Příští týden začínají maturity. Nikdy v minulosti přípravy nebyly tak náročné

7

V Kraji Vysočina v posunutých termínech jarního zkušebního období odmaturuje celkem 3 801 žáků, z toho 3 151 v denní formě studia, 650 v ostatních formách.

Jen na gymnáziích bude maturovat 1 063 žáků. Závěrečné zkoušky v rámci učňovských oborů bude konat v našem regionu 1 513 žáků, z toho 1 465 žáků denní formy studia. K absolutoriím na VOŠ se připravovalo 213 studentů, z toho 112 studentů denní formy studia. „Všechny krajské střední školy prošly v minulých dnech pečlivou přípravou, opravdu velká pozornost byla věnována hygieně. Ve školách je k dispozici dezinfekce. Platí, že po každém maturantovi bude místo nejen na potítku, ale i u zkušební komise ošetřeno předepsaným přípravkem. Důležité je rovněž zajistit každou hodinu náležité větrání. Každý žák vstupující do školy odevzdává čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění a seznámení s vymezením osob s rizikovými faktory. Takto přísná pravidla zatím nebylo nutné nikdy přijímat,“ uvedla radní Jana Fialová.

Pokud jde o přítomnost veřejnosti u maturit, je povolena, ale sama Jana Fialová si ze své praxe středoškolské učitelky nepamatuje, že by byl mezi rodiči zájem o osobní účast při „zkoušce života“. Na případné návštěvy u maturit by se také vztahovala povinnost dodržovat všechna stanovená hygienická opatření stanovená školou, včetně podpisu čestného prohlášení.

Společná část maturit proběhne stejně jako v minulosti formou didaktického testu z českého jazyka a literatury, matematika stále není povinná a tak je možné ji nahradit cizím jazykem. „Odpadla slohová práce z českého i cizího jazyka. Podle zvyklostí proběhne ústní část zkoušek. Pokud bych měla jedním slovem charakterizovat letošní maturity, dala bych jim přívlastek JINÉ,“ říká Jana Fialová.

Podle platného harmonogramu čeká na maturanty 1. až 3. června zadání státních didaktických testů. Od 8. do 9. června čekají střední školy jednotné přijímací zkoušky a po nich začnou dny ústních a profilových maturitních zkoušek. Závěrečné zkoušky budou probíhat od 1. června (praktické mohly začít už po 11. květnu).

 • Radka Šalandová, Luboš Stejskal, odbor školství, mládeže a sportu
  Krajský úřad Kraje Vysočina
 • e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
Čtěte dále:   Pocitová mapa v Pelhřimově: lidé kritizovali nádraží a ubytovnu, chválili Stráž

Petr

7 thoughts on “Příští týden začínají maturity. Nikdy v minulosti přípravy nebyly tak náročné

 1. Co bylo za náročnost? Každý měl 9 let základky + 4 roky střední školy, na přípravu
  Mají odpuštěné písemné zkoušky a nemusí dělat maturitu z matematiky.
  Ještě mám pocit, že je budou hodnotiti jejich učitelé a tak mají další výhodu.
  Dnešní maturita klesla na úroveň, že vlastně nic neznamená. Už není ani podmínkou pro některá povolání snad s vyjímkou živnostenského listu
  Každý se požene na vysokou aby získal aspoň to Bc.

  1. pripravy byly narocne pro organizatory – tj. skoly. Zkuste pochopit psany text. Pak jste za vola.

     1. To je trapny prispevek i kdyz se vtom starosta placa.
      Ale ! Dejte mu cas. Treba do voleb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Světový den bez tabáku

Pá Kvě 29 , 2020
V letošním roce se měl konat již dvanáctý ročník akce pořádané Krajem Vysočina pod názvem Čistá Vysočina. Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. V Jiřicích se prolétnou modely, bude i autosalon

You May Like

Témata