Romové si vymarodili milióny

2

PELHŘIMOV – Zatímco si ministři lámou hlavy, jak naplnit státní pokladnu, vychytralí podvodníci přišli na další geniální způsob, jak ji vyprázdnit: jako podnikatel najmu zaměstnance, pošlu je marodit a pak je propustím. Alespoň tak to praktikovaly dvě romské firmy na Pelhřimovsku, které během čtyř let obraly stát o šestnáct miliónů korun!

Zaměstnanci dvou romských firem si na Pelhřimovsku díky nemocenské přišli na pěkné peníze. „Obě firmy zaměstnávají zhruba padesátku lidí, rovněž Romů, většinou jako uklízeče za plat pětadvacet až pětatřicet tisíc měsíčně,“ řekla pracovnice úřadu práce. Fígl geniálního podvodu je přitom podle ní jednoduchý. Zaměstnanec okamžitě onemocní a později, když je po uschopnění firmou propuštěn, jde s platovým výměrem na úřad práce, kde si zažádá o podporu. Aby z celé akce měl něco i zaměstnavatel, odvádějí mu marodi „desátky“. Ty zřejmě dostává i lékařka, která v podvodu také figuruje. Policisté jí však zatím nic nedokázali, stejně jako dalším aktérům. Jde totiž o dokonale propracovanou věc.


 


„Bohužel většina případů je nakonec odložena, protože se neoprávněná výplata těžko prokazuje. Neschopenku píší ošetřující lékaři a obvykle na ní trvají,“ říká mluvčí Státní správy sociálního zabezpečení Štěpánka Mikešová. O kolik lidé stát takto oberou, nelze říci. Na nemocenskou bylo loni celkově vydáno bezmála 30 miliard.


„Připravujeme nový zákon o nemocenské,“ říká ministr práce Zdeněk Škromach a hrozí systémem s tresty. Člověk, kterému se prokáže zneužívání nemocenské, by vyfasoval pokutu 50 tisíc korun, lékař by měl za nemocenskou pro simulanta zaplatit 100 tisíc.(deník Blesk dne 24.9.2004)

Čtěte dále:   Hazard se životy na silnici. Muž se třemi promile sedl v Humpolci za volant

myska

2 thoughts on “Romové si vymarodili milióny

    1. No bodejť.
      Já bych dokonce řekla, že takový rozumový potenciál jednoho Roma (pozor, Pierre, na to tvoje hanobení rasy) vydá za mozkovou kapacitu deseti gádžů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dobojováno, Humpolec vede tabulku!

Út Zář 28 , 2004
Humpolec viděl přímý souboj o vedení v krajském fotbalovém přeboru. Domácí hostili tým Velkého Meziříčí, který byl v tabulce jen o skóre lepší. Reportáž a fotogalerie ze zápasu. Čtěte dále:   Cizinci ukradli dvě stě tisíc korun posádce auta na odpočívadle u Humpolce

You May Like

Témata