Předvolební vzkaz od voliče místním kandidátům.

43

Tak jsem si říkal, že by možná volební kandidáty zajímalo, co by chtěli jejich případní voliči. Pořád se jen strany ohání sladkými programy, tak jednou něco z druhé strany …

Milí volební kandidáti,
já budu volit toho z vás, který bude opravdu prosazovat něco pro lidi, voliče, obyvatele města a obcí co pod Humpolec s rozšířenou působností spadají.

Už několik let (přestal jsem to počítat, když jsem potřeboval prsty druhé ruky) navrhuji vybudování účelových komunikací, někdo jim říká cyklostezky, pro alternativní dopravu obyvatel. Jednoduše oddělené asfaltové chodníky od vozovek pro bezpečnou migraci především dětí a maminek s kočárky mezi obcemi kolem města a vytvořit tak síť pro každodenní dopravu do práce, školy, na kroužky apod. nebo za odpočinkem. Bohužel jsem nápad prosazoval zřejmě špatně politicky.

Nejdříve jsem viděl nádherné stezky v zahraničí, poté i u nás v některých městech, které umí dokonce čerpat na podobné aktivity peníze z různých fondů. Když se vytváření alternativ ke stávajícím silnicím stalo dokonce prioritou ministerstva dopravy, už jsem si říkal, že se musí rozsvítit i těm nejzarputilejším blokovačům. Jak jsem byl naivní. Po několika dopisech na městský úřad i starostovi v rozmezí několika let, kdy se v podstatě nic nedělo a možnost čerpání např. evropských peněz se výrazně zkracovala, jsem se dostal se svým příspěvkem dokonce do váženého zastupitelstva města. Zde mě sice nevypískali, dokonce se čelní představitelé města vyjádřili pozitivně k případné první cestě Humpolec – Jiřice, ale po chabém příslibu se opět nic nestalo.

V mezidobí jsem sledoval mnohem větší investice ve městě a okolí, o jejichž smysluplnosti jsem pochyboval. Po zhruba roce jsem se písemně zeptal pana starosty, zda se v této věci alespoň okrajově vyvíjí nějaká aktivita … jenže to už bylo letos na jaře a naši volení zástupci už jen dosluhovali a ti nevolení úředníci sami žádnou aktivitu v podobných záležitostech vůbec nevyvíjí. Jedinou informaci, kterou se mi podařilo zjistit bylo, že je údajně v uvažované trase cyklostezky z Humpolce na Trucbábu jsou problémy s výkupem pozemků. Na mé konkrétní otázky k této informaci už jsem ale žádné odpovědi nedostal…

Takže milí volební kandidáti, vážím si vás a věřím, že do voleb jdete z cílem něco v našem okolí zlepšit pro všechny. Takže já budu volit toho z vás, kdo mi zaručí, že se mé děti dostanou bezpečně na kole nebo pěšky z Humpolce do Jiřic, Vystrkova, Čejova atd.

olaf

43 thoughts on “Předvolební vzkaz od voliče místním kandidátům.

  1. Cyklosteska nebo chodník, může vést desítky metrů mimo silnici.
   Silnice může tedy být koho chce
   Příklad tohoto řešení lze vidět například u Ždírce
   Nevím koho tam museli přejet ale teď je to vyřešeno takto
   http://www.zemni-prace-matejka.cz/reference-jan-matejka-zdirec-nad-doubravou/cyklostezka-zdirec-kohoutov.html
   nebo
   http://www.zdirec.cz/cz/index.php3?from=301&rnd=1895553978

   Každopádně je to řešeno všemi směry od Ždírce.
   Silnice je tam taky státní.
   Takže výmluva na statní silnice je suchá
   Břéťa R.

 1. Jistě souhlasím,je to problém se kterým se dosud nic nedělalo,ale nemáš pravdu,že opět s tím nikdo nechce nic dělat.Myslím si,že alespoň jedna volební strana to má ve svém programu jasně napsáno,stačí si to dohledat a přečíst,záměrně neuvádím která abych nedělal někomu předvolební reklamu.

 2. Zajímavý pohled na věc – se kterým souhlasím.
  Více raději říkat nebudu, abych nebyl opět lynčován za své názory.

  1. Také zajímavý přístup. Raději nic moc neřeknu, abych nebyl kritizován. To mi připadá jako raději nic moc neudělám, abych nic nezkazil.

