Přijela do Humpolce celebrita? Ne, to jen Míša Mašková otevřela malý kousek nebe

Malý kousek nebe. Tak lze nazvat obchod s galerií, který v Humpolci otevřela osmadvacetiletá Michaela Mašková, které nikdo neřekne jinak než Míša. „Chtěla jsem vytvořit místo, kam lidé přijdou a bude jim tam hezky. Místo, které bude příjemné, harmonické a které na Vysočině dosud není,“ vysvětluje na úvod.

Obchod, který najdete v ulici Na Kasárnách, propojuje její andělské obrazy s minerály. „Dosud lidé mohli mé obrazy vidět jen na fotografiích nebo na výstavách, kterých však bylo jen pár do roka. Řekla jsem si proto, že by bylo dobré ukázat jim je častěji,“ svěřuje se Míša, která se malování andělů naplno věnuje už zhruba osm let. Její první andělský obraz, který je pro její rukopis tak typický, vznikl již v roce 2014.

Přidala k nim i originální kalendáře, diáře, pohlednice, autorské tisky a nově vydané motivační karty s názvem „Uvědomění“. „Karty jsou moje autorská tvorba. Materiál na ně jsem sbírala několik let třeba na terapiích. Nejsou to klasické andělské karty, ale jsou o tom, jaký ten život doopravdy je,“ popisuje Míša. Ostatně o tom svědčí i citáty, ve kterých nechybí autorčin osobitý humor. Najdete mezi nimi třeba i motto „Nikdy nikomu nedovol, aby ti po*ral den. Je to tvůj den, po*er si ho sám!“.

Reklama: 0:02
Otevírání obchodu s galerií Míši Maškové v Humpolci. | Video: Jana Kudrhaltová

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Slavnosti obsadí Počátky, v Humpolci je jarmark

Pá Zář 22 , 2023
V Počátkách se připravují na sobotní Václavské slavnosti v centru města. Lidé se budou moci přijít pobavit na trhy, který doprovodí bohatý kulturní program. V Humpolci na Horním náměstí roztáhnou stánky prodejci, koná se tu jarmark.
Farmářské trhy na Vysočině získávají na oblibě: v Humpolci jsou zatím nejisté

You May Like

Témata