník způsobil škodu, která se vyšplhala na dvacet tisíc korun. Policie po vandalovi pátrá.


V neděli 2.srpna v podvečer mladí rodiče zabouchli v automobilu malé miminko i s klíčemi. K vyproštění dítěte z vozu museli zavolat humpolecké hasiče. Případem se zabývala i humpolecká policie, která prošetřovala, zda případně nedošlo k nějakému pochybení či zanedbání péče.


Humpolecká jednotka hasičů musela zasahovat i den předtím v budově pošty. Z doručeného balíku zde začala vytékat  neznámá látka. Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o náplň do chemických toalet. Jednotka látku zlikvidovala a zbytek náplně předala majiteli zásilky. 


Zbraňová amnestie skončila


Do páteční půlnoci 31. července 2009 měli občané možnost bez hrozby postihu odevzdávat na útvary Policie České republiky zbraně nebo jejich části, které přechovávali bez patřičných povolení. Lidé v pěti okresech na Vysočině odevzdali celkem 395 nelegálně držených zbraní.


Okres Havlíčkův Brod: 81
Okres Jihlava: 72
Okres Pelhřimov: 72
Okres Třebíč: 97
Okres Žďár nad Sázavou: 73


Policie u každé odevzdané zbraně přezkoumala, zda se nejedná o zbraň, se kterou byl spáchán neobjasněný trestný čin, nebo zda neprochází pátrací evidencí v České republice a Schengenském prostoru. Pokud byly všechny uvedené kontroly negativní, byla zbraň po splnění zákonných podmínek vrácena majiteli, nebo majitelem převedena na jinou osobu, která vlastní patřičná povolení. Další možnosti – vzdát se zbraně ve prospěch státu – využilo asi 20 % občanů.

Čtěte dále:   Policisté pátrají po třináctileté dívce z Humpolecka, může být i na Brodsku

 


(Zdroj: www.policie.cz )

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec si zaslouží podporu od svých občanů

Út Srp 4 , 2009
Naše město si v soutěži „O nejkrásnější město a obec Čech a Moravy vede z celého kraje Vysočina nejlépe, byť z původního šestého místa v průběhu hlasování kleslo na místo dvanácté. Čtěte dále:   Na dálnici u Humpolce havarovalo nákladní auto. Zasáhli hasiči

You May Like

Témata