Petr

60 thoughts on “Program 8. schůze rady města

 1. Doufám, že jak Rada tak i Zastupitelstvo to shodí ze stolu a akci odloží na dobu, kdy to bude stát dvě třetiny předpokladu a ne 11 mil navíc !

  1. Bohužel není zřejmé jaký bod jednání komentujete, že by to byl bod 11 – křižovatka u VODAKU ??
   Mne osobně velice zajímá bod 7 – „změna usnesení RM“ – jak šalamounské – o jakou změnu usnesení se jedná ?? Že by šlo o něco podstatného, co by mohlo občany naštvat, proto to mlžení ?!? A chodit se ptát na úřad Jůzla ? Ne dík, to se mohu zeptat stěny.

    1. Za Kučery se zveřejňovalo nejen usnesení, ale i zápis z Rady města a bylo alespoň zřejmé, kdo se jak ke kterému bodu stavěl a vyjadřoval. Dnes už občan nemá asi nárok skoro na žádné info…..

    2. Za Kučery se zveřejňovalo nejen usnesení, ale i zápis z Rady města a bylo alespoň zřejmé, kdo se jak ke kterému bodu stavěl a vyjadřoval. Dnes už občan nemá asi nárok skoro na žádné info…..

     1. To máte tak, přes 20 let městu chybí koncepce rozvoje, která obsahuje i dopravní studii, všechny záměry se řeší ad hoc, a najednou se zjistí, že křižovatka u Vodaku totálně nestíhá (a bude hůř) tak se vypíše výběrko, nikdo se do něj nepřihlásí a město bez studu, ze společných erárních peněz za platí 11 mil CZK na vrch. K tomu si připočtěte 10 milionů CZK za kavárnu (altán) uprostřed Stromovky, 30 milionu Czk za multifunční centrum, které se začne v letošním roce. Nesmyslné utrácení od nekompetentních lidí, bohužel již po několikáte za sebou zvolených do zastupitelstva a vedení města Humpolec. A lidem, těm je to fuk!!!

     2. Chcete mi říct, že ta stavba uprostřed Stromovky není zázemí pro Platformu? Že si město postavilo za 10 mega kavárnu?

     3. Tak jste měl za posledních 20 let xkrát kandidovat do zastupitelstva a poměry na radnici změnit k lepšímu !! A ne jenom plkat tady na Humpoláku, ale to by vyžadovalo trochu víc práce než sedět u počítače a kritizovat, že.

     4. Né každý na to má vlohy jít do politiky, rozhodně jsem pravidelný volič a rozhodně jsem rád, že zde vzniklo HUGO, které se mi líbí po všech stránkách. Ale brní mě hlava, když vidím jakým lehkovážným způsobem se v Humpolci utrácí obrovské peníze, a zároveň jsem přesvědčen, že je minimum lidí, kteří to vědí . Copak vám nevadí, že město postavilo kavárnu uprostřed parku v ceně 10 mega? To by mělo být v zájmu nás všech občanů, pojemenovávat totální hrubice v nakládání s veřejnými prostředky.

     5. Já plně s Vámi souhlasím, že ne každý vlohy má zkusit třeba kandidovat. Nicméně zkuste aspoň své postřehy sdělit patřičným lidem. Zastupitelům nebo předsedům stran a hnutí v Humpolci. Tady je kritika dobrá, ale je to plkání na portálu, který ne každému vyhovuje.
      Sjednejte si schůzku se starostou nebo jinými zastupiteli. Předsedy nebo zástupce jiných stran jistě znáte, nebo mají své kontakty zveřejněny třeba v nástěnkách či fcb.

     6. Zázemí pro platformu to rozhodně není – spíš šlo o pokus vyfouknout P.M. dobrý nápad, jak město oživit. Bohužel v rukách a myšlenkách vedení města se to převrátilo do stacionární kavárny, kde není pro platformu vhodné místo, a kterých je v blízkosti dost a dost (8mička, Janička, ….) Snad pouze to technické zázemí (elektřina, WC) – to snad využít půjde, pokud to provozovatel kavárny dovolí ? Snad to vedení města ošetří smlouvou, aby provozovatel umožnit využít technické zázemí při různých akcích v parku a třeba i Platformě ?!?

