Rekonstrukci radnice spolufinancuje Evropská unie

5

V letošním roce projde historická budova radnice na Horním náměstí komplexní rekonstrukcí vnějšího pláště.

Součástí prací bude obnova fasády, výměna současných plastových oken za dřevěná, doplnění tepelné izolace ve střešní konstrukci a výměna zdroje tepla. Náklady na rekonstrukci činí přibližně 14,8 milionu korun.

Kromě revitalizace fasády město provede také energeticky úsporná opatření, na která využije dotaci Evropské unie ze systému pro obchodování s emisemi prostřednictvím Modernizačního fondu.

V rámci projektu dojde k zateplení stropní konstrukce k suterénu, zateplení stropní konstrukce k prostoru půdy, výměně výplní otvorů objektu a bez významného vlivu na energetické úspory projekt řeší i opravu fasády, dále dojde k rekonstrukci plynové kotelny a též k osazení nové dvojice plynových kondenzačních kotlů.

Cílem projektu je realizace energeticky úsporných opatření na objektu vedoucích ke snížení energetické náročnosti objektu, prostřednictvím výměny výplní otvorů objektu a dalším souvisejícím stavebním pracem. Přičemž tato opatření zajistí snížení konečné spotřeby energie, úsporu primární energie z neobnovitelných zdrojů, zefektivnění provozu objektu a snížení s tím spojených provozních nákladů a úsporu emisí CO2.

Dopad projektu na životní prostředí je jednoznačně pozitivní, neboť dojde ke snížení spotřeby energie objektu a snížení emisí CO2. Obě tyto skutečnosti budou mít pozitivní přínos nejen pro životní prostředí, ale i pro efektivitu provozu objektu jako takového s důrazem na jeho dlouhodobou udržitelnost.

Tento projekt je spolufinancován Modernizačním fondem na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Název projektu:

MĚSTSKÝ ÚŘAD V HUMPOLCI, STAVEBNÍ ÚPRAVY PRO SNÍŽENÍ ENERGETICKÝCH ZTRÁT A OPRAVA FASÁDY OBJEKTU

Číslo žádosti: 7236200170

Spolufinancováno Evropskou unií Systém pro obchodování s emisemi Modernizační fond

Axl

5 thoughts on “Rekonstrukci radnice spolufinancuje Evropská unie

  1. Mno tak plasť´áky na budově rathausu to mohl vymyslet jen generál Koten nebo Kučera. Jelítka ve vedení

    1. A toto Vám přijde lepší?? Když chcete po někom „střílet“, najděte si nejdříve odpovídající informace.

      „Od NPÚ doporučená podoba nových výplní otvorů v podobě tradičních kastlových oken není
      z hlediska energetických úspor vhodná. Byla proto zvolena varianta v podobě europrofilů. Z důvodu
      výraznějšího zlepšení tepelně-izolačních vlastností výplní otvorů bylo zvoleno zasklení trojsklem
      do širších rámů, než je doporučeno NPÚ. Standardní pohledová šířka rámů s křídlem do 8 cm z
      pohledové strany z exteriéru ale bude dosažena tím, že jsou okna osazena do zalomeného ostění.“

      frrrr

      1. A ještě Vám ten text „přeložím“. Kastlová okna čtětě jako dražší a nemůže to vyrábět každý garážmistr.

        frrrr

  2. Mno tak plast´áky na barák rathausu to mohl vymyslet jen generál Koten nebo Kučera. Jelítka a neuměetelové ve vedení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Noc kostelů okolo Lipnice

Čt Kvě 21 , 2026
Zveme vás do podlipnických kostelů na Noc kostelů.

You May Like

Témata