Přes všeobecný pokles ekonomik pokořily tržby humpolecké společnosti Hranipex za loňský rok hranici 2 miliard korun

33

Hospodářské výsledky společnosti vykázaly meziroční nárůst tržeb o 26 procent na 2,3 miliardy korun a konsolidovaná EBITDA vzrostla na téměř 500 mil. korun. “Růst tržeb i hrubého zisku znamená, že společnost je v dobré kondici a upevňuje svoji pozici lídra ve výrobě a dodávkách produktů i služeb pro nábytkářský průmysl,“ uvedl předseda představenstva Filip Winkelhofer.

Společnost Hranipex plánuje aktivně rozšiřovat mezinárodní obchodní zastoupení, produktové portfolio a výrobní technologie. Kratší distribuční vzdálenosti, dlouhá užitná hodnota výrobků a zavádění nových technologií výroby znamenají, že se Hranipex díky zahraničním pobočkám významně podílí i na posilování udržitelnosti a technologické modernizaci.

“Podstata našeho úspěchu je založena především na firemních hodnotách, jako je dlouhodobá péče o zaměstnance, týmová práce, výborné vztahy se zákazníky, dodavateli i obchodními partnery. Značnou pozornost věnujeme investicím do výzkumu a vývoje směřujícím k dlouhodobě udržitelným technologiím,” dodal Filip Winkelhofer k rozvoji společnosti.

Společnost Hranipex založil v humpolecké garáži na počátku 90. let Zdeněk Rýzner s podporou rodičů a dnes se řadí mezi největší rodinné firmy v České republice. Je předním evropským výrobcem a dodavatelem nábytkových hran a komponentů pro výrobu nábytku. Společnost má v současné době 560 zaměstnanců, z toho 250 ve svých dceřiných společnostech. Obchodní síť Hranipex vybudoval ve 12 zemích a své produkty exportuje prostřednictvím partnerů do dalších sedmdesáti států světa.

Pobočky Hranipex:

Německo – HRANIPEX GmbH

Rakousko – Hranipex Ges.m.b.H.

Francie – HRANIPEX SAS

Velká Británie – Hranipex Ltd

Itálie – HRANIPEX S.R.L.

Polsko – HRANIPEX Sp. z o.o.

Litva – Hranipex, UAB

Slovensko – HRANIPEX, a.s.

Maďarsko – HRANIPEX Kft.

Rumunsko – HRANIPEX S.R.L.

Bělorusko – Hranipex LTD

Ukrajina – HRANIPEX TOV

Kontakt:

Barbora Hejtmánková, PR manažer

E: barbora.hejtmankova@hranipex.com

Axl

33 thoughts on “Přes všeobecný pokles ekonomik pokořily tržby humpolecké společnosti Hranipex za loňský rok hranici 2 miliard korun

 1. 500 miliónů zisku za rok?!?

  Ve světle těchto informací je stále jasnější, proč je Rýzner trnem v oku tolika lidem v Humpolci.

  Úspěch se neodpouští a ty to čísla jsou mega úspěch.

  1. Nezačínejme tady opět s tou trapně obehranou písničkou, že někdo někomu závidí úspěch. Jednou to píší sympatizanti spolumajitele pivovaru, nyní zase fanatičtí sympatizanti jiného továrníka. Není to pravda. Nikdo nikomu nezávidí.
   Spíše voliče zajímá, proč se jeden nikdy nechtěl stát starostou, i když měl roky největší počet pref.hlasů ve vobách a jestli druhý továrník by tu roli vzal, pokud by tolik hlasů získal.. O tom to je

   1. Na první otázku tuším továrník odpovídal, že se chce věnovat továrníkování a ne starostování.
    Druhá otázka je špatně položená.

    1. Přesně proč by Bernard dělal starostu, když tam má sve bílé koně. A humpolecký bambulové mu ve finále za městský peníze postaví na parkovišti za bývalým FÚ, parkovací dům pro jeho hosty návštěvnického centra. Tak, tak volte i nadále tyhle vykuky však oni vědí co je pro pivovar tedy pardon město, nejlepší.

     1. Přečtěte si usnesení rady města
      1300/59/RM/2022

      Je rozhodnuto, Bernard potřebuje, Bernard dostane.
      16 zastupitelů poslušně zvedne ruku, uvidite na ZM 23.2. 2022.

      Nebo si snad myslíte, že Dvořaková, Arnotová, soudruzi komouši, pan Jirků a socani Namyslo a Balnohová se postaví proti Standovi? Rada už rozhodla, přečtěte si usnesení.

      Nenechte se vysmát, jedině zastupitelé za HUGO a STAN nepodléhají pivovarskému tlaku.

      Město pro byznys, postavíme za 80 miliónů parkovací dům pro návštěvníky pivovaru, vždyť je to přeci ve vašem zájmu, milí občané Humpolce😂😂😂

     2. Kde jsou ti kritici parkování na náměstí, když je člověk potřebuje…

  2. Ebitda neni zisk, sorry jako. Ale vysledek je to i tak krasnej, to jako bez diskuzi. Nota bene ze to je bez dotaci, z vlastniho.

  3. trnem v oku mnoha lidi je jen za sve chovani….. v nicem jinem ..ano ma dobre plany mozna uvidime kam to dotahne

   1. az zjisti jak se ma chovat bude pozde jeho chovani je arogantni debil a to potvrdi mnoho lidi mel by na sobe zapracovat a pak mozna bude mit uspech

    1. Chápu to dobře, že se snažíš rozjet diskuzi ke článku z února tohoto roku ?!? samé únorové komentáře, pouze čtyři z července a všechny velice zaujaté, naprosto pitomé, nic neříkající a dost podezřelé. Jako když se rozkejhá potrefená husa. To byli v pondělí na městském úřadě zase vyšetřovat kriminalisté?!?