     7. Tak že kavárna s WC za 10 mega!!! To je neobhajitelné.

     8. K Stromovce probíhala veřejná prezentace, lidé mohli dát podněty. Proč jste se nevyjádřil? Teď od počítače je to jednoduché, nemusíte zvednout zadek a jít se aktivně podílet, pár kliků do klávesnice řídím svět!

     9. Myslím, že hodně lidí se vyjadřovalo, že je to nesmyslně drahý projekt celá renovace Stromovky. Zároveň je velice smutné, že ani samotní radní, netušili, že 10 milionů je za vybudování kavárny. A opět vám to nevadí. Myslíte si, že je v zájmu humpoleckých občanů u trácet peníze za vybudování kavárny? A proto již nyní tvrdím, že kruháč u Vodaku o 11 mega dražší je další plýtvání, plýtvání plýtvání
      Přesto jsem přesvědčen, že zastupitelstvo zítra tuto hloupost odsouhlasil. Uvidíme jak se k tomu postaví lidé zvolení do zastupitelstva. Lidi pro boha jde o našich 11 milionů, copak vám to nevadí?

     10. JIŽ ZA KUČERY CHTĚLI TOTO ZMĚNIT (NEUVEŘEJŇOVAT ZÁPIS) – PRÁVĚ Z DŮVODU, ŽE LIDÉ MOC REMCAJÍ, KDYŽ TOHO MOC VĚDÍ. NAKONEC TOTO NECHAL AŽ NA NOVÉ VEDENÍ, KTERÉ SI TÍM CHCE USNADNIT PRÁCI …. KTERÁ JE MMJ. O KOMUNIKACI S PROSTÝMI LIDMI.

     11. Je otázkou co ten kruhák vlastně prodraží..O tom bude diskuse..

 2. K sazbám TS v návaznosti na údržbu dětských hřišť ve městě …. za co chtějí TS přidávat, když neplní úkoly jim svěřené ?? A nebo mi chcete tvrdit, že provozní řády na hřištích jsou pouze pro srandu králíkům ?! A každá údržba, úklid či kontrola na hřišti je TS placena extra ? Asi ano…..když tyto úkony dle řádu každý týden nevykonávají ?!?

  1. Opět partička „odborníků na všechno“ tráví čas na Humpoláku. Divím se neřídíte zeměkouli, když Vám je všechno jasný.

   1. A vám je zase všechno jedno, jakým způsobem se utrácejí naše peníze. Schválně píší utrácejí, ne investují.

     1. Fakta tomu říkáte Vy, já tomu říkám kecy a účelové lži (trolling). Jak je možné , že má Humpolec nejlepší rating a vyrovnané hospodaření, když je podle vás všechno „zkáza“.

     2. Kdo nechce, nerozumí! Není všechno špatně. Ale kavárna za 10 milionů je blbost, kruháč u Vodaku o 11 milionů dražší není správně, polyfunkční prostor za 30 milionů, když v Humpolci bude za 6 měsíců otevřen jiný financovaný ze soukromých peněz, je opět plýtvání a plýtvání s obrovskou sumou peněz. Prosím přemýšlejte o těchto číslech a situacích.

     3. A to právě vedení města štve – že si někdo dovolí otevřít soukromý kulturní prostor a to bez jejich účasti a podpory a vděku. To je štve víc, než kdyby tady žádný nový kulturní prostor nebyl.
      Na základě čeho bylo stanoveno, že kruháč u VODAKU by měl být o 11 mil. Kč dražší ?? To fakt nechápu – copak nejdřív nebyl projekt s rozpočtem ?? Kde musí být cena jasně stanovena?

     4. Můžete si stanovit co chcete , je výběrové řízení a zde je nabídnuta cena můžete stavět nebo ne. Pokud to shodíte tak kraj už další nemusí vyhlásit. Na toto se čekalo cca 15 let než se kraj rozhoupal. Kruhák být nemusí a veškeré inž.sítě se nechají třeba rozpadnout atd. Za někdy to můžete udělat levnějc až bude třeba další krize nebo taky ne. Pokud máte budovu v centru , tak ji můžete třeba zavřít, nebo zbořit, nebo opravit. Každý ať si ze svých peněz dělá proboha co chce, třeba deset polyfunkčních center neob galerií, vedení města určitě celý den soptí co si tady kdo dovolí postavit.

