Rozhledna se v sobotu poprvé otevře veřejnosti

35

V pátek 31. října proběhla úspěšně kolaudace stavby rozhledny na věži hradu Orlík a nic již nebrání jejímu otevření pro veřejnost

 tohoto důvodu bude rozhledna přístupná v rámci prohlídky hradu Orlík mimořádně i o víkendech 1.-2. a 8.-9. listopadu od 10,00 do 16,00 hodin pro všechny zájemce o rozhlédnutí.
   

Správa hradu si však vyhrazuje možnost hrad uzavřít za nepříznivého počasí, které by neumožnilo bezpečný výstup na hradní věž. Otevřenou věž poznáte na první pohled podle vyvěšeného červeného praporu se znakem prvních majitelů hradu pánů z Dubé. Zda bude otevřeno i v dalších listopadových víkendech bude záležet především na počasí a také na zájmu návštěvníků. Informace naleznete včas na www.castrum.cz

Aadube.jpg

Aaorlikvez.jpg

zdroj: www.castrum.cz

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Tajemství zříceniny hradu Orlík: Tajné chodby i ukrytý pohádkový poklad

Petr

35 thoughts on “Rozhledna se v sobotu poprvé otevře veřejnosti

 1. Opravdu děs!
  Nechápu, jak to mohli rádobypamátkáři povolit.
  Ač jsem z Humpolce a nemám rád přídavné jméno HUMPOLACKÁ, v případě odporné, „moderně-industriální“ přístavby hradní věže se nic jiného použít nedá.
  Architektovi a radním, co to schválili, by trochu VÍCE citu pro historii neškodilo.
  Zničili panorama města i atmosféru celého Orlíku.

  1. Je to odvážné, ale je to bomba. Pro pana starostu palec nahoru. K čemu jinému by měla věž sloužit než vyhlídce. Už se těším a přeji jí hodně návštěvníků.

   1. Jo, to odvážné by se hodilo na rozhlednu, být to nová stavba někde mimo, ale kazit tim památku? Tam je ta odvaha trochu mimo.

    1. Nazývejme věci pravými jmény, takže to kazí zříceninu hradu, ale to už nezní tak pěkně co?

   1. Standartní vstupné do hradu …..! Takže vedení města dále pěstuje a rozšiřuje socialismus ! Vyndáme z kasy 3 miliony, ale vstupné i pro cizí návštěvníky zachováme…. Proč není alespoň „blbá“ desetikoruna příplatek, pokud chce návštěvník na věž ??!! Tento přístup města nemá opravdu nikde obdobu a je těžko pochopitelný. To se nám to ze společného rozhazuje…. P.

    1. Takže něco jako Humpoláci 30, přespolní 40, občanky předkládejte bez vyzvání? Ještě, že se tady vyskytují i „ftipálci“, o vážně míněném příspěvku raději neuvažuji.

     1. To ne. Všichni stejně, ale určitě ne zdarma, když to stálo 3 mega.

    2. Stále stejný kolovrátek, stejně podivné chování radnice, otazníky dokola, proč se rozhledna? Proč tenis hala? Proč plicárna? Proč realizace před volbama? Proč? Proč? Proč? Já! Já starosta! Já! Chci vypadat dobře před občany! Nešetřím! Peněz dost! Sypu do kasy? ODS? ODS? ODS? Kolik peněz? Kolik peněz? Kolik peněz? Hodně peněz! Hodně prachů! Moc peněz!

     1. tohle už není na Lexaurin (ten je na úzkost), tohle vypadá spíše na psychózu, tady už je potřeba lithium, k vyzvednutí právě třeba na plicárně (pozor i při dočasně zlepšeném stavu brát pravidelně a vysazení konzultovat s odborníkem).

     2. Takže vám nevadí, že se tu rozhazují veřejné peníze zcela bez rozmyslu ???

     3. Na vstupném se ta investice do rozhledny nemá šanci vrátit, protože takové vstupné by nikdo nezaplatil. Berte to jako investici do dětského hřiště, městského parku….. Tato investice se může Humpolci vrátit jen v tom, že přitáhne do města více návštěvníků, kteří zde mimo návštěvy hradu projdou další památky, dají si jídlo, možná i přenocují a koupí si snídani…. Co se týká vstupného na hrad, tak to v tuto chvíli je na rozhodnutí NEZISKOVÉ společnosti Castrum, která se o hrad stará. Vzhledem k tomu, že pro část obyvatel Humpolce byl do této chvíle problém zaplatit jakékoliv vstupné, protože na Orlík se vždycky chodilo zadarmo a vzhledem k tomu, že o minulém a nadcházejícím víkendu přicházejí na hrad především lidé z Humpolce a okolí z jejichž daní se rozhledna postavila, tak zůstala běžná cena vstupného, která platila po celý rok a podle mne je to tak dobře. Co bude na začátku nové sezony příští rok je otázkou rozhodnutí správní a dozorčí rady rady společnosti Castrum, kde má i město svého zástupce. To, co můžu jednoznečně říct je, že vstupné na věž zůstane součáastí vstupného do celého hradu. Věž je součástí hradu a nelze to platit zvlášť. Pěkný den přeje Pavel Koubek – kastelán na Orlíku