     1. musi kazdy kdo nesouhlasi s ryznerem byt z meu? nebo s nim jde proste nesouhlasit? treba jen tak. nebo z duvodu toho ze se chova jako prase. nebo treba kvuli zavisti. lze to nebo to bude od rijna trestny?

     2. Každý může mít názor a každý nemusí souhlasit s Rýznerem, to je naprosto v pořádku.

      Rýzner štve lidi kolem místní ODS a pivovaru, jelikož to má vždy doložené důkazy.

      A to co zde předvádí pisatel pod označením Hovno, je vizitka pisatele, taková buranská snaha očerňovat někoho, koho evidentně nesnáší.

     3. a co kdyz nejsem ani z okruhu lidi z ODS ani z pivovaru, proste si jenom o snaze ryznera myslim svoje? Vlastne me vubec nestve. Jenom mu naopak vubec neverim.

     4. To je v pohodě, věřte si komu chcete.

      O tom je svoboda a demokracie, jen prosím s gracií.

 2. Jste na omylu. Celá ODS v čele s Kučerou nemůžou vystát Rýznera. Proto ty smyšlený bludy co podepsalo 16 zastupitelů. To je strach, závist a klientelistická malost těchto lidí.

  Rýznerovi držet palce, je jediný kdo tady ty mafiány je schopný porazit.

  Humpolec potřebuje očistu!

   1. Jak je vidno i z pozice člena finančního výboru, Rýzner dokáže porážet místní politické dinosaury.
    Jeho pracovitost a tah na branku, lemplové na radnici těžko koušou. A co je důležité vidí to víc a víc lidí, že ve městě Humpolec je cosi shnilého.

    1. Myslím, že také víc a víc lidí vidí, že zatím krom štěkání nikde nic a časem si bohužel zvykneme na to, že toto je prostě humpolecká/humpolácká forma boje o korýtka.

     Co když chrlení projektů typu rybník na kopci odpovídá snaze připravit si pro eventuální panování na radnici po vítězství v komunálkách penězovod z městské kasy pro případ, že vyschnou různé státní/unijní dotační programy, na nichž má podstatná část party kolem pana ZR nyní postaveno živobytí?

     Třeba je to celé nesmysl a skutečně je vše černobílé, hodní proti zlým, vzdělaní proti hloupým, mladí vizionáři proti starým dinosaurům, Losna vs Mažňák,… ale – logikou opozice – dokažte to!

     1. Tak zatim je podáno trestní oznámení na současnou vládní partu. Soudní znalecký posutky, že se pivovar Bernard obohacuje na úkor města, to jsou fakta.

      A až budete mít též důkazy, že se Hugo a spol dopouštějí trestných činů tak to též předejte policii. Držím vám palce.

      A zloději ať jsou odkudkoliv nechť si zvykají, že v Humpolci se občani okrádat nenechají.

      Zatím je skóre jasný!

      A jestli máte problém s pomalosti vyšetřování policie, podejte stíznost. Za tohle opravdu HUGO nemůže, i když chápu, že zde v Humpolci je normální argumentovat, že za všechno špatný může Rýzner.

     2. Tak o tom, co jsou a nejsou fakta, rozhodne asi tedy soud – pokud se to k němu vůbec dostane. Znaleckých posudku si muze každý objednat dle libosti, o jejich validite opět musí rozhodnout třetí strana.
      „Zatím je jasný“ pouze skóre v hlasitosti kriceni, tam má HUGO za jedna.

  1. Ryznera toho arogatniho cloveka tak to ne …je videt ze ho malo kdo zna …… jen ho poznat mimo tento vysneni svet a clovek pak jen zasne co je schopen kdyz mu prdne v hlave stane se z nej arogantni kreten a lepsi je utect nez poslouchat ty jeho urazejici kraviny ..to je holt Zdenda neumi se drzet na uzde

   1. a kde je ted ……se mu borti vez z karet je totalne v preli …ma blechy v kozichu a ty cucaj co to jde a pomalu mu nici co s tatou vybudoval ..a je mu to jedno …

   1. Bylo by to tak, ovšem protože máme kapitalistický systém a v něm jsou hlavní majitelé firem a majitel firmy je aktivní v komunální politice, tudíž se diskutuje právě o něm a jeho roli současné i možné budoucí.

    Lidé volí právě známé tváře továrníků, spolumajitelů podniků, lékařů, proto jsou tito zvolené rádoby celebrity na tapetě diskusí. Kandidát bez továrny nebo titulu je veřejností nezvolitelný.

    Dopadne to jednou tak, že se ani nenajdou ochotní lidé jít do správy města. Přibývá nadávek, posměšků a tak se často dozvídáme, něco ve stylu… K čemu by to bylo, kdybych kandidoval/a.

   1. to zna kazdy jak vosral Demos holt konkurencni boj sice to stalo par mil. ale pohoda a ted uz je v teto dobe v Hranipexu vice haveti nez ve Valeo… sami uk a dalsi vetes s kterou tu v Humpolci bojujem a byli by jsme radi kdyby tato verbes zmizela nadobro odsud ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Třebíčské muzeum připomene masopustní tradici přehlídkou masek

Pá Úno 4 , 2022
Netradiční formu mu letos vzhledem k pandemii koronaviru dá Humpolec.
Humpolecký masopust 2021: Masky v rouškách na masopustní úterý dopoledne roznášely masopustní noviny.

You May Like

Témata