Rekonstrukce Masarykovy ulice a části ulice 5. května začne 1. dubna

1

Společnost Eurovia zahájí rekonstrukci humpolecké Masarykovy ulice a části ulice 5. května, a to ve středu 1. dubna.

Práce měly začít už 16. března, ale z důvodu komplikací, které vyvstaly po vládních krizových opatření, odstartují se zpožděním. Posunuté zahájení stavby by však nemělo mít vliv na plánovaný termín dokončení, který byl stanoven na konec letošního října. Po dobu oprav bude lokalita pro řidiče neprůjezdná, pro pěší omezení neplatí.

Zájemci z řad veřejnosti se mohli se záměrem rekonstrukce podrobněji seznámit především na veřejném projednání, které se uskutečnilo 4. března odpoledne ve velké zasedací místnosti humpolecké radnice. Mezi účastníky byli v převážné většině majitelé nemovitostí, podnikatelé či obyvatelé dané lokality. Na jejich dotazy jim zodpovídal nejen místostarosta Humpolce Ing. Vlastimil Brukner, ale také stavbyvedoucí Ing. Václav Šťastný z firmy Eurovia, která rekonstrukci provede.

První zásadní informací bylo okomentování předpokládaného průběhu rekonstrukce Masarykovy ulice. „V úseku od firmy Auto Racek k ulici Na Stupníku, kde se bude řešit nový povrch komunikace a parkovací místa, bude silnice vzhledem ke snížení hluku v živičném povrchu. Parkovací stání zůstanou v kostce. Úsek od ulice Na Stupníku až po vjezd do areálu pivovaru čeká velmi náročná a důležitá rekonstrukce sítí, silnice i parkovacích stání. Povrch vozovky i parkovacích stání je navržen v kostce, jelikož se jedná o navazující lokalitu na Horní náměstí,“ popsal místostarosta Vlastimil Brukner. K výraznému zlepšení odtoku vody pak přispěje rekonstrukce současných sedmnácti vpustí a vybudování sedmi nových.

 

Po dobu prací musí řidiči v lokalitě počítat s uzavírkou. Pro pěší budou chodníky otevřeny. Co se týče svozu odpadu, vzniknou tři až čtyři kontejnerová stání určená pro odpad z dotčených míst, kam nebude moci zajíždět svozové vozidlo. Stavbyvedoucí z firmy Eurovia podotkl, že první úsek rekonstrukce by mohl být hotov už do konce května, a tím pádem by už sloužil v režimu takzvaného předčasného užívání. Díky spojení stavebních etap by celá rekonstrukce mohla být hotová dříve, nicméně původní záměr počítá s termínem dokončení do konce letošního října. „Věříme, že stavba půjde podle plánu a že se s ní spojená omezení dotknou řidičů, podnikatelů i obyvatel co možná nejméně. V průběhu prací bude se všemi komunikovat stavbyvedoucí, což je běžná praxe, protože právě stavbyvedoucí ví o opravách nejvíce, pohybuje se na místě, zná termíny i další podrobnosti, které může s lidmi řešit nejrychleji a dle potřeby. Zásadní informace o vývoji stavby budeme samozřejmě zveřejňovat prostřednictvím komunikačních kanálů města,“ zmínil Vlastimil Brukner.

Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková ; www.mesto-humpolec.cz

Petr

One thought on “Rekonstrukce Masarykovy ulice a části ulice 5. května začne 1. dubna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec je v Našem kraji. Už dvacet let

Po Bře 30 , 2020
V MF Dnes a týdeníku 5plus2 vyšla speciální příloha věnovaná dvacátému výročí existence Kraje Vysočina.

You May Like

Témata