Zimní kino – Anděl Páně 1

Středa 25.11.2020 17:00

Místo konání: Humpolec

Když funguje letní kino, proč by nemohlo fungovat zimní kino? Před budovou kina na Havlíčkově náměstí jsme pro vás připravili promítání nejúspěšnějších pohádek s motivem vánoc. Dnes vás čeká 1.díl úspěšné komedie Anděl Páně 1.

Je časné ráno, v předvečer Štědrého dne, a celé nebe se chystá na velkolepé oslavy Ježíškových narozenin. Panna Marie (Klára Issová) se svatou Veronikou (Veronika Žilková) pečou hory cukroví, Tři králové chystají dort a sbor andílků nacvičuje koledy. Jen jeden anděl jakoby tu byl navíc a jakoby se každému jen pletl pod nohy – Petronel (Ivan Trojan), paličatý nešika a přetrhdílo. Na co sáhne, to zkazí, ale přitom nikdy nepřizná svoji chybu. Zakrátko si proti sobě poštve všechny svaté. Jediný, kdo má s Petronelem ještě trpělivost, je sám Pán Bůh (Jiří Bartoška), ale i toho Petronel nakonec urazí. Za trest je poslán na pozemský svět, aby napravil jediného hříšníka, jinak na Štědrý den skončí jako padlý anděl v pekle. Vyděšený Petronel, proměněný v žebráka, odchází mezi smrtelníky, o jejichž životě nemá ani potuchy. Průvodcem je mu poťouchlý čert Uriáš (Jiří Dvořák), který se náramně dobře baví na Petronelův účet. Petronel bloudí zasněženým krajem a pokouší se najít si svého hříšníka, kterému by napravil hlavu. Nemá však nejmenší ponětí o lidských přáních, touhách, starostech a láskách.

Vstup zdarma.

 

zdroj: www.infohumpolec.cz

Čtěte dále:   TADY VARY 2023/24

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpoleckým Vánocům 2020 září hvězda

Po Lis 23 , 2020
Na programu jsou třeba zimní promítání, adventní koncerty jinak, procházky městem i vánoční soutěže Čtěte dále:   Filmový festival DISNEY100

You May Like

Témata