   1. Myslím si, že jsem toho tady pod svým jménem řekl dost.
    Když jsem s tím začal, každý mi vyčítal můj předvolební populismus a snahu zalíbit se případným voličům. Moje názory byly tedy schazovány a vesměs všechny anonymně kritizovány.
    Dnes? Kandidující strany, které představují svůj program, budou bojovat proti zůžování silnic, před dvěma měsíci o tom nepadlo ani slovo, budou pracovat na ochraně cyklistů v městě a mimo něj, před měsícem ani slovo, budou se snažit jasně vymezit historické jádro města, aby nedocházelo k „necitlivým úpravám historických budov a jejich okolí“ – a najednou se to každému líbí.
    Lidi, jste prostě stádo a jdete zrovna tam, kam Vám káže vedoucí býk.
    Vlastní názor raději neříkáte, protože Vás to tak minulý režim učil, ale uvědomte si, že nás to začíná učit i naše radnice, pro kterou je každý Náš názor, jiný než ten jejich NEPOHODLNÝ !!!
    Ovšem, jsme přece jen ta starostova „vyautovaná opozice“, která tady v městě nemá šanci, že?

    1. Pane Marku, promiňte, ale to už je i na mne příliš. Nikdo Vám Vaše názory nebere, to je Vaše věc. Spíš bylo zarážející, že jste začal na humpoláka přispívat až v momentě, kdy jste se stal volebním kandidátem. Předtím ani štěk. To prostě smrdí účelovostí.

     1. To jste našel rychle!!:-) Nebo jste si to pamatoval? Vyjímky se pamatují jistě snáze…. A ještě by se dalo doat něco o jedné vlaštovce, ale to už snad ani……..

     2. Sem s ní? To myslíte vážně??
      Odkaz v Pierrově příspěvku…….

    2. Výjimečně v tomto s panem Kreajíčkem souhlasím. Pan Marek byl zde občas za své názory kritizován, to je fakt. Ale to je naprosto přirozené. Pokud si myslí, že když se bude veřejně ve městě angažovat a bude sklízet pouze ovace, to ať si to raději rozmyslí. Občas místo rozumných argumentů sklouzával k nepodloženým demagogiím. Např. kostky z Tyršáku jsou rozkradeny, rozprodány… „svérázné“ hodnocení Lnářské… Hodnocení jako „fuj, hnus…“ jsou fakt na úrovni. Jako volební kandidát hodnotit případné voliče jako STÁDO, to chce odvahu – vyautovává se sám. Obviňovat pana starostu Kučeru z nějakého totalitního chování a řeči o NEPOHODLNÝCH, to je zoufalství. Samozřejmě každé vedení každého města má nějakou svoji koncepci, kterou se snaží naplňovat, ale není na místě hned hystericky pištět, pokud můj názor není přijat. Kdybyste jen jedinkrát, pane Marku, zasedání zastupitelstva navštívil, přesvědčil byste se o tom, že se poměrně často tzv. opoziční návrhy berou v potaz a minimálně se o nich diskutuje. Pokud je mi známo, tak se k vašim výhradám vždy někdo z vedení města, či zastupitelstva slušně vyjádril, ať už to byl pan starosta, pan Dočkal, pan Kratochvíl, pan Maryška. Sám se usvědčujete z chování, které na ostatních kritizujete.
     S přáním hezkého dne Karel Kratochvíl http://www.krasnemestobezdluhu.cz

     1. Tak to jste mě uklidnil, jsem rád, že zastupitelstvo bere opoziční návrhy v potaz a že o nich minimálně diskutuje.

     2. Pane Marku, proč jste nepřišel na poslední zastupitelstvo jak jsem vás zval? Mohl jste vidět zastupitelstvo v akci i tzv.opozici.
      J.Maryška

     3. Pane Maryško, dobrý den,
      Ano zval jste mě, bohužel jsem však z časových důvodů nemohl hodinu konání stihnout, navíc se konalo v den mého svátku a měl jsem již delší dobu domluvenou rodinnou oslavu, tak jsem si nechtěl den pokazit 🙂
      Nicméně jsem požádal p. Žáčka, aby zastupitelstvo navštívil a případné dojmy mi sdělil což učinil.

