Žena z Humpolce se dopustila stovek podvodů na internetu

2

Způsobila škodu za jeden milion korun

Pelhřimovští kriminalisté zahájili trestní stíhání osmadvacetileté ženy z Humpolce, která se dopustila stovek podvodů při nabídce prodeje zboží na internetu. Svým jednáním způsobila škodu kolem jednoho milionu korun.
 
Žena je obviněná z toho, že v období od listopadu roku 2012 do konce letošního ledna nabízela prostřednictvím různých internetových portálů prodej zboží. „Většinou se jednalo o elektroniku, zejména o mobilní telefony, ale i o další zboží. Na základě inzerátů přijímala platby na různé účty, přestože věděla, že zboží nedodá a peníze si ponechá pro vlastní potřebu“, řekl npor. Ing. Martin Petrák, vedoucí oddělení hospodářské kriminality.
 
Po přijetí prvních oznámení od takto poškozených začali policisté případy intenzivně prověřovat. Jejich práci jim obviněná komplikovala tím, že na internetových portálech vystupovala pod různými přezdívkami, měnila si e-mailové adresy a dokonce cestovala po celé republice a na účty se přihlašovala z různých počítačů v internetových kavárnách. Několikrát dokonce použila doklady jiných osob, které našla a naskenovala k nabídce.
 
Do současné doby kriminalisté nashromáždili téměř 350 poškozených z celé České republiky. Část z nich se na policii obrátila sama, většinu poškozených pak policisté zjistili sami během prověřování. Škoda, kterou jim žena podvody způsobila, se vyšplhala k jednomu milionu korun.
 
„Ženu jsme obvinili ze zločinu podvodu a podali jsme podnět k podání návrhu na vzetí obviněné do vazby“, dodal npor. Petrák. Soud návrh akceptoval a žena byla včera převezena do českobudějovické vazební věznice. Vzhledem k výši způsobené škody jí v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let.
 
V souvislosti s těmito případy policisté upozorňují občany, aby byli při nákupech přes internetové portály velmi obezřetní. Při objednání zboží je dobré zjistit, jak dlouho je prodejce na portálu zaregistrován, případně si všímat hodnocení dalších nakupujících. Peníze za zboží je lepší nezasílat předem, ale zaplatit až při jeho převzetí. Rovněž je dobré věnovat pozornost tomu, když je nabízené zboží výrazně levnější než na trhu. V těchto případech by lidé neměli šetřit za každou cenu, nemusí se to vyplatit.

Petr

2 thoughts on “Žena z Humpolce se dopustila stovek podvodů na internetu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Kam půjdou peníze v letech 2014-2020 na Humpolecku?

Pá Dub 18 , 2014
Rozhodněte o to vy! Místní akční skupina Společnost pro rozvoj Humpolecka vás zve na setkání, týkající se tvorby intergrované strategie území (ISÚ).

Témata