Farmář z Netína chce sestavit databázi farem s prodejem ze dvora

9

Zemědělec František Němec spustil internetové stránky, na kterých chce sestavit databázi zemědělců prodávajících své produkty napřímo. Spotřebitelé u nich nakupují čerstvé produkty levněji, farmáři zase mají vyšší zisk, než kdyby prodávali do velkoobchodu.


František Němec z Netína na Žďársku chce získat informace o podobných nabídkách a setřídit je ak, aby spotřebitelé jednoduše našli svého nejbližšího farmáře. Nejde mu samozřejmě jen o spotřebitele. "U přímého prodeje dostávají farmáři lépe zaplaceno, protože odpadají obchodní marže, ale oslovovat nové zákazníky pro ně není snadné," říká Němec.

Celorepubliková databáze by podle něj mohla pomoci i turistům, kteří chtějí ochutnat regionální výrobky. Aktuální spuštění webových stránek www.najdisisvehofarmare.cz by měla v nejbližší době doplnit propagační kampaň, na niž se složí sami zemědělci.

"Vycházím z vlastní zkušenosti, že o potraviny nakupované přímo z farmy je zájem a například naše farma není schopna svými produkty zásobovat celou republiku," zdůvodnil Němec tuto aktivitu. Rodina Němcova hospodaří na 150 hektarech zemědělské půdy a chová 120 kusů dobytka. Asi polovinu mléka od 70 dojnic sama zpracovává ve vlastní malé mlékárně na jogurty, tvaroh a sýry. Produkty nabízí i v internetovém obchodě.

Podle Němce by bylo dobré, kdyby se do databáze zapojilo z každého kraje asi 15 až 20 zemědělců. "Teď mám deset lidí, kteří jsou ochotni do toho jít a mám zaregistrované stránky," doplnil. Zároveň upozornil na to, že v databázi by měli být jen farmáři, kteří mají v hospodářství pořádek a čisto, protože součástí prodeje je i zážitek z farmy.

"Mám představu, že si vytvoříme kvalitní značku a poskytneme stoprocentní servis zákazníkovi, který nese peníze na venkov," řekl farmář. Podle něj se jedná o první takovou aktivitu, kterou si organizují sami farmáři.

Čtěte dále:   Nejslavnější pokrm nahradili veganským. Po rozruchu se currywurst do jídelny Volkswagenu vrací

Axl

9 thoughts on “Farmář z Netína chce sestavit databázi farem s prodejem ze dvora

 1. Nemenuje se farmář náhodou František Němec z Netína. anebo František Netín jak je psáno v první větě

  1. souhlasim s vybornym napadem a doporucuji kupujte primo od vyrobcu at trochu omezime prodej vseho ciziho v nasich marketech zapad si sem vyvazi jidlo a nase zemedelci krachuji vyborny napad!!

  2. Ano, dotyčný zemědělec se opravdu jmenuje František Němec a je z Netína. Zde řádil nějaký „šotek“.

 2. slovo farmář mi českému zemědělci vůbec nepasuje.
  Necpěme všude náš západní vzor.
  Máme české výrazy např. rolník, nebo zemědělec.

  jinak nápad má pan Němec dobrý, ale konkurenci řetězců, které jsme si do čech natahali bez omezení to však nestačí

  1. Špatné to není, ale kdo ohlídá správný odvod daní, prodej tímto způsobem není zrovna moc průhledný?

   1. Aano. Spravna pripominka. Kazdy, kdo chce prodavat „ze dvora“, nafasuje na prislusnem financnim urade formulare 286a (denni vykaz mleka) 286b tydenni vykaz mleka, 286c(rocni vykaz mleka), 285a1(souhrnne hlasen o mnozstvi vytoceneho medu), 216r (denni pocet sebranych vajec) a dalsi, podle prodavaneho produktu. Samozrejme nezapomene na 384d (denni produkce hnoje a chlevske mrvy).
    Bude je odevzdavat uplne, presne a spravne vyplnene dvojmo + bude odesilat pravidelna hlaseni na internetove portaly Ministerstva zemedelstvi, Ministerstva financi, Ceske spravy socialniho zabezpeceni a Evropske rolnicke komise……

    Nezbytne papirovani mu nezabere vice nez 6-7hodin denne…

    1. Ještě zapomínáte na formuláře pro statistický úřad a hygienu. Koneckonců, nezaměstnanost stoupá, zmenšit ji pomocí zvýšení stavu úředníků je kolosální nápad :).
     Murlo

     1. Františku a Murlo, oba dva jste naprosto geniální! Vás je pro Humpolec škoda. :-)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Chcete se stát moderním člověkem?

Út Úno 9 , 2010
Chcete ovládat cizí jazyky a výpočetní techniku? Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Dost anarchie. Humpolec omezí parkování v centru města

You May Like

Témata