V Pelhřimově by měl být babybox

Do konce roku budou v Česku nainstalovány další dva nové babyboxy (ten první v nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně), kam rodiče mohou odložit nechtěné novorozence. Babybox v Pelhřimově má být zprovozněn 21. prosince, zatím ale na jeho pořízení chybějí peníze.

Občanské sdružení Babybox pro odložené děti, zastoupené Ludvíkem Hessem, podepsalo před několika dny smlouvu s ředitelem nemocnice v Pelhřimově. Cena jednoho zařízení činí zhruba čtvrt milionu, Ludvík Hess věří, že se finance na schránku pro odložené novorozence podaří včas získat.Babyboxy v Česku fungují více než dva roky. V současnosti v zemi fungují čtyři odkládací schrány a zachránily už osm dětí. První babybox byl v tuzemsku otevřen v červnu 2005 v GynCentru v Praze Hloubětíně.


 

Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Slavnosti obsadí Počátky, v Humpolci je jarmark

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Soud začal zkoumat pád stadionu v Humpolci

St Říj 10 , 2007
Loňské zřícení zimního stadionu v Humpolci se konečně dostalo před soud. Z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti je obviněn třiatřicetiletý stavbyvedoucí královéhradecké společnosti B. C. Building. Včerejší líčení v Pelhřimově bylo odročeno na neurčito kvůli nepřítomnosti několika svědků a soudních znalců. Nezúčastnil se ho ani obžalovaný. Čtěte dále:   […]

You May Like

Témata