     4. Pokud vám stačí k celkovému pohledu na město subjektivní známkování pana Vokáče, je to s vámi ještě horší než jsem čekal občane Marku

     5. Rozhodně můj pohled na město neurčuje subjektivní hodnocení p. Vokáče, dokonce si myslím, že p. vokáč byl ve svém hodnocení hodně shovívavý.
      Můj pohled spíše určují výroky, kterými se ve zmiňovaném rozhovoru presentuje pan starosta, jeho sebeuspokojení a jistota a prakticky nulový respekt.
      Jinak si nemyslím, že je to se mnou až tak špatné, pokud své názory publikuji pod svým jménem, mnohem horší je to s lidmi, kteří nemají toliko sebeúcty a přesvědčení, že vystupují pouze jako anonym.
      S veškerou úctou

     6. Mě osobně k utvoření názoru o práci a respektu k opozici v městě stačí toto:

      HUMPOLEC Místní jí říkají vláda národní fronty. Humpolec je atypickým městem. Vládne tu široká koalice. V městské radě sedí vedle sebe občanští i sociální demokraté, komunisté i nezávislí.

      Tento zvláštní model na humpolecké radnici trvá už osm let. Po tehdejších rozepřích se úspěšné strany po volbách dohodly na poměrném zastoupení v radě a před čtyřmi roky tento model zopakovaly. Je to sice specifický model, ale hodně efektivní, hodnotí ho starosta Jiří Kučera.
      Opozice se sama vyautovala, prakticky neexistuje. Všichni mají přístup k informacím na uzavřeném jednání rady, nepolitikaří se, vysvětluje starosta.
      Sám považuje uplynulých osm let za velice klidných. Rada se vždy domluvila, jednání zastupitelstva byla vždy už jen víceméně formální.Nebyl problém cokoliv prosadit, přiznal Kučera.
      Zda bude radnice ve stejném modelu fungovat i po letošních volbách, není jisté. Vzniklo tady několik nových uskupení. Jsem zvědav, zda by i druhá strana byla v případě svého vítězství k ostatním tak vstřícná. Osobně se domnívám, že velká koalice už se znovu nejspíš nevytvoří, konstatoval starosta.
      To ukázaly i názorové střety při rekonstrukci Tyršova náměstí. Lidé, kteří veřejně nesouhlasili se stavbou kruhového objezdu, jsou na kandidátkách lidovců a TOP 09.

      Regionální mutace| Mladá fronta DNES – českomoravska vrchovina

     7. Komu vadí poměrné zastoupení? pouze a jen pravicovým sympatizantům.
      Copak musíme v Humpolci kopírovat situaci z parlamentu.
      Jestli hlasy komunisté dostávají a jsou v počtu dosti vysokém,je třeba to uznat a nehrát si tu na sněmovnu.

     8. Myška mě předběhla a vložila celý článek, zajímavé počteníčko, viďte ?

     9. Tak zajímavé počteníčko to určitě je.

      Třeba výroky:
      …“jednání zastupitelstva byla vždy už jen víceméně formální“…
      …“Všichni mají přístup k informacím na uzavřeném jednání rady“…

 3. Vážený pane „Olaf“
  Se zájmem jsem si přečetl Váš příspěvek.
  Mě by se podobné aktivity též líbily a rád bych je prosazoval.
  V myšlenkách mám již dlouho těžko realizovatelnou představu cyklo. úsek kopeček nad Hump. strojírnama-kolem trafostanice na Jiřické-st. nivelace vpravo od komunikace Hu-Jiřice, výhled od lípy nalevo od silnice Hu- Budíkov, dále kolem skládky přes silnici na Světlici atd. Když jedu na kole do čejovského kopce, cítím podvědomě vpravo, nebo vlevo cyklostezku. Ta by mohla být mezi Hu. a Pelhřimovem, nemusí být 10 m od komunikace, naopak hluk, výfuky ..třeba 100 metrů. Místostarostovi Pelhřimova se nápad líbil, ale toť vše.. Každý z nás by si jistě naplánoval tu „svou“ cyklostezku… Jako projektant vím, že od myšlenky k realizaci je dlouhá a nelehká cesta. Vlastnické vztahy – souhlasy vlastníků dotčených pozemků,věcná břemena, peníze na stavbu, kdo investor? kvalita stavby, údržba atd, atd. atd…

  V naší společnosti není koncensus budovat levně a účelně věci sloužící co nejširší veřejnosti. Právě naopak. A pokud si přečteme, že tam a tam postavili v rámci cyklostezky most za 150 000 000 korun, tak jde rozum stranou.
  Chováme se po 40ti letech socialismu nenormálně. Tahdy například nikdo nemohl ani pípnout, pokud mu zabírali pozemky a dnes bez souhlasu vlastníka stojí celá stavba dálnice. Je to extrém za extrém. Až čas ukáže lidem, že je nutné z praktických důvodů kuli sobě samým se chovat normálně, slušně a rozumně. V cizině o které hovoříte, měli naštěstí standartní, nepřerušenou demokracii a proto se chovají na rozdíl od nás jinak. V některých městech i u nás už pochopili a platí to také. Uteče ještě mnoho vody v Želivce, než se k normálnosti vrátíme. Pak věřím bude možné, samozřejmě vždy za vyvinutí nemalého úsilí, budovat rozumné věci, za rozumné peníze, pro rozumné, normální lidi, jako například cyklo….

