S tátou – s mámou na kole

Městské kulturní a informační středisko v Humpolci připravilo k Mezinárodnímu dni dětí pro všechny děti a jejich rodiče 2. ročník sportovně soutěžní akce „S tátou – s mámou NA KOLE“. Akce se koná v neděli 1. června 2003. Od 13:00 registrace cyklistů, start závodu je ve 14:00 na Horním náměstí v Humpolci. Není důležité, jestli ujedete plánovanou trasu za 1 nebo za 4 hodiny – důležité je, že se zúčastníte a předáte tak společně s organizátory akce dárek dětem k jejich svátku!!! Přijďte se na vše vyptat ještě dnes do informačního střediska na Horním náměstí! Více informací také na telefonu 565 532 479.

Pravidla cyklistického rodinného závodu
„S tátou s mámou na kole“


1.    Trasa je nenáročná, měří 20 km a vede převážně lesními a polními cestami, silnicemi 4. třídy, a jen výjimečně (při výjezdu z města) po komunikacích vyšší třídy. Trasa byla vybrána tak, aby ji zvládli i netrénovaní jedinci. Během trasy je možné ze závažných důvodů odstoupit ze závodu a vrátit se do města nejkratší cestou. V tomto případě prosíme zástupce týmu o nahlášení této situace do kanceláře závodu (informačního střediska).


2.    Účastníci závodu musí dodržovat silniční předpisy, a dbát zvýšené opatrnosti zejména na silnicích, děti musí mít helmy. Pořadatel nezodpovídá za bezpečnost závodníků během závodu.


3.     Pro lepší organizaci a vaši spokojenost při závodu se předběžně přihlašte k závodu mailem (mekis@infohumpolec.cz)  telefonem (565 532 479) nebo osobně v informačním středisku do 29.května 2003.


4.    Start a cíl závodu je na Horním náměstí. Start je ve 14:00, registrace závodníků probíhá od 13:00 do 13:45 v informačním středisku.


5.    Přesný popis trasy se závodníci dozví při registraci.


6.    Registrační poplatek je 25 Kč/závodník. Tyto finanční prostředky budou využity k nákupu cen pro vítěze v jednotlivých kategoriích závodu a drobných odměn pro všechny závodníky.

Čtěte dále:   Podívejte se na branky fotbalistů Žďáru při vítězství 3:0 nad Humpolcem

7.    Jedná se o skupinový rodinný závod – závodí tedy tým nejméně dvou osob, z nichž alespoň jedna musí být starší 18i let. Každý se započítaných závodníků musí jet na vlastním kole. Může jet i početnější skupina (např. 2 rodiče + 3 děti). Závodu se můžou zúčastnit i malí „závodníci“  na cyklistické sedačce, musí je však vézt osoba starší 18 let.  Za tyto děti se neplatí.


8.    Místo rodiče může jet strýček, tetička, babička, dědeček… – kdokoliv z rodiny, který se postará během závodu o nejdůležitějšího závodníka týmu – děti. Musí být splněna podmínka, že v každém týmu bude alespoň jedna osoba starší 18 let + jedno dítě do 15 let.


9.    Zaregistrovanému rodinnému týmu bude přiděleno závodní číslo, mapka trasy a další informativní materiály týkající se závodu.


10. Účastníci závodu jsou povinni dodržovat směr závodu a trasu závodu – na trase budou rozmístěny kontrolní stanice, kde závodníci dostanou potvrzení o projetí příslušnou trasou. Každou kontrolní stanicí musí projet všichni závodníci jednotlivých týmů společně. Jedná se o rodinný závod, tým tedy musí dorazit do kontrolní stanice pohromadě. Neprojede-li některý závodník jednotlivého týmu stanicí, tým nedostane kontrolní potvrzení a jeho tým bude diskvalifikován.


11.  Při dojezdu do cíle se zapíší jednotlivé časy závodníků, umístění rodinného týmu bude však hodnoceno podle závodníka s nejvyšším časem (čili podle „nejpomalejšího“ závodníka)


12.  Závod bude rozdělen do 4 kategorií:
A – rodinný tým s nejmladším závodícím členem ve věku do 7 let (do r.nar. 1995 vč.)
B – rodinný tým s nejmladším závodícím členem ve