Hrad Orlík opět otevře brány

Nadchází nová návštěvnická sezóna na hradě Orlík a tak mi dovolte několik informací a shrnutí, píše František Kocman.

Hrad Orlík bude zpřístupněn veřejnosti opět od června a to první sobotu v měsíci (5.6.2004).
V červnu a září, jako již každoročně je na hradě otevřeno pouze o víkendech a to od 10.00 do 16.00 hodin. V červenci a srpnu to pak bude mimo pondělí každý den od 9.00 do 17.00 hod.
Vstupné se nemění, klasické 15,-Kč, slevněné (důchodci, děti od 6 let, studenti, vojáci) 7,-Kč, zdarma je vstup dětem do 6 let, hasičům, lidem s ZTP či ZTP+P s doprovodem. Pro kulturní pořady budou však platit aktuální ceny (sledujte informační letáky).
Správu hradu zajišťuje společnost Castrum o.p.s.
Všechny návštěvníky bychom však chtěli požádat o ohleduplnost a porozumění, aby jste do hradu vstupovali pouze v době návštěvních hodin a dodržovali návštěvní řád. Zvláště je důležité nevstupovat na zdivo a do prostor, kde probíhají stavební či vykopávkové práce. Takovéto jednání by mohlo vést k ohrožení Vašeho života či ostatních návštěvníků, a poškozování této kulturní památky. Předem děkujeme za správu hradu i majitele objektu.

Co čeká návštěvníky hradu v roce 2004?

Pro letošní sezónu jsou připraveny opět některé již tradiční kulturní pořady.
– Na polovinu června je plánováno podvečerní country vystoupení skupiny SKALÁCI (termín bude upřesněn – sledujte informační tabule).
– Ve dnech 4. až 5.července se opět hrad probudí do ruchu středověkého života, kulturní akce pro veřejnost má letos název „Sudlicí a razítkem, aneb i ve středověku platilo „Pero mocnější meče““. Uvidíte a uslyšíte příběh o prvním pánu na Humpolci hradě v podání skupiny historického šermu „Fortuna“. Nebude chybět ani bramborové divadlo „Rychlá hlíza“, hudební vystoupení skupiny „CAMERATA“, stará řemesla a dobový trh a jiné pozoruhodnosti. Pro děti v dobových kostýmech bude vstup na hrad po dobu slavností poloviční.
– Dalším velkým počinem na hradě bude třetí ročník filmového festivalu „Film a dějiny 2004, zaměřený na evropské historické filmy dějově zasazené do středověku. Festival bude probíhat od 20. do 28. srpna.

Čtěte dále:   Humpolák šiřitel dezinformací?

Poděkování:
Správa hradu děkuje za sponzorskou a finanční pomoc při realizaci prací a aktivit na hradě Sboru dobrovolných hasičů v Humpolci, VODAK Humpolec s.r.o., Pivovaru Bernard, bezejmenným dárcům, dále za pomoc při realizaci kulturních pořadů rodině pana Milana Archalouse, panu Jiřímu Čáslavskému, panu Bohuslavu Šidlákovi a AMK Humpolec za materiální pomoc, jakož i všem dobrovolníkům a učinkujícím. Současně děkujeme manželům Neomytkovým za darování některých starších ročníků časopisu Zálesí.


Autor: F. Kocman

olaf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Na víkend

Pá Kvě 21 , 2004
Další várka humoru z internetu. Slabším povahám se předem omlouvám. Čtěte dále:   Hradozámecká noc s nočními prohlídkami

You May Like

Témata