Program 1. schůze Rady Města Humpolec

25

která se bude konat 9.11.2022

 

Program schůze ZDE

Čtěte dále:   Pozvánka na veřejnou prezentaci

Petr

25 thoughts on “Program 1. schůze Rady Města Humpolec

  1. ! žádost byla podána v červnu !

   Komu normálnímu může vadit, že budou hasiči lépe vybaveni. Hasiči. Ještě jednou – hasiči.
   Kolik už toho uhasil frrrr?

   Podrobně z podkladů k RM:

   V měsíci červnu 2022 byla podána žádost o poskytnutí finančního daru Nadaci Agrofert – Hasičský fond. Hasičský fond je samostatným projektem Nadace Agrofert a je určený profesionálním i dobrovolným hasičským sborům. Fond přijímá žádosti o příspěvky zejména na přístroje, vybavení či zařízení v oblastech zásahové a záchranářské činnosti.

   Naše žádost byla projednána a finanční dar ve výši 50 tis. byl poskytnut na zakoupení 4 ks zásahových obleků FR3 FireRex Plus Star. Uvedené obleky mají ergonomický střih s výbornou hybností a efektivní ochranou. Hasiče dokonale ochrání v oblasti krku. Zásahové obleky budou poskytnuty 4 členům jednotky a budou využívány při zásazích v obvodu města Humpolce, což je 24 obcí.

   Celková částka na pořízení zásahových obleků je 84506,- Kč pro Jednotku požární ochrany SDH Humpolec. Město Humpolec se podílí na této částce ve výši 34506,- Kč. Finanční příspěvek je poskytován většinou formou úhrady faktury na bankovní účet dodavatele zboží. Dodavatelem zboží je v našem případě Požární bezpečnost s.r.o. Jihlava.

   Město Humpolec má zřízenu jednotku požární ochrany kategorie JPO III/2. Jednotka je zřízen na základě zákona č. 133/1985 Sb. o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů. JPO III/2 je jednotka sboru dobrovolných hasičů obce s územní působností, která zabezpečuje výjezd dvou družstev o zmenšeném početním stavu (celkem 8 hasičů). Doba výjezdu z místa dislokace do 10 minut, doba příjezdu na místo zásahu do 10 min. Jednotky PO kategorie JPO I až JPO III na výzvu územně příslušného operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru ČR provádí zásah i mimo katastrální území obce v níž jsou dislokovány. Základní početní stav členů je stanoven vyhláškou na 24, Humpolec má 32 členů jednotky. Zabezpečení akceschopnosti jednotlivých členů jednotky je finančně velmi náročné: zásahový oblek cca 30 tis., zásahová přilba cca 8 tis. , zásahové rukavice 1,5 tis., zásahová obuv 8 tis.. Každý rok se provádí obměna tohoto vybavení za zničené kusy.

   Cílem tohoto projektu je zkvalitnění a zvýšení bezpečnosti členů jednotky při provádění zásahu v těžko přístupném terénu.

   1. Tak jinak, Humpolec nemá navíc 50 tis., aby musel přijímal dary od nadace Agrofert?
    Nijak tím nenapadám zasloužilou práci hasičů a ani nerozporuji důležitost adekvátního vybavení.
    Jinak frrrr se snaží chovat tak, aby hasit, pokud možno, nic nemusel.

    frrrr

 1. Chtěli jste v roce 1989 v době převratu kapitalismus? Chtěli.. Už tehdy jste mohli počítat,že vzniknou nadnárodní společnosti i u nás a budou velkokapitalisté.
  A je mi jedno,kdo ten dar poskytne. Pokud milostpán má ruku otevřenou,berte.
  Ošklíbat se nad faktem, že je to zrovna Agrofert je trapné.

  1. Ano, estébákovy peníze, získané dost možná zaklekáváním na konkurenční firmy, přece nesmrdí, to ví každý, top už nás učil tatíček Klaus… Ostatně myslí si to v Humpolci minimálně % voličů, kteří Andrejovy koně poslali na radnici.

