Psí tulák Míša urazil desítky kilometrů, aby se vrátil ke svému pánovi

Vysočina má psího hrdinu jako vystřiženého z dobrodružného filmu. Čtyřletý kříženec Míša urazil v minulých dnech desítky kilometrů napříč Českem, aby se vrátil ke svému pánovi na statek v Kletečné u Humpolce.

Ladislav Váňa chová na statku v Kletečné na patnáct stovek zvířat. O čtyřletého Míšu se staral od dubna, už v květnu si ale křížence vyhlédl kovář, který na statku ková koně. Psa si odvezl domů do Rodvínova na Jindřichohradecku.

Tam ale dlouho nepobyl. "Míša mu utekl a vrátil se sem. Ne že by se tampesměl špatně, alechtělzpět," řekl Ladislav Váňa.

Zvíře při cestě zpět na statek muselo urazit minimálně osmačtyřicet kilometrů. Tolik to je to totiž do Kletečné z obce na jihu Čech. "Pes se i tady u mě má dobře. Jeho velkým kamarádem je kocour," doplnil chovatel stovek zvířat. Míšu už nikomu znovu nedá.

Peníze docházejí, uvažuje, že útulek zavře

Ladislav Váňa se na svém statku u Humpolce stará hlavně o dříve týraná, opuštěná nebo slabá zvířata. Jen psů má šestadvacet. Po farmě pobíhá i nespočet koček, ve voliérách poletují papoušci, ale i dravci, krkavci nebo obyčejní kosi,odpočívajítu sovy.

O kus dál ve výběhu jsou pštrosi, lamy i kozy, v dalším srnky, jelen dvanácterák a laně. V kotcích dovádí lišky a další menší šelmy. Ve starém chlévě postává asi desítka koní, ale jsou tu i divočáci, kůzlata, dokonce i velbloud.

Jak ale sám přiznává, uvažuje nyní o tom, že s útulkem skončí. "Finance docházejí. Se čtyřmi a půl tisíci korunami důchodu si toho moc dovolit nemůžete," vysvětlil Váňa.

Autor: Jaroslav Paclík

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

5. ročník cyklozávodu/výletu S KOLEM KOLEM HUMPOLCE je za námi

Po Čvn 11 , 2012
Když jsme v sobotním deštivém dopoledni připravovali akci, s obavami a nadějí zároveň jsme neustále vzhlíželi k nebi a hypnotizovali deštivé mraky. Ale počasí se umoudřilo, kolem dvanácté hodiny polední dokonce i vysvitlo slunko, a déšť se přestěhoval jinam.

You May Like

Témata