Roman Štětina

Práce audiovizuálního umělce Romana Štětiny odrážejí především jeho zájem o zvuk a způsoby, jakými vznikají vysílací média včetně rozhlasu, filmu a televize. V galerii Roleta je zvuk přítomen v textové podobě, v opisu pohyblivého obrazu, a je tak představen jeho imaginativní rozměr. Na každých garážových dveřích je popsáno znění jejich otevírání a zavírání ve čtyřech ročních obdobích. Čtyři texty jsou složené ze strohých anglických slov spojených podtržítky a pomlčkami, jejichž forma odkazuje na pojmenovávání souborů ve zvukových bankách.

Roman Štětina

Adresa:

HumpolecKamarytova 97

Termín:27.9.2023  31.5.2024

27zář31kvěcelý den

Žánr:výstavyuměníaudiovizuálnízvukHumpolec

Při pozorném čtení si náš mozek vybaví zvukové vzpomínky, jako bychom byli právě přítomni pohybu vrat v jednotlivých fázích roku. Autor upozorňuje na drobné zvuky, kterých si v běžném životě ani nevšimneme, ale které podávají jasné informace o čase, místě a dění kolem nás. Jsou to zvuky, které si náš mozek nevědomě uchovává a jejich záznam v nás dokáže při koncentrovaném soustředění vyvolat.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Lanžhot smetl Humpolec. Trenéry překvapil Svoboda

Po Říj 2 , 2023
Zaváhání z minulého kola napravili. Fotbalisté Lanžhota odčinili remízu 1:1 z Velké Bíteše a ve čtvrteční předehrávce devátého kola divize D porazili na domácím hřišti Humpolec 4:1. „Kluci si zaslouží pochvalu. Po ztrátě z minulého zápasu to byl pro ně psychologicky těžší zápas, protože věděli, že už opravdu nemůžeme zaváhat,“ řekl lanžhotský kouč Jaroslav Hílek.
Fotbalisté Humpolce v divizi přišli o bod ve Staré Říši až inkasovanou brankou v nastaveném čase

You May Like

Témata