Program kina v měsíci říjnu

Tak nám začaly podzimní plískanice. Pochmurné večery již nevybízejí k procházkám ani k posezení na restauračních terasách pod slunečníky, anébrž lákají k návštěvě humpoleckého biografu, který představuje širokou paletu své nabídky.

Úterý 2.10. – středa 3.10.  20:00 hod.


PROKLETÍ  DOMU  SLUNEČNIC


Děti mají evidentní schopnosti vnímat paranormální jevy. Vidí to, co dospělí nevidí. Věří v to, co dospělí popírají. A snaží se nás varovat…


Rodina Solomonových opustila hektický život Chicaga a přestěhovala se na tiché a odloučené místo – na farmu v Severní Dakotě. Mezi poklidným pohupováním slunečnicových polí Jess brzy zjistí, jak děsivé toto odloučení od světa může být, když ona a její bratr Ben vidí hrozivá zjevení, která nevidí nikdo jiný. Její bouřlivá minulost se střetává s minulostí těch, kteří kdysi žili v tomto domě…


Vstupné: 60,-Kč, horor USA, 84min                                                                             


 


Sobota 6.10. – neděle 7.10.  20:00 hod.


GRINDHOUSE: AUTO  ZABIJÁK


Trhá asfalt, drtí kosti.


Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování.


Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet.


Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike (Kurt Russell). Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň – nadupané kaskadérské auto – do životu nebezpečných otáček…


Režie: Quentin Tarantino


Vstupné: 60,- Kč,  thriller USA, 110min


 


Úterý 9.10. – středa 10.10.  20:00 hod.


Mr.BROOKS                                            


Má vše, co kdy chtěl, ale musí to skrývat.


Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku. Ale v noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii.. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce.


Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. Vynikající herecké výkony hlavních protagonistů filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru.


Vstupné: 70,- Kč, thriller USA, 120min


                                                                     


Sobota 13.10 – neděle 14.10.  20:00 hod.


BOURNEOVO  ULTIMATUM        


Všechno si pamatuje. Nic neodpouští.


Jeho minulost skrývá řadu temných míst, kterými musí znovu projít, pokud chce o sobě něco zjistit. Teď stojí elitní tajný agent Jason Bourne (Matt Damon) na prahu řešení vlastní životní hádanky a chystá se vyhlásit Bourneovo ultimátum.


Náročnou cestu za poznáním sebe sama mu prakticky od začátku komplikuje řada nájemných zabijáků. Agent Jason Bourne před nimi prchá přes Moskvu, Paříž, Londýn a marocký přístav Tanger až do New Yorku, kde se pokusí definitivně dohnat vlastní minulost, aby se mohl začít dívat do budoucnosti. Nebude to mít lehké, protože kromě ostrostřelců z podsvětí ho tu snad kromě armády pronásledují všechny ozbrojené americké složky.


Vstupné: 70,- Kč, thriller USA, 120min         


                                                                                                                                    


Úterý 16.10. – středa 17.10.  20:00 hod.


HEZKÉ  SNY


Doma má Gwyneth Paltrow, ale zdá se mu o Penélope Cruz.


Gary Sheller (Martin Freeman) je na pokraji svých sil. Kdysi úspěšný zpěvák a muzikant píše hudbu pouze pro reklamní spoty, jeho manželství s Dorou (Gwyneth Paltrow) ho neuspokojuje.


Vše se změní ve chvíli, kdy do Garyho snů vstoupí dokonalá, nádherná a vzrušující Anna (Penelope Cruz). Gary se do ní okamžitě zblázní a svou už tak komplikovanou situaci začne řešit útěky do světa snů. K tomu mu pomáhá trochu psychadelický guru Melem (Danny deVito). Když pak Gary zjistí, že Anna má předobraz v modelce Melody, vrhá se střemhlav do propasti, ze které už není návratu.


Výrazná, vtipná a nekonveční komedie pobaví každého, kdo se alespoň někdy na pár vteřin zasnil, aby překonal tíhu rychle se měnícího světa okolo nás.

Čtěte dále:   Noční filmová jízda VOČI je tady

Vstupné: 70,-Kč, krimikomedie USA, 90min


                                                               


Středa 17.10. – čtvrtek 18.10.  17:30 hod.


RATATOUILLE – pro děti a celou rodinu


Hlavním hrdinou animované komedie je krysák Remy, který odvážně sní o tom, že se stane vyhlášeným kuchařem v pařížské pětihvězdičkové restauraci. Společně se zkrachovalým vynašečem kuchyňských odpadků Linguinim se vydají za svým cílem stát se nejvyhlášenějším kuchařem v Paříži.


