Pokračujeme v modernizaci silničního spojení Jihlavy a Pelhřimova

4

Ve druhé polovině července Kraj Vysočina zahájil stavební práce na modernizaci průtahu obcí Olešná na silnici II/602 mezi Jihlavou a Pelhřimovem. Na investici s celkovým rozpočtem téměř 14,5 mil. Kč kraj požádal o finanční podporu z Integrovaného regionálního operačního programu

Olešná Modernizovaný úsek v délce 0,9 km je součástí širšího konceptu postupné přestavby celého silničního tahu mezi oběma regionálními centry. Stavebně-technický stav silnice II/602 v průtahu obcí Olešná je dlouhodobě nevyhovující a její parametry neodpovídají současným dopravním požadavkům na bezpečný a plynulý provoz.  

Stavební práce si do 8. listopadu vyžádají úplnou uzavírku. V první etapě a plánovaném termínu od 18. července do 19. září bude uzavřen úsek začátek obce ve směru od Pelhřimova po hasičskou zbrojnici. V druhé etapě od 20. září do 8. listopadu se budou stavební stroje pohybovat v úseku od hasičské zbrojnice po konec obce Olešná ve směru na Jihlavu. Objízdné trasy jsou pro osobní automobily vyznačeny přes Skrýšov, Putimov, Nový Rychnov a Vyskytnou. Pro nákladní dopravu nad 12 tun je objízdná trasa vedena přes Humpolec.  

Projekt II/602 Olešná – průtah navazuje na již dokončené úseky této komunikace: II/602 hr. kraje – Pelhřimov, 3. stavba (realizace v letech 2010 – 2011) a II/602 hr. kraje – Pelhřimov, 6. stavba (realizace v letech 2013 – 2014). Ve fázi projektové přípravy jsou nyní další dva úseky mezi krajským městem a Pelhřimovem s předpokládanou realizací  v roce 2017.

logolink IROP

 
Čtěte dále:   Pocitová mapa v Pelhřimově: lidé kritizovali nádraží a ubytovnu, chválili Stráž

Petr

4 thoughts on “Pokračujeme v modernizaci silničního spojení Jihlavy a Pelhřimova

  1. A díky tomu teď přijíždím domu z PE misto v 15.10 po 15.30. Kolony až za Komorovice. Děs. To musej být opravy na 2 místech naráz? A proč v létě,kdy je největší provoz všade? V zimě by to bylo lepší.

      1. Podle fyziky ze základní školy je rozhodující teplota nad 4 stupně Celsia, to je i jindy než v létě. Pochopte to už nebo se to doučte, a můžete studovat i v létě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Z deníku Policie

Pá Čvc 22 , 2016
Pátrání po pohřešovaném muži. Kriminalita se v kraji snížila o 15 procent. Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. V Humpolci i Pacově si pochutnají na zabijačce

You May Like

Témata