Pomník Hliníkovi rok poté

Pomník je populární a láká do Humpolce turisty, to nikdo nezapře. Stále se však o něm diskutuje na všech úrovních.
Pejřimáci stále uvažují o výstavbě krematoria, aby nás jako trhli, když mají jen ty rekordy …

Prázdniny a dovolené jsou již ve valné většině za námi. Pomalu můžeme psát i přívlastek „uplynulá“ pro letošní letní turistickou sezónu 2003.
V Humpolci se stále hovoří o pomníku neexistujícímu přistěhovalci Hliníkovi a stále existuje množství příznivců i odpůrců. Objemný kámen leží pevně na trávníku v parku Stromovka uprostřed města. Na kameni je stále pevně přichycená a kupodivu nepoškozená pamětní deska, která byla cca před rokem slavnostně odhalena panem Srstkou za přítomnosti pana Smoljaka a Svěráka. Celý pomník je obehnán chodníčkem, který vede přes trávník, pro bezproblémový přístup.
Mockrát jsem během prázdnin viděl houfy dětí z letních táborů, individuální turisty či rodiny na výletě, které se fotily u tohoto novodobého symbolu Humpolce. Asi v polovině prázdnin se na kameni objevil ešus s hliníkovými příbory. Snad to bylo vzdání pocty místo květin a nikoliv založení černé Alu-skládky.


Na Humplákovi jsme se rozhodli sbírat příběhy spojené s tímto pomníkem. Některé již naleznete na našich stránkách – především návštěva z Hory Sv. Kateřiny. Proč a kdo například na kámen umístil ešus? (tušíme, že cesta vede ke „spolku přátel všecho …„) Přijeli jste letos do Humpolce, podívat se na pomník nebo se teprve chystáte? Napište nám mail do redakce nebo do komentářů.


Co se okolo Hliníka během tohoto roku stalo, se můžete dozvědět na stránkách Infocentra Humpolec, kde má svou informační část také Hliník. Sem vkládá informace paní Fojtíková a lidé, kteří byli u zrodu této myšlenky.


Čtěte dále:   Mikulášská nadílka

olaf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dívka měsíce září

Út Zář 2 , 2003
A máme tu další měsíc a další sérii dívek do naší soutěže dívka měsíce. Poté co jsme minulý měsíc zavítali do lechtivého průmyslu, se tentokrát podíváme do filmového. Hlasujte a volte tu svojí dívku tohoto měsíce. Čtěte dále:   Šťastná sedmička. V Humpolci poprvé rozhodnou o penězích města

You May Like

Témata