Z Remyho a Linguiniho stanou bizarní společníci, kteří, hnáni Linguiniho nešikovností a Remyho neobvyklými nápady, převrátí Paříž vzhůru nohama na neuvěřitelné cestě plné humorných zápletek, působivých zážitků a těch nejnepravděpodobnějších triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili.


Vstupné: 70,-Kč, ČESKÝ DABING, rodinná animovaná akční komedie, 110min  


 


Čtvrtek 18.10.  20:00 hod.


NEXT


NEXT je adaptací povídky Zlatý muž od jednoho z největších velikánů světové sci-fi literatury P.K. Dicka.


Cris Johnston (N.Cage) je obdařen schopností vidět do budoucnosti a také určovat správný tok budoucího času. Novodobý mesiáš, který musí spasit lidstvo a především svou rodinu. Někdy to ale osud zařídí tak, že si musíte vybrat jedno, nebo druhé…. Možná ale existuje ještě nějaká DALŠÍ …… možnost.


Režie: Lee Tamahori (Dnes neumírej, xXx: Nová dimenze)


Vstupné: 60,- Kč, akční sci-fi USA, 95min   


                                                                                   


Sobota 20.10. – neděle 21.10.  20:00 hod.


DENNÍ  HLÍDKA


Noční hlídka odevzdala vládu.


Před dvěma lety dobyl film Noční hlídka, první díl fantasy trilogie režiséra Timura Bekmambetova celý filmový svět. Tisíce fanoušků okouzlilo propojení moderní sci-fi, fantasy a východních mytologií. Denní hlídka pokračuje ve vyprávění příběhu o souboji Světlé a Temné strany, který se odehrává v současném Rusku, ale v podstatě i napříč celými dějinami civilizovaného světa.


Oproti prvnímu dílu film vznikl s daleko větším rozpočtem, což je nejvíce patrné v akčních scénách, historických reminiscencích a v tricích.


Vstupné: 70,-Kč, akční sci-fi RUSKO, 130min 


                                                                                                                             


Úterý 23.10. – středa 24.10. – čtvrtek 25.10.  20:00 hod.


MEDVÍDEK – filmový tip                                                          


Nový film režiséra Jana Hřebejka. Hořká komedie o manželství se skvělým hereckým obsazením!


Příběh o trojici kamarádů a jejich partnerkách.


Přes poetický název půjde opět o tragikomedii sázející především na skvěle napsané postavy a jejich dialogy.


Film o  mateřství, otcovství, nevěře… O tom, jak je někdy manželství rozkládáno plíživě, nebo naopak, jak i velké zásahy zvenčí ho nerozklíží. „Těžiště je tedy v postavách a jejich psychologii,“ vysvětluje Jan Hřebejk. „Zajímají mě příběhy, ve kterých věci nejsou pod povrchem takové, jaké se jeví navenek,“ dodává Jan Hřebejk.


Vstupné: 70,-Kč, černá komedie ČR, 100min


                                                                                              


Sobota 27.10.  20:00 hod.


VOČI 13                                         


Viz http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3953


 


Úterý 30.10. – středa 31.10.  20:00 hod.


FAUNŮV  LABYRINT                           


Nevinnost má sílu, kterou si zlo nedokáže představit.


Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem – v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých.


Režie a scénář Guillermo del Toro.  


Vstupné: 60,-Kč, české titulky,  sci-fi MEXIKO, 110 min


 


V listopadu 2007 uvidíte :
1. FAUNŮV LABYRINT


3.,4.,6.,7.,8. GYMPL


10.,11. KLETBA ZLATÉHO KVĚTU


13.,14.,15. HVĚZDNÝ PRACH


17. – 29. OZVĚNY FILMOVÉHO FESTIVALU KARLOVY VARY 2007


17.,18. INTERVIEW


20. SATURNO CONTRO


21. ANGEL


22. 4 MĚSÍCE, 3 TÝDNY A 2 DNY


24.,25. KURZ NEGATIVNÍHO MYŠLENÍ


27. ZTRACENÁ DOVOLENÁ


28. IRINA PALM


29. MISS POTTER


                                                                                                       

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Najdi si práci na Vysočině

St Zář 26 , 2007
Přečtěte si srpnový zpravodaj projektu Najdi si práci na Vysočině podporovaného evropským sociálním fondem v ČR. Čtěte dále:   Program kina na duben

You May Like

Témata