     5. Za mě, je lepší investice do našeho hradu Orlík, nebo do obecních cest v KÚ Humpolec. Než zase živit nějakou galerii.

     6. Na druhé straně je s podivem, že někdo hodlá ve městě vystavět další soukromé polyfunkční centrum, aniž si zjistí v předstihu, že v dlouhodobé koncepci města je rekonstrukce klubu u kina na zařízení určené pro podobné účely. Ale jak říkáte, každý má, nebo spíš nemá, svojí strategii. Ale tato, byť soukromá investice nebude asi příliš promyšleně připravovaná. Ale jak již zde zaznělo, ať si každý za své peníze dělá v oblasti investic co mu libo.

     7. ale nemusí to být oprava za 30 milionů, když vidím, že stejný projekt vzniká od soukromníka( a město to ví déle než 6 měsíců, co tento záměr je realizován). Jednodušší sejít se s provozovatelem a zkusit najít možnost spolupráce, to by ale nesměla na Měkisu sedět pí. Kubíčková. A město nemíní nic měnit na svém záměru, jednou jsme se rozhodli, že postavíme polyfunkční centrum, tak ho postavíme, vždyť to stojí jen 30 mega, a pár lidí si může hrát na velký budovatele. A za pár let se můžou nominovat na medaile Dr. A Hrdličky.

     8. A to se mám jako občan města Humpolce stydět za to, že většina statistických údajů shromážděných v tomto srovnávacím průzkum staví naše město dlouhodobě na nejvyšší příčky? No to ani náhodou! A všech tady diskutujících hořčáků je mi upřímně líto. Mám svoje město rád a v porovnání s většinou obdobných měst v ČR je dle nejen mého názoru krásné a prosperující. A tomu odpovídají i výsledky Města pro byznys. Nic ví, nic míň!

     9. Mohlo by prosperovat násobně víc, kdyby byl zájem. Ten ale chybí.

     10. Město Humpolec má již mnoho let vyrovnané hospodaření hlavně kvůli tomu, že se rozprodává majetek města a tomu já neříkám vyrovnaný rozpočet – tomu říkám zvěrstvo !

     11. Sakra, to jsou silná vyjádření, ale bez jakéhokoliv důkazu. Nastudujte si rozpočet města a pak teprve něco pište.Pokud má jakýkoliv občan nějaký problém s investicemi města má několik zákoných způsobů jak se ohradit. Existuje institut stížností na MÚ, je tady finanční a kontrolní výbor v gesci opozice a také můžete klidně vystupovat na jednání zastupitelstva. Tam všude Vám milerádi odpoví na Vaše stížnosti, tady si nevyreklamujete než velký kulový.

     12. Položme si otázku co tedy s budovou Klubu a bývalého atelieru, když rekonstrukce se zdá drahá..Zbourat, nebo ponechat a jen částečně rekonstruovat v stávajícím vzhledu? Co navrhujete???

      To že tu soukromník cosi staví mi vůbec nevadí. Ať si to provozuje. Zatím tam nebylo vůbec nic zajímavého co galerie představila.
      Tím se nezastávám města,že vše je v ažúru, ale je to pět na voličích. Zvolili takřka stejné tváře, nečekejte že staří koně potáhnou jinak..
      A noví se zalekli.

     13. Jsem přesvědčen, že se z jankovitych vyjádření opozice nemusí zbytek zastupitelstva v noci hrůzou odkapávat. Určitě zvítězí zdravý rozum a všechny plánované investice se v klidu zrealizují. Stará moudrost praví: Psi štěkaji, ale karavana kráčí dál.

     14. Jestli je podle vás zdravý rozum to, že vyhodíte z okna 11 mega, tak to jste tedy opravdu ekonom….

     15. Jak vyletěli, asi Vám nedošlo a čem se jednalo. Bude tam kruhový objezd a rekonstrukce veškerých sítí, to podle Vás není potřeba ? Tyto demagogie od některých stálých potížistů jsou už únavné. Nikdo jiný to za menší cenu neudělá, nebo snad Vy víte o někom ? Pokud ne tak raději mlčte a neplácejte nesmysli.

