Pohonné hmoty na Vysočině v týdnu mírně zlevnily

1

Na Vysočině se v minulém týdnu ceny pohonných hmot mírně snížily.

Litr naturalu je k dostání za 34,93 Kč. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 šel v kraji s cenou dolů o 11 haléřů a prodává se za 34,93 Kč za litr. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu klesla o devět haléřů na 34,86 Kč za litr.

HMOTY.jpg

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Třebíč, v průměru za 34,26 koruny za litr. To je o 14 haléřů méně než před týdnem. Nejvíce za benzin zaplatí řidiči v okrese Žďár nad Sázavou, litr tam stojí průměrně 35,60 Kč (o 36 haléřů méně než před týdnem).

Průměrná cena nafty v kraji klesla o tři haléře, řidiči ji nakoupí za 34,54 Kč za jeden litr. Republikový průměr se snížil o osm haléřů na 34,08 Kč za litr.

Nafta je v kraji nejlevnější v okrese Třebíč, v průměru tam za ní pumpaři inkasují 34,10 Kč za litr (o šest haléřů více než před týdnem). Nejvyšší cenu diesel drží na benzinových pumpách v okrese Žďár nad Sázavou, kde se za jeden litr platí v průměru 34,91 Kč. Tedy o tři haléře více než před týdnem.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX, www.i-vysocina.cz 

Čtěte dále:   Až třicet kilometrů navíc – sjet nebo najet na dálnici u Humpolce ve směru na Brno teď není možné

Petr

One thought on “Pohonné hmoty na Vysočině v týdnu mírně zlevnily

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Děti se mohou stát indiány či strávit večery bez elektřiny

Čt Čvn 23 , 2011
Pelhřimovsko – Řada školáků si nedokáže prázdniny představit bez pobytu na letním táboře. Čtěte dále:   Starostu Golčova Jeníkova prošetřuje policie, na svou funkci rezignoval

You May Like

Témata