Přijede Martin na bílém koni?

3

Už je to tady. Zítra mají svátek všichni Martinové a s nimi je očekávána první sněhová nadílka. Letos sice Svatý Martin na svém bílém koni nepřijede, ale i tak bude v Humpolci této tradici učiněno zadost.

Zítra se v literárním klubu městské knihovny uskuteční výtvarná dílna, která dostala název “Martinská”. Zájemci si zde pod dohledem Daniely Kociánové mohou ozdobit vánoční perníčky a naučí se vytvářet pečivo ze slaného těsta. Paní Kociánová zde rovněž předvede několik způsobů, jak zabalit nejen vánoční dárky. I když jsou vánoce poměrně daleko, není naškodu nasát do sebe tu správnou předvánoční atmosféru a začít se na ně pomalu těšit. Akce začíná v 16:30 hodin.


Pokud se začnete těšit moc, nenechte si ještě ujít další předvánoční akci pořádanou v klubu městské knihovny. V pátek 25.listopadu, opět od 16:30 zde bude zahájen adventní čas výtvarnou dílnou Veroniky Kostincové, která zde předvede netradiční i tradiční výzdobu bytu, výrobu adventních věnců, adventní svícny a řadu dalších zajímavostí.


No a hlavně nezapomeňte s sebou vzít své malé ratolesti! Stojí totiž za to ukázat jim, že Vánoce mohou vypadat i trošku jinak, než jak je jim to demonstrováno v televizi. Teď mám na mysli tu úchylnou reklamu, jak malé dítko napíše přání Ježíškovi na psacím stroji a robot donese dopis do schránky. Brrrr!!!! Fakt jsem ráda, že jsem jako dítě byla takovýchto Vánoc ušetřena. Tak co? Už taky slyšíte v dálce rolničky?

Čtěte dále:   Včely a svět kolem nich

myska

3 thoughts on “Přijede Martin na bílém koni?

  1. Jo, tak tahle reklama mě taky pěkně leze na nervy. Ale co se dá dělat, takový je dneska svět a doba. Třeba, až dnešní děti budou v našem věku, tak si budou říkat: „Brrr, ty Vánoce dneska, to je hnus. Fakt jsem ráda, že jsem jako dítě byla takovýchto Vánoc ušetřena. To za nás byly tak kouzelný. Pamatujete si na tu reklamu s psacím strojem a robotem? Uplně slyším v dálce cvakání těch kláves.“ :))))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Oslavy svátku Svatého Martina začínají být na Vysočině tradicí

Pá Lis 11 , 2005
Časy, kdy jsme měli v našich myslích měsíc listopad spojený s říjnovou revolucí, jsou snad nenávratně pryč. Jinou příležitost k uspořádání lampiónového průvodu nabízí však svátek Svatého Martina. V některých městech na Vysočině začíná být tento svátek již každoroční tradicí. Čtěte dále:   VÝSTAVA NIC NENÍ PROBLÉM V HUMPOLECKÉ 8SMIČCE

You May Like

Témata