Program kina v měsíci ZÁŘÍ

Co uvidíte v humpoleckém biografu hned po prázdninách a na co se můžete těšit v měsíci říjnu.

Sobota 1.9. – neděle 2.9.  20:00 hod. MISS POTTER


Život Beatrix Potter je tím nejkouzelnějším příběhem ze všech.


Zatímco její knihy těší generace dětí po celém světě, Beatrix Potterová si svůj vlastní příběh držela pečlivě pod zámkem. Miss Potter je okouzlující love story inspirovaná životem a láskou světoznámé spisovatelky Beatrix Potterové.


Beatrix byla nadanou malířkou a její botanické kresby byly využity společností Royal Horticultural Society v Kew Gardens (kresby jim prodala pod mužským pseudonymem). Mimoto skoupila v Lake District ohromné pozemky, které přenechala organizaci National Trust, a zachovala tak tuto panenskou přírodu pro budoucí generace. To je její odkaz, to je její příběh…


Hrají: Renéé Zellweger, Ewan McGregor, Emily Watson


Vstupné: 60,-Kč  drama GB/USA 92min


 


Úterý 4.9. – středa 5.9.  17:30, 20:00 hod. SHREK TŘETÍ 


Král Harold má na kahánku, a je proto jasné, že musí vládu někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Krasoň se rozhodne za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi násilím. Bude prostě pořádně veselo.


Vstupné: 70,-Kč ČESKÝ DABING  animovaná komedie USA 90min


 


Čtvrtek 6.9.  20:00 hod. TAXI 4


V Marseilli už opět řádí zákeřní padouši, takže nezbývá než ještě jednou povolat do akce taxikáře Daniela, aby znovu ukázal zločincům, kdo že to s nimi na francouzské riviéře umí nejlépe.


Taxi 4 je čtvrtou částí slavné automobilové ságy Taxi napsané Lucem Bessonem. Všichni hlavní herci trilogie Taxi se vrací ke čtvrtému opusu – taxikář Samy Naceri, nešikovný policajt Frédéric Diefenthal, komisař Bernard Farcy.


Vstupné: 60,-Kč  akční komedie   FR 90min


 


Sobota 8.9.  17:30, 20:00 hod. – neděle 9.9.  20:00 hod. SIMPSONOVI VE FILMU  


Vaše rodina není to nejhorší, co vás kdy potkalo.


Populární rodinka Simpsonových bude tentokrát čelit globálním výzvám a Homer provede nejhorší věc svého života. Ve Springfieldu se začnou řešit problémy jako znečišťování ovzduší, ekologická krize a současná americká politika. Ve vedlejších rolích se objeví i některé filmové hvězdy a skutečné postavy americké historie.


Seriál, který již několik let úspěšně uvádí i Česká televize, si u diváků vydobyl výlučnou pozici především díky kombinaci černého a situačního humoru.


Vstupné: 70,-Kč  ČESKÝ DABING animovaná komedie USA 90min          


 


Úterý 11.9. – středa 12.9. – čtvrtek 13.9. – sobota 15.9. – neděle 16.9.  17:30, 20:00 hod. HARRY POTTER A FÉNIXŮV ŘÁD


Harry Potter se vrací do Bradavic, aby nastoupil do pátého ročníku školy čar a kouzel. Tam však zjistí, že většina členů kouzelnické komunity věří, že jeho nedávné setkání s Lordem Voldemortem je obyčejný výmysl, čímž je zásadně zpochybněna Harryho důvěryhodnost. Ba co hůř, ministr kouzel Kornelius Popletal opět jmenoval nového učitele obrany proti černé magii. V lekcích podezřelé profesorky Umbridgeové se však mladí čarodějové nic zásadního nenaučí a proto nemají dostatek znalostí k boji s temnými silami, které se kolem nich stahují. Na Hermioninu a Ronovu výzvu se Harry rozhodne vzít chod věcí do svých rukou. Tajně se začne scházet s malou skupinou studentů, kteří se hrdě nazvali Brumbálova armáda, a učí je, jak se ubránit černé magii. Ačkoliv je sám teprve student, připravuje odvážné mladé čaroděje na nebezpečnou bitvu, která brzy propukne …


Vstupné: 80,-Kč ČESKÝ DABING dobrodružný  USA 135min 


 


Úterý 18.9. – středa 19.9. – čtvrtek 20.9. 20:00 hod. DANNYHO PARŤÁCI 3      


Danny Ocean (George Clooney) a jeho parta by se k návratu k tomu, co jim jde nejlépe, odhodlali jen z jednoho jediného důvodu – kdyby byl v ohrožení jeden z nich. Když nelítostný majitel kasina, Willy Bank (Al Pacino), podrazí Dannyho přítele a učitele Reubena Tishkoffa (Elliott Gould), který je kvůli tomu hospitalizován, Danny a jeho věrní opět spojí své síly s cílem vyprázdnit Bankovy sejfy.


Hrají: George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon, Andy Garcia, Al Pacino.


Vstupné: 70,-Kč  krimikomedie USA 120min


 


Sobota 22.9. – neděle 23.9.  20:00 hod. TRANSFORMERS


Náš svět. Jejich válka.


Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům.

Čtěte dále:   Letní kino - Dungeons & Dragons

Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku.


Vstupné: 70,-Kč  akční sci-fi USA 140min


 


Úterý 25.9. – středa 26.9.  17:30 hod. DIVOKÉ VLNY – pro děti


Film Divoké vlny je animovanou akční komedií, která nahlíží do zákulisí vzrušujícího světa závodního surfování. Hrdinou filmu je mladý tučňák skalní Cody Maverick, začínající surfař, který se chystá na účast ve svém prvním profesionálním závodu. Cody, následován filmovým štábem, který má dokumentovat jeho zážitky, opouští rodinu a rodný Mražákov v Antarktidě, aby se na ostrově Pin-Guí zúčastnil surfařského memoriálu Big  Cody je přesvědčen, že vítězstvím získá vytoužený obdiv a úctu, ale když se náhodou setká se starým, vyřízeným surfařem, začne chápat, co je skutečně důležité a že opravdovým vítězem není vždycky jen ten, kdo dorazí k cíli jako první.


