Vlajka pro Tibet 2005

Je to signál, že lidem v Humpolci není toto téma lhostejné …

Nekomunistická část zastupitelstva našeho města prosadila již podruhé vyvěšení vlajky 10.3. na podporu Tibetu. Je to celosvětová akce na připomenutí okupace jednoho malého státu v Himaláji, který dnes již de facto neexistuje, protože Čína, která toto území obsadila je zde dodnes. Proti tak velkému soupeři nikdo ze světových politiků nepůjde a tak pomalu již 46 rokem vymírá jedna ze zajímavých kultur. V loňském roce se k této akci připojilo 239 měst a obcí v letošním roce se tento počet opět zvýší i přes protesty čínské ambasády v naší republice. Aktuální počet a kulturní či společenské akce spojené s tímto smutným výročím naleznete zde.


Koho zajímá loňský článek k tématu „vlajka pro Tibet 2004“ klikněte pro loňský článek, kde se mimo jiné vysvětluje, co se vlastně v Tibetu stalo, jaká je symbolika tibetské vlajky apod.

Čtěte dále:   Střelba, kozy a zpěv. Vánoční trh v Humpolci připomínal spíše jaro

olaf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

MDŽ - přežitek anebo něco víc?

St Bře 9 , 2005
Tento den se po delší pauze znovu zařadil mezi uznávané svátky. Pánové, ruku na srdce – kdo z vás včera popřál své přítelkyni, partnerce, mamince, babičce a předal třeba jen malou kytičku? Zřejmě málokdo, a to jen proto, že byl tento svátek v době totality zdiskreditován komunistickou ideologií a v […]

You May Like

Témata