Přednáška, úniková hra i termovize. V Humpolci se konala Noc vědců

1

V pátek 6. října se konala vědeckopopularizační akce Noc vědců ve více než 40 městech napříč Českou republikou, nechyběl mezi nimi ani Humpolec. Téměř 700 dětí a dospělých přivítali na ZŠ Hradská, v Knihovně Jiřiny Zábranové a v Muzeu dr. A. Hrdličky. Na programu byly hry, kvízy, komentované prohlídky, přednášky, workshopy i venkovní úniková hra.

V knihovně byl největší zájem o práci s termokamerami vyrobenými na 3D tiskárně, které přivezlo výzkumné centrum Západočeské univerzity v Plzni. Na workshopu FOKUS Vysočina věnovanému duševnímu zdraví si mohli návštěvníci nasadit brýle pro virtuální realitu a okusit pocity člověka se schizofrenií. Malé i velké čekal literární kvíz a zájemce o historii pak přednáška spisovatele a záhadologa Arnošta Vašíčka. „Ta byla rezervovaná téměř do posledního místa během jediného dne,“ uvádí ředitelka Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci Vendula Marešová.

V muzeu poznávali návštěvníci tajemná zákoutí Humpolce z dobových fotografií a lámali si hlavu nad kvízem, který odhalil tajemství muzejních depozitářů. Absolvovat mohli také komentovanou prohlídku antropologické a národopisné expozice. Na Základní škole Hradská čekala děti řada zábavných stanovišť, kterými je provázel pavouček Čenda, a k tomu deskoherna, kde si mohli vyzkoušet různé stolní hry. „Každý rok navyšujeme počet herních kartiček i odměn pro děti a každý rok musíme stejně během večera tisknout kartičky navíc,“ komentuje s úsměvem zájem o akci zástupkyně ředitele ZŠ Hradská Lucie Brabcová, která akci na škole pořádá již šestým rokem.

Axl

One thought on “Přednáška, úniková hra i termovize. V Humpolci se konala Noc vědců

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pohozené stříkačky v ulicích, důvod k obavám?

Út Říj 10 , 2023
Pohozená použitá jehla nebo injekční stříkačka na zastávce, nádraží, v parku nebo jakémkoli jiném veřejném místě vyvolává obavy a strach a není se čemu divit. Snad každý z nás už někdy slyšel nebo se dočetl, že pohozená injekční stříkačka se může stát nebezpečnou záležitostí, a to hlavně pro ty, kteří by […]

You May Like

Témata