Rekonstrukce ul. Mánesova v r. 2024

V příštím roce projde celkovou rekonstrukcí ulice Mánesova.

Město Humpolec v současnosti zpracovává projektovou dokumentaci na rekonstrukci ulice Mánesova. Na základě diskuse, která probíhala mezi členy Komise pro rozvoj města, dopravním inspektorátem a odborem dopravy, byl pro tuto ulici zvolen dopravní režim Zóna 30. Jedná se o zónu s nejvyšší dovolenou rychlostí 30 km/h, která vede ke zvýšení bezpečnosti provozu a zvýšení příjemnosti ulice pro pěší a cyklisty. Dále se tímto řešením zlepší rozhledové poměry křižovatek a bude zde tedy možné umístit větší množství parkovacích míst, která v této ulici zatím nejsou vůbec žádná.

V minulém týdnu proběhla diskuse s obyvateli této ulice, na které byl prezentován navržený záměr včetně jednotlivých změn, které rekonstrukce přinese. Kritika navrženého řešení souvisela především s budoucím uspořádáním parkování pouze na jedné straně vozovky. Obyvatelé s návrhem porovnávali současný stav, kdy je parkováno v ulici různým způsobem, nicméně jedná se o stav, který legální parkování vůbec neumožňuje. Dalším tématem diskuse bylo materiálové řešení vozovky ve spodní části ulice. V současnosti je v této části kamenná dlažba, která připomíná historii této lokality, kdy zde byly vystavěny významné továrnické vily. Názory na zachování dlažby nebo výměnu za asfaltový povrch byly různorodé.

Výsledné rozhodnutí padlo na zachování kamenné dlažby s výrazně větší trvanlivostí a lepšími vsakovacími vlastnostmi.

zdroj: Město Humpolec FB

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zapojte se do debat Letní žurnalistické školy v Havlíčkově Brodě

St Srp 9 , 2023
9. srpna, Havlíčkův Brod – Každý rok se do Havlíčkova Brodu ve druhé polovině srpna sjíždějí studenti z České republiky, Slovenska i Ukrajiny a dalších zemí na intenzivní týdenní kurz.

You May Like

Témata