Radost mají ve Ždírci, smutný je Pacov

1

Premiérová sezona krajského přeboru fotbalistů skončila radostí postupujícího Ždírce nad Doubravou a smutkem Pacova, ten na poslední chvíli spadl do 1. A třídy.

Až závěrečné kolo krajského přeboru muselo rozhodnout o postupujícím do divize i o sestupujícím. Pěti mužstvy ještě před posledním zápasem sezony zmítaly naděje, ale i obavy. Na špici se o prvenství přetahoval Ždírec nad Doubravou s Bystřicí nad Pernštejnem.

Od 18. kola byl mezi oběma celky, které všem ostatním sokům s náskokem unikly, v tabulce minimální rozdíl jednoho bodu.
Ve 20. kole se dostal Ždírec do čela – a vedení už nepustil. Z jedenácti posledních zápasů Dekora vyhrála desetkrát, pouze jednou remizovala.

Sezonu Ždírečtí končili nepřetrženou šňůrou utkanou ze sedmi vítězství.

„V závěrečných pěti kolech jsme potřebovali získat patnáct bodů, abychom měli jistotu postupu. A ono se to povedlo,“ řekl spokojený trenér Ždírce Jiří Kovárník. „Když se ohlédnu zpátky, tak to byl – v uvozovkách – zázrak,“ podotkl kouč.

Překvapení přeboru Bystřice nad Pernštejnem držela se Ždírcem krok až do samotného konce soutěže.

Poslední utkání doma sice s Ledčí nad Sázavou prohrála, ale ani sebevětší vítězství by jí už na první příčku neprotlačilo. Ždírec totiž vydoloval body i v Humpolci, kde vyhrál 3:1. „Uspět na závěr bylo hodně náročné, poslední krok je vždy nejtěžší. Byli jsme pod psychickým tlakem a na našem výkonu to bylo vidět, nebyl až tak kvalitní,“ uznal Kovárník.

Kouči chyběli v Humpolci hned tři hráči základní sestavy. „Odjeli na dovolenou… K tomu jsme měli i jednoho vyloučeného, který musel stát. Zbylí kluci se s tím ale vypořádali a skvěle zabojovali.“

Když se Humpolec dostal v 33. minutě do vedení, hosté se ocitli v krizové situaci.

„Myšlenky se mi honily hlavou všelijaké,“ přiznal Kovárník. Okamžitá branková odpověď na 1:1 však hosty uklidnila.
„Zkraje druhého poločasu měli domácí ještě velkou šanci, kterou jsme naštěstí přežili. Potom jsme dali gól a utkání už takticky dovedli k vítězství,“ řekl kouč postupujícího celku. „Vedení otevřeně řeklo, že do divize chce. Hráči to vzali za své už v zimě. Po podzimu jsme byli druzí, řekli jsme si tedy, že nemůžeme hrát o nic jiného než o postup,“ pověděl Kovárník.
Poslední místo, které jediné znamenalo sestup, hrozilo před 26. kolem ještě Žďáru nad Sázavou, Bedřichovu a Pacovu. Žďár dokázal vyhrát už v sobotu v Pelhřimově 1:0 a měl jistotu záchrany.

O den později šlo o vše v Pacově. Thrillerový duel mezi domácím celkem a Bedřichovem skončil divokým vítězstvím hostů 5:3.

Soutěž tak opouští Pacov, i přesto, že vedl ve druhém poločase už 3:1 a stačila mu i remíza.

Novými účastníky přeboru budou v příštím ročníku vítězové obou skupin 1. A třídy – Chotěboř a Hartvíkovice.

Čtěte dále:   A.F.C. Humpolec - MSK Břeclav 4:1 (2:0)