Petr

15 thoughts on “Radniční listy – Humpolec

 1. Tak jsem čekal, že když Město Humpolec prohrálo všechny soudy o nevyplacení odstupného s bývalými zaměstnanci LTRN a taktéž Policie ČR odložila trestní oznámení na hospodaření v LTRN s tím, že tam bylo vše v pořádku, že se vedení města – tedy pan starosta osobně veřejně omluví jak přímo MUDr. Drasnarovi, kterého v mnoha médiích zbytečně a bez relevantních podkladů veřejně zostudil, tak i občanům města za to, že přišli zcela zbytečně o několik set tisíc z rozpočtu města na nesmyslně utracených soudních výlohách. A taktéž bych očekával v RL zprávu o tom, kdo je za to vše zodpovědný a kdo tyto vyhozené peníze uhradí zpět do rozpočtu. a ono nic…. Takže slušnost už se asi nenosí a peníze občanů asi lze beztrestně utrácet a ještě o tom občany – tedy daňové poplatníky ani neinformovat. No smutné to zjištění v adventní době… P.

   1. Pan Drasnar sprostě zneužil situaci, kdy město chod LTRN v rozhodném období naprosto nekontrolovalo. Ano starosta, radní a zastupitelé hrubě pochybili, ale nelze obhajovat někoho kdo zneužil této absence kontroly a jednal naprosto amorálně.

    1. Hrubě pochybili v tom, že nezabránili řediteli LTRN svévolně podepsat tři dohody o rozvázání poměru s odstupným? No, to je opravdu na veřejné lynčování celého zastupitelstva.

     1. výsadba vánočního stromku za 100 tis. Kč, to je taky dobré..

     2. S MUDr. Drasnarem se nikdo nesoudil. Takže ani nemohl nic vyhrát. Žalobu podala jeho nedoceněná manželka, která se domohla vyplacení několika-setisícového odstupného! A to je na tom to smutné!

     3. To není smutné , to je zcela v souladu se zákoníkem práce !!! Smutné je, že vedení města a LTRN ho nezná a odmítlo zákonné odstupné vyplatit a zaměstnanci se ho museli domoci soudně ! A jinak MUDr. Drasnar pouze plnil příkaz rady města. Snižoval náklady na provoz tím, že propustil nejdražší zaměstnance a ti mají i vysoké odstupné. To si ale on nevymyslel, to je v zákoně.

     4. No me osobne by spise zajimal jiz schvaleny zamer o odkupu budovy byvaleho skoliciho strediska u nemocnice, ktere za prispeni vyvedenych penez ze SUKNA a.s. a dotacnich fondu zrekonstruoval p. Racek?! Jako muze mi nekdo dat jen jednu logisckou a smysl davajici odpoved, co tam mesto chce provozovat? Ne bez emoci, proste me tohle pouze ale zatracene smrdi a po pravde uz vubec nebavi.
      Diky za vecne odpovedi

     5. Máte pravdu, je to veselá záležitost, pouze však pro tři VIP zaměstnankyně, které měly být, tak jako zbývající zaměstnanci převedeni pod nového zaměstnavatele a provozovatele LTRN a místo toho jim muselo být vyplaceno královské odstupné na úkor všech občanů města z rozpočtu města. Ale máte pravdu, v souladu se zákoníkem práce, pouze zbytečně!

     6. Miluji kritiky na humpolak.cz. Pořád tu kritizují starostu, zastupitele, rozhodnutí zastupitelstva, tu v kauze Nádraží, tu v otázce haly, jindy za zdržení rekonstrukcí a zužování nebo LTRN. Souhlasím, často mají kritici pravdu.

      Má to však háček. Přijde čas komunálních voleb nebo krátce před nimi a už to začne. Velká většina se ani nenamáhá k volbám jít s výmluvou, že není koho volit, takže dál remcají u piva nebo zde u klávesnice, jiní se ani nezajímají, že by třeba mohli také kandidovat a zkusit jít s kůží na trh. Když jim nevoní počet stran v Humpolci tak že by vytvořili tito kritici svoji kandidátku, to ani omylem. Strany dávají listiny kandidátů těžko dohromady, kontakty na předsedy všichni znají, ale ani jeden kritik nepřijde a neřekne..hele chlapi, já mám tento názor a rád bych pomohl , fandím vám. NE, sedí se a nadává se.

      A po volbách máme zase zvolené Namysla, Kučeru, velkopivovarníka Bernarda, Kratochvíla knihkupce a bývalou sestru Krejčí , Vystrčila či jiné kantory nebo recykláty, kteří kandidovali už za koho šlo v minulosti a kabáty převlékali. Výběr je prakticky stejný každé čtyři roky.

      Jedno je jasné, nastává čas, kdy v roce 2018 musí přijít generální lidská obnova, musí přijít mladí nebo mladší a více už i lidí z generace po převratu. Obávám se, že to dopadne stejně a mladších lidí se na kandidátkách zase objeví jak šafránu. Budu se mýlit?

     7. Těm třem nebylo vyplaceno žádné královské odstupné, ale odstupné přesně dle zákoníku práce, tak jako každému jinému zaměstnanci ! Nikdo z nich nedostal ani o korunu víc než má nárok každý kdo je propouštěn z jakékoli firmy. Takže váš názor, že to bylo na úkor občanů města je dost mimo mísu a čiší z něho jenom závist. Není ale k čemu. Tady opravdu nešlo o žádný zlatý padák, ale o zákonné odstupné.
      Mimo jiné, kdyby MUDr. Drasnar propustil např. tři řadové zdravotní sestry, tak by jste tu asi zase všichni psali, že protěžoval svoji manželku a že ji drží u „koryta“ že……
      Holt je vidět že jste ovlivněni názorem radních města, kteří s odpuštěním pos..ali co mohli. Celých 25 let místo výkonu dozorčích práv chodili jednou za rok do LTRN na kafíčko a na chlebíček a chod a hospodaření zařízení je absolutně nezajímal !!! To se dá koneckonců i doložit.
      A prodej LTRN je zralý na trestní oznámení, protože dávno před vyhlášením veřejné soutěže existovala smlouva o prodeji nynějšímu majiteli LTRN ! A navíc to naši osvícení radní chtěli prodat za korunu !!! I na to existuje důkaz. Až po zásahu několika podnikatelů se cena změnila. Byla ale nakonec stejně směšná. Aby ne když výběrové řízení město chytře vypsalo 18. prosince a nabídky musely být podány do 31.12. Takže byl pouze jeden zájemce ( čirou náhodou ten, který se objevil jižv září v utajované smlouvě za 1 Kč ). To je náhodička co ? A třeba licenci zdravotního zařízení, kterou v době prodeje měla LTRN na 4,5 roku dopředu označil znalec města za bezcenou a nezahrnul ji do prodeje. Přitom její tržní cena byla v té době cca 4 miliony…..

     8. Jeden zasvěcený komentář vedle druhého. Doporučuji poslednímu pisateli to oznámení podat. Udělá něco odvážného, když má plnou zásuvku důkazů.
      Nebo to jsou jen zase jen blbý kecy….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Michal je kvítko

St Pro 16 , 2015
Od dnešního dne prodáváme vstupenky na dětské představení s Michalem Nesvadbou „Michal je kvítko“

Témata