Slámování v Červené Řečici

Další, již 12. ročník festivalu Slámování se uskuteční ve dnech 22. – 24. srpna 2008. Slámování je festival, při kterém je všude samá sláma, provázky a drátky. To vše slouží pro výrobu slaměných soch. Celou akci doprovází bohatý doprovodný program.

Projekt s netradičním názvem Slámování, jehož 12. ročník opět proběhne na zámku v Červené Řečici ve dnech 22. – 24. 8.2008, je úzce svázán s městečkem Červená Řečice. Realizátory projektu jsou občanská sdružení – Spolek na záchranu památek čevenořečických a Občanské sdružení ŠVAGR z Písku. Cílem akce, je nabídka dobré zábavy nejen pro místní občany, ale i letní návštěvníky turisticky navštěvované oblasti a přehradní nádrže Trnávka.


 


V rámci festivalu Slámování můžete vytvářet sochy ze slámy, vyzkoušet si řadu netradičních dílen (kovárna, malování, drátkování…), podívat se na divadelní představení, sobotní koncert pohodových kapel a po tři večery sledovat filmy na náměstí z pojízdného kinematografu. Ve spacáku lze na zámku spát a rovněž je k dispozici spousta dobrého jídla a muziky.


 


Původně byla akce určena pro studenty – výtvarníky, ale postupem doby se vyprofilovala na pohodový festival pro celou rodinu. Slámování propaguje aktivní formu zábavy, tvoření a vzájemné spolupráce, koná se v bývalém arcibiskupském zámku v Červené Řečici. Prostřednictvím festivalu Slámování členové Spolku upozorňují také na špatný stav zámku a nutnost nápravy. Tak získalo Slámování další, etický rozměr.


 


Spolek na záchranu památek červenořečických byl založen v lednu roku 1997 několika nadšenci přímo z Červené Řečice za účelem záchrany a využití bývalého hřbitovního kostela a ochrany místních historických památek. Postupem času své aktivity rozšířil i na místní renesanční zámek, který se už řadu let nachází ve velmi špatném technickém stavu.


 


Více informací: http://www.slamovani.cz/

Čtěte dále:   Po stopách Rychlých šípů. Do pátrací hry se mohou zapojit lidé v Humpolci

 


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Sídliště ve Smetanově ulici se dočká změny

St Srp 13 , 2008
Tři stovky lidí ze Smetanovy ulice našly ve svých schránkách dotazník, jehož prostřednictvím se mohly otevřeně vyjádřit k tomu, co jim v okolí jejich bydliště nejvíce vadí. K postřehům občanů žijících v této lokalitě bylo přihlédnuto při tvorbě nové podoby sídliště. Čtěte dále:   Byl jsem svědkem zajímavé scény v […]

You May Like

Témata