     16. Samozřejmě že se to dá udělat minimálně o třetinu levněji. To je třeba ale počkat až se situace na trhu zklidní a hlavně vypsat zakázku alespoň rok dopředu a ne v únoru a v květnu začínat, když firmy nemají kapacity a zakázky berou jen za nesmyslně navýšené ceny. Takto přemýšlí každá soukromá firma. Ne ale tak naši zastupitelé. Obrovská hanba tomuto rozhodnutí !!!

     17. No ono aby to s temi nejlevnejsimi nedopadalo jako pri stavbe tenisove haly.
      Nejlevnejsi neznamena nejlepsi, resit vse jen a jen podle ceny to je nesmysl.

     18. To máte pravdu, ale zadat zakázku za cenu o mnoho vyšší než vychází cena z ceníku URS je to největší mrhání penězi, jaké si kdo umí představit.

     19. na ceník zapomeň, ceny si řídí poměr nabídky a poptávky

     20. Dovolim si reagovat. Ceniky URS uz cca dva az tri roky zcela nereflektuji na ceny ve stavebnictvi. Takze jak nekdo vyse spravne poznamenal, bud chcete stavet, nebo ne. V situaci, kdy stavi kraj, je vcelku logicke se k akci pripojit, protoze je to zkratka levnejsi.

      Frrrr

     21. To je cirátů..Lidi kolik let brečeli a chtěli kruhák, i když je jeho efekt dosti diskutabilní.A nyní brečí, že to bude o tolik dražší. Bohužel, než došlo k realizaci, tak ceny ve stavebnictví jsou jinde, než když myšlenka na kruhový objezd vznikla. To by měli kritizující a mnohdy nic nesledující pisatelé chápat.

      Já obdivuji, kde se tolik kritiků bere. Loni, když strany a hnutí sháněly lidi na kandidátky tak se nikdo z té skupiny kritiků neozval.

     22. Protože je přeci jednodušší „střílet“ někde ze zálohy bez jakékoliv odpovědnosti a hlavně anonymně.
      Takových „hrdinů“ je v Humpolci hned několik.

      frrrr

     23. frrr jako vždy brání vedení města za každou cenu že……

     24. Prima, tak mi mé dva komentáře zrosporujte – můžete třeba začít tím, že se veřejně „odkopete“ a podepíšete se.

      frrrr

     25. Koho chleba, toho píseň.

      Je jasné, že frrrr bude vystupovat ve prospěch města, protože má fištróna a ví, že vedení města Humpoláka poctivě čte. A jelikož chce zakázky, tak pečlivě naslouchá, poslouchá, přitakává a hájí. Ale dělá to tak, aby se tvářil, jakože to vůbec nedělá.

      Tak to má být, tak je to v pořádku.

      drrrrr

     26. No jo, ale co když má frr pravdu a vy nás tady krmíte nesmyslama? prrr

     27. Tak mimo toho, že klasicky plácáte nesmysly – už jsem Vám někde dříve psal, ať si nejdříve zjistíte, jak funguji (zaměstnanec, atelier s třiceti lidmi, zcela jiný objem zakázek ve zcela jiných částkách než nabízí Humpolec) by mne zajímaly ty protiargumenty na mnou napsané komentáře.

      frrrr

     28. Pouze útoky ad hominem, ale vyvrátit argumenty na to se intelektu nedostává. Úroveň mnohých diskutérů je vskutku tristní.

 3. Takovéto obrovské „utrácení“ nebo spíš rozkrádání veřejných peněz je na podání trestního oznámení na představitele města.

   1. Jak víte, že je to rozkrádání ? Máte důkazy ? Já si myslím, že máte kulový a jen tady opruzujete jak to již dělala ta partička ze spolku u nového AN. Divím se že Vás to pořád baví, asi máte tu nenávist v genech.

     1. A neni to jedno ? Jeden jako druhej, nebudme naivni ovcane ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Taneční

Út Dub 9 , 2019
Zápis proběhne v e Spolkovém domě v termínu od 16.4. do 30.4

You May Like

Témata