Povinná vojenská služba? Pro středoškoláky z Humpolce v pohodě, rádi by se zocelili

7

Někteří humpolečtí středoškoláci už jsou rozhodnuti i pro profesionální armádní dráhu, jiným se líbí představa, že by povinnou vojnou získali nové zkušenosti a také čas rozhodnout se, kam v životě i profesně směřovat dál.

ČTK to řekli při úterní akci Den s armádou – Naše stopy v NATO, kterou ministerstvo obrany uspořádalo na Střední škole informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec.

„Já bych povinnou vojnu zavedl. Líbilo by se mi, že bychom se na ní dokázali zocelit. A že kdyby to byl opravdu rok či dva, bylo to po škole, že bychom se mohli rozhodnout, co dál. Vyjasnili bychom si tím myšlenky a byla by to pro nás obrovská zkušenost,“ řekl žák třetího ročníku Martin, který by chtěl po maturitě pokračovat studiem ekonomie.

Zkusit přijímací zkoušky na brněnskou Univerzitu obrany chce Roman, který je také ve třetím ročníku střední školy. „Vojenská služba mně přijde dost zajímavá. Už z toho důvodu, že bych chtěl pomáhat lidem, a vím, že prostřednictvím armády ta možnost je,“ řekl.

Zájem o působení v armádě není podle zástupkyně ředitelky humpolecké školy Lenky Lutnerové výjimečný. Při kariérním poradenství mají žáci možnost pravidelně se setkávat se zástupci policie a armády. Vědí, že by u ozbrojených složek mohli najít uplatnění. Třeba jako spojaři, což je pozice vhodná pro absolventy oboru mechanik digitálních sítí, který škola nabízí.

Den s armádou – Naše stopy v NATO připravilo ministerstvo obrany ke 25. výročí vstupu České republiky do Severoatlantické aliance. Česko se stalo členem NATO 12. března 1999 společně s Polskem a Maďarskem.

Axl

7 thoughts on “Povinná vojenská služba? Pro středoškoláky z Humpolce v pohodě, rádi by se zocelili

  1. No já si myslím, že dneska by jim nikdo telefony nezabavoval. Na posádce by asi nějakou tu wifinu k dispozici taky asi měli. 🙂

   Spíš nevím jak by zvládali ten dril, nutnost poslouchat úplný kraviny a pitominy a ještě šikanu od mazáků.

 1. Co si pamatuju, tak celá četa musela na konci přijímače uběhnout 5km v plný polní se samopalem a 2 zásobníky. Počítal se čas posledního. Myslím, že to dnešní kluci nezvládnou

 2. Kluci vůbec netuší, o čem je řeč. Také pochybuji o tom,že by to dnešní mladí zvládli. Rodiče jim ve všem umetají cestičky, málokdo se hýbe a při prvním problému se někteří hroutí.

  1. Nevím, k čemu vojna byla? Já zažil 2 roky naprosto zbytečně promarněného času vyplněného úplně nesmyslnou činností, která postrádala jakýkoliv smysl….

 3. Kdyz bude vycvik intenzivni a narocny, tak staci jeden rok.
  A potreboval by to kazdy jako prase drbani. Krome fyzicke pripravy,
  se naucit discipline, respektu k nadrizenym, zodpovednosti, trpelivosti tymove praci a dodrzovani pravidel.
  Pochopitelne vycvik bez moznosti predcasneho ukonceni a po celou dobu bez opusteni vycvikoveho
  prostoru. Priteplene hroutici se a zavisle snehove vlocky by dospely v chlapy .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Navrhněte svůj nápad do 31. 3.

St Bře 13 , 2024
Není vám lhostejný veřejný prostor, ve kterém žijete? Máte nápady, jak vylepšit své okolí? Proměňte svá přání v realitu. Přihlaste svůj návrh a zapojte se do participativního rozpočtu.

You May Like

Témata