   1. Na radnici voliči poslali ty lidi, o kterých si mysleli, že budou jiní, než tehdejší vedení. Normální člověk bere střídání politických uskupení či stran jako demokratický jev. Bohužel v Humpolci to stále někteří voliči nepochopili a nemohou to rozdýchat, že ke změně došlo i u nás.

  2. Tak jsou lidé, kterým peníze nesmrdí. Nikdy.

   A jsou lidé, kteří nad materiální prospěch staví i jiné hodnoty.

   Ošklíbat se nad faktem, že zrovinka Agrofert je z Vašeho pohledu možná trapné, ale peníze fakt nejsou vše 😉

 2. K nadaci Agrofert mohu říci jen to, že tato nadace přispívá rovněž individuálním žadatelům na invalidní vozíky. A doplatky na vozíky nepatří zrovna mezi ty nízké. Na mechanický vozík dostanete od pojišťovny jednou za pět let 21-40 tisíc a zbytek si sežeňte kde chcete. A vozík také může stát klidně i 120tisíc. A to nemluvím o cenách elektrických pro kvadruplegiky. Takže zbývají buď soukromí dárci nebo nadace.

  Agrofert není jedinou nadací poskytující pomoc zdr.znevýhodněným lidem, jsou i jiné, ale zrovna Agrofert poskytuje finanční pomoc poměrně velkou.

  Takže nedělejme zde z komára velblouda a pokud tato možnost pomoci pro SDH je nabízena a existuje, proč ji nevyužít.

  1. S Vaším textem problém nemám, nemám ani problém ten, pokud se jedná o příspěvek, který si řeší jednotlivec – je to jeho věc a chápu, že někteří potřební jsou dlouhodobě mimo systém a finance se hledají obtížně. Zde se ale bavíme o městě a pro jeho rozpočet o zcela nezásadní částce. Pokud někde hlásám, jak jsem „jiný“/ „lepší“ než ti předchozí (zkorumpovaní, hloupí, hrabající pod sebe, stranící svým kamarádům a nevím, co vše dalšího), pak, z mého pohledu, musím mít morální „záklopku“ trochu jinak – vlastník dotyčné nadace si totiž podobné věci s gustem využije pro své PR (logicky). Tzn. ty peníze mohou být ve výsledku poměrně „drahé“.
   A propo v jiném bodě programu rady se píše o ukončení projektu Panskodomská – vysoutěžená cena 1,8 mil., bude sice nějaké finanční plnění/ vypořádání, ale určitě ne ve výši původní částky – myslím si, že tam zbyde více jak na čtyři obleky od Andreje, jsou- li tolik potřeba?

   frrrr

     1. Zcela jistě hraje, jako u všech. A odpovím i na předchozí otázku, mám- li dát vedle sebe nadace Bernarda a AB, tak ta první mne irituje méně, proč? Protože STB. Protože porovnáváte kauzu „trubky“ (mimochodem výsledek zatím nula) vs. naprosté dno politické kultury. Pusťte si např. pořad Přepište dějiny a pochopíte, co to je za všiváka.

      frrrr

   1. Jak by asi psal frrrrrrrr, kdyby zůstala u moci jeho panímáma, a odsouhlasila přijetí daru, žádáno bylo už v červnu, kdy ještě vládla. No samozřejmě, že by ten dar přijali. Mikuláškovo ANO bylo součástí koalice. Tehdy Babiš nevadil. Jen se o něj občas otřeli. Jako o Zemana. Ani jednoho z těch pánů nevolím, ale nesnáším tuhle lacinou přetvářku.

  1. Tak uz jen se tesit, zda budou dopředu zveřejňovány i výsledky hlasování. V podstatě nám v Humpolci vyhnuli dinosauři!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Podlipnické kostely a jejich svatí patroni

Út Lis 8 , 2022
Nejmladším ze tří podlipnických kostelů a tudíž i posledním, který navštívíme je… Čtěte dále:   Pozvánka na veřejnou prezentaci: Revitalizace vnitrobloku Lnářská–Hálkova

You May Like

Témata