     4. Pane Koubek, to se tedy mýlíte. Na mnoha hradech a zámcích je několik druhů vstupného a výstup na věž je téměř vždy za zvýšené vstupné. Takže to je zcela normální. Pokud má někdo problém s tím, že nechce platit žádné vstupné, tak ať tam nechodí, to je jeho svobodná volba. A jinak celoročně je určitě mnohem víc návštěvníků, kteří nemají bydliště v Humpolci. Takže z jejich daní se rozhledna nestavěla, tudíž by měli platit za výstup. P.

     5. Takže zaplatíte dalšího člověka, který bude kontrolovat vstup na věž. A kdo si zaplatí jenom věž, dostane klapky na oči a průvodce, který ho bude kontrolovat, že zadarmo neočumuje zříceninu. Výborný nápad.

     6. Přesně tak. Jestli by mělo být vstupné na věž samostatně, tak pod věží musí být další člověk, který bude kontrolovat vstupenky a toho člověka musíte zaplatit – tedy vám z toho na navrácení nákladů na stavbu zase moc nezustane. Řešením by bylo, že tam budete sedět zdarma a potom ty peníze mohou být použity na vrácení nákladů. Ano, na mnoha hrádech je více okruhů, které si můžete zaplatit samostatně, ale také se tam o běžný návštěvnický provoz nestará jeden člověk jako na Orlíku. Pěkný den přeje Pavel Koubek

     7. Vy máte dost, dejte si studený obklad, ať vás neklepne, bez vašich daní a mouder je Humpolec ztracený.

 2. Dneska jsem se vydala na Orlík a musím říct, že rozhledna je skvělá. Pokud přicházíte do hradu hlavní bránou, výstup na rozhlednu s zcela schován za věží. Když přicházíte k hradu z druhé strany lesem, konstrukce je tmavě šedá a tedy splývá s věží. No a vyhlídka je úžasná. Jedním slovem: BRAVO!

     1. Pouze konstatování, pro někoho, kdo si myslí, že myšlení lidí je někde jinde jiný.

  1. Jak může tmavě šedá konstrukce splývat s věží, když věž je světlá?? Ať tam ta konstrukce dělá cokoliv, tak ale rozhodně nesplývá.

   1. Splývá jedině tak z dálky. Ale vypadá to jako panelák na Orlíku, jak je to zarovnané.
    Nicméně myšlenka, výhled není tak špatná.

    1. Jo jo, když člověk kouká z města, tak to docela splývá 😀 ..horší je to, když člověk přijde blíž.. Ale pravda, výhled je fajn, jen škoda toho provedení..

 3. Tahle hláška pana architekta Fraňka nemá chybu:

  „Dostávají se k vám ohlasy lidí na rozhlednu?
  O víkendu jsem nešel na hrad kvůli rozhledně jako takové, ale abych využil anonymity a poslechl si reakce lidí. Ty, které jsem zachytil, negativní nebyly.“

  Je pochopitelné, že odpůrci rozhledny a lidé s vkusem na Orlík už nikdy nepolezou a pokud půjdou po Humpolci tak se budou snažit otáčet hlavu tam odkud ten paskvil neuvidí.

  1. Zapomínáte na to, že „hláška“ má i pokračování… „Tím netvrdím, že všichni jsou se stavbou ztotožněni. Například na sociálních sítích naleznete i negativní stanoviska. V celkovém součtu si však myslím, že převažují hlavně kladné ohlasy, což mě nesmírně těší.“
   (zdroj pelhřimovský deník)

   frrrr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Do stipendijních oborů podporovaných krajem přibyde zemědělec-farmář

Po Lis 3 , 2014
Rada Kraje Vysočina v pondělí schválila rozšíření stávající nabídky oborů, na které se vztahuje stipendijní podpora kraje, o další obor zemědělec-farmář. Avizované doplnění reaguje na aktuální poptávku trhu práce a konkrétních firem, které se stále potýkají s nedostatkem mladých lidí, a dále deklaruje podporu Kraje Vysočina oboru charakteristickému pro region. […]

You May Like

Témata