  Jiří Poláček

   1. Pane Poláčku, díky za reakci, teď už asi na nějakém tom týdnu nesejde, třeba teď staronový pan starosta s mandátem na 4 roky něco posune (pokoj mu rozhodně nedám).
    Nicméně dám na Humpoláka veškeré informace co mám k dispozici do zvláštního článku, jen co bude trochu času. Budu jen rád, když mé laické plány jako profesionál podrobíte konstruktivní kritice.
    Máme pravdu, že s takovou „liniovou stavbou“ jsou potíže a stojí čas, ale určitě to musí jít, když to jde jinde v ČR! Jen chtít.

 4. Dle meho nazoru enjsou cyklostezky v Humpolci potreba. Jako dite jsem nemel problem s jezdenim na kole ze Svetlice do Humpolce, Jiřic, Kejžlice, Budíkova a ani nikde jinde. Všude se dá najít cesta, kde nejezdí tolik aut. Silnice ač se tomu budete možná divit mohou využívat i cyklisté. Co bych ovšem uvítal by byla nějaká silnička na inline brusle. A lepší než ta by byla celá síť takových cest kolem celeho města:) Ovšem bez možnosti tam jezdit na kole.

  Jindřich Kubíček

  1. Kolik máte v Humpolci a přilehlém okolí in-line bruslařů a kolik máte cyklistů ? Navíc, ve světě je běžně zvykem, že cyklostezky hojně využívají i příznivci in-line bruslí.

   1. Nemohou byt bruslari tam, kde neni misto na brusleni. A srazit se s cyklistou neni nic příjemného. Navíc cyklisté mohou jezdit po silnici a to prosím na bruslích nelze. (Kvůli brždění)

    J.K.

    1. Pokud jde o to se projet není problém si tu v okolí vybrat trasu, kde auta nejezdí. Pokud ale vyžadujete vedle každého hlavního tahu ještě extra cyklostezku je to něco jiného. Krom toho přes Bystrou se do těch Komorovic dá bez problému dojet. (i s dětmi)

     J.K.

  2. Dobrý den,

   pane Kubíčku zkusil jste už jet na kole s dětmi po silnici z Humpolce třeba na Vystrkov, Komorovic apod. Děkuji za vysvětlení bezproblémové trasy bez aut.

     1. Budování cyklostezek je nesmírně náročná věc,jsou s tím spojené náklady s udržováním apod. Je třeba do projektu zapojit i samostatné vesnice,přes které by stezka vedla.
      Jinak si myslím, že je to stejně na nic jako studie bazénu v Humpolci.

     2. No proč ne, když můžeme již nyní připlácet za autobusy, výjezdy záchranky, projednání přestupku u komise, za obědy dětí ve škole apod., tak proč by jsme nezaplatili i tu cyklostezku.

     3. Ještě jedna připomínka,
      cyklostezka, nebo zkrátka kus silničky, po které se nechá bezpečně dostat do Humpolce třeba pěšky, je určitě užitečnější nápad, než nakupování zimního oblečení pro borce co projíždí 2x za zimu stopu pro běžkaře. Nic proti běžkařům nemám, ale cyklistů, nebo chodců, maminek s kočárky, bruslařů na kolečkových bruslích apod. je určitě mnohééééééém více.

     4. Přesně jak říká Axl. Nešahejte nám na stopu pro běžkaře. A když tvrdíte že ji „borci projeli 2x ročně“ tak evidentně lžete. Počet výjezdů je evidován na Měkis.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Představení kandidáta

Út Říj 5 , 2010
Vážení obyvatelé Humpolce, vážené voličky a voliči. Jmenuji se Zbyněk Loskot a ucházím se o Váš hlas v letošních volbách do Zastupitelstva města Humpolec. Narodil jsem se v roce 1972 a bydlím v Hněvkovicích,největší místní části města. Mám dokončené středoškolské vzdělání stavebního směru. Pracoval jsem v dělnických profesích jako zedník, […]

You May Like

Témata