Vstupné: 70,-Kč ČESKÝ DABING rodinná animovaná akční komedie USA 90min


 


Úterý 25.9. – středa 26.9.  20:00 hod. EDITH PIAF – filmový tip


Narodila se na chodníku, vyrůstala v nevěstinci, vydělávala si pouličním zpěvem… Přesto se z ní stala světoznámá hvězda první velikosti.


Život Edith Piaf (vlastním jménem Edith Giovanna Gassion) byl bojem o hudbu, přežití a lásku. Její magický hlas, vášeň a přátelství s hvězdami své doby (Marlene Dietrich, Jean Cocteau, Yves Montand…) jí od dětství v chudobě přivedlo k obdivu celého světa.


Žila vždy naplno a „ničeho nelitovala…“ .


Díky své neuvěřitelně silné vůli a neobyčejnému nadání se vypořádala s tragickým osudem a její sen z dětství se stal skutečností. „Jednou budu bohatá, budu samé prachy. Budu mít bílý auťák a černého šoféra.“


Hrají: Marion Cotillard, Sylvie Testud, Clotilde Courau, Gérard Depardieu, Jean-Paul Rouve, Pascal Greggory, Marc Barbé, Caroline Sihol 


Vstupné: 70,-Kč drama  FR/UK/ČR 140min


 


Čtvrtek 27.9.  20:00 hod. INÉ SVETY  – art film


“6 hrdinů na konci světa. Na konci globálního světa. „MADE IN ŠARIŠ“


Ve východních Karpatech leží oblast Šariš, průnik mezi moderním Západem a tradičním Východem, průsečík mnoha cest odlišných národností a náboženství. Na Šarišském hradě se setkávají zástupci pestré společnosti tohoto regionu: Slováci, Rusíni, Židé a Romové. Říká se jim „šaľeni vychodňari“. Je tu i člen nejmladší generace, která již tíhne k unifikaci, k větší míře identity nastolované popkulturou, ekonomickým i politickým směřováním státu. Snímek zachycuje pestrý mix individuálních světů, různorodých stylů života, proměnlivých zvyků a povolání. Umožňuje konfrontaci odlišných rovin lidského myšlení, ale i dosavadního uspořádání v boji s globalizací a stíráním odlišnosti. Zábavný, svěží, stylizovaný i autentický dokument je složen z mnoha dialogů, vstupů do soukromí a záměrných střetů vybraných jednotlivců. Vzniká tak zajímavá síť skutečných osobních příběhů, které tvoří narativní linii filmu. Snímek je pak nejen zamyšlením nad mnoha aktuálními tématy točícími se kolem vlastní identity, ale i originálním vícenásobným portrétem. O jeho působivosti svědčí i první cena získaná v divácké soutěži na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, kde mu konkurovalo množství hraných snímků.


Slovensko český dokument režiséra Marka Škopa. Mladý režisér Marko Škop ve svém dokumentu citlivě, a přitom s nadhledem vypráví o měnících se hodnotách, o snaze zachovat mizející tradice, a hlavně o obyvatelích svérázného kraje. Smutná židovská dáma, která sleduje, jak její komunita pomalu zaniká, či sympatický romský rapper, patří k hlavním hrdinům snímku.


Vstupné: 60,-Kč dokument  SLOVENSKO/ČR 78min


 


Sobota 29.9. – neděle 30.9.  20:00 hod. CESTA BOJOVNÍKA


Postavil se zlu a stal se legendou


Amerika šest století před první Kolumbovou cestou. Na klidné pobřeží přijíždějí vikingští nájezdníci a bezohledně plení, zabíjejí a zotročují. Stejně náhle jak se objeví, tak také zmizí, a zůstane po nich jen malý, nebojácný chlapec. Toho se ujme jeden z indiánských kmenů a daruje mu domov, lásku, lovecké schopnosti a jméno Duch. O patnáct let později se temní seveřané vracejí a ohrožují hrdinův kmen. S pomocí indiánského šamana se mladý hrdina vydává na ostrý souboj s přesilou, který na dobro určí budoucnost těch, kteří ho mezi sebe přijali.


Vstupné: 70,-Kč  historický akční   USA 100min


 


V ŘÍJNU 2007 uvidíte :


 


2.,3. PROKLETÍ DOMU SLUNEČNIC


6.,7. AUTO ZABIJÁK


9.,10. Mr.BROOKS


11. SHERRYBABY


13.,14. BOURNEOVO  ULTIMATUM


16.,17. HEZKÉ SNY


17.,18. RATATOUILLE pro děti


18. NEXT


20.,21. DENNÍ HLÍDKA


23.,24.,25. MEDVÍDEK


27.  VOČI 13


30.,31.,1.11. FAUNŮV LABYRINT           


 


27.října  od 20:00 do rána       VOČI 13           čtyři filmy jedné noci


RED ROAD, NEJLEPŠÍ SPORTOVEC STOLETÍ, PROPOSITION, KDO JE TADY ŘEDITEL?


 


 


 


 


 


 


 


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Za slámou do Červené Řečice

Pá Srp 17 , 2007
O víkendu se v Červené Řečici uskuteční již jedenáctý ročník tradičního Slámování. Čtěte dále:   Městské kulturní a informační středisko v Humpolci vyhlašuje výběrové řízení na pozici „pracovník/pracovnice kina“

You May Like

Témata