Provoz na frekventované křižovatce v Pelhřimově usměrní kruhový objezd

1

Křížení ulic Pražská, Krasíkovická a Architekta Janáka v Pelhřimově se během letošního roku změní

V místě, kde řidiči složitě odbočují vlevo, vznikne kruhový objezd. Stavba přijde odhadem na dva miliony korun a začne zřejmě na jaře.

Pokud se lidí ve městě zeptáte na to, kde vznikají největší dopravní zácpy, pak vám asi odpoví toto: "Nejčastěji na křižovatce ulic Pražská, Krasíkovická a Architekta Janáka."

"Ta situace tam je hrozná. Už aby se s tou křižovatkou něco udělalo," říká Martin Feitl, který podniká v ulici Architekta Janáka. "Není tam žádný semafor, naopak, ještě tam jsou dva přechody pro chodce blízko sebe. Je to zde i nepřehledné," dodal Feitl.

"Pražská ulice je velmi frekventovaná. Když je ranní a odpolední špička, těžko se na ni z vedlejších ulic odbočuje," potvrdila pelhřimovská policejní mluvčí Hana Kotková.

"Když na vedlejší silnici stojí nějaký nezkušený řidič, může pro něj být i nebezpečné vyjet na tu hlavní Pražskou ulici. Nedávno, když napadl první sníh, jsem čekal v koloně na odbočení asi patnáct minut. Těším se, až na té křižovatce bude kruhový objezd. Bude tam rychlejší provoz a bude to tam i bezpečnější," poznamenal Miloš Vít z firmy v Krasíkovické ulici.

Doprava zpomalí a bude bezpečnější

V letošním roce se křižovatka promění. Bude tam kruhový objezd, který se do daného prostoru se bez problémů vejde. "Pouze na jižním okraji bude nutno zasáhnout do přilehlé zelené plochy," uvedl ve svém vyjádření vedoucí stavebního oddělení pelhřimovské radnice Oldřich Kopřiva.

Městský úřad již vydal první razítko – územní rozhodnutí. Ještě zbývá vyřídit stavební povolení. Předpoklad je takový, že se začne stavět na jaře. "Termíny vzejdou na základě výběrového řízení na dodavatele stavby," řekl starosta Pelhřimova Leopold Bambula. Okružní křižovatka by mohla stát okolo dvou milionů korun.

Ve všech třech ulicích a všech směrech budou fungovat již jen dva jízdní pruhy. V Pražské ulici bude ve směru od centra Pelhřimova ukončen vnější jízdní pruh.

"Odstraněním levých odbočení na této křižovatce by mělo dojít ke zvýšení plynulosti průjezdu křižovatkou. Dojde i ke snížení rychlosti jízdy v blízkosti křižovatky," informoval Oldřich Kopřiva. Na křižovatce budou celkově čtyři přechody pro chodce.

"V tom místě nedocházelo často k dopravním nehodám nebo k nějakým vážným nehodám. Řešíme tam přibližně kolem pěti událostí ročně. Je tam ale velmi hustý provoz a problém s odbočením z vedlejších ulic, proto okružní křižovatku podporujeme. Víme, že se vyřizuje stavební povolení a práce by mohly začít podle současných předpokladů v dubnu," řekla policistka Hana Kotková.

Pražská ulice slouží jako výpadovka z města. Prochází i nákupní zónou. Ulice Architekta Janáka vede sídlištěm na Pražském předměstí a Krasíkovická ulice zase připojuje průmyslovou zónu s velkými podniky. Pražská ulice má zatím tři pruhy, z toho dva pro směr ven z města.

Zdroj: http://jihlava.idnes.cz/provoz-na-frekventovane-krizovatce-v-pelhrimove-usmerni-kruhovy-objezd-1qy-/jihlava-zpravy.aspx?c=A120119_1718922_jihlava-zpravy_dmk

Čtěte dále:   Pozor na změny v Brodě. Kvůli novému obchvatu mění město dopravní značení

Petr

One thought on “Provoz na frekventované křižovatce v Pelhřimově usměrní kruhový objezd

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kam vyrazit o víkendu na Pelhřimovsku

Pá Led 20 , 2012
Nevíte kam o víkendu vyrazit za kulturou? Přinášíme několik tipů. Čtěte dále:   Nová silnice z Humpolce na Brod uleví Věži a Skále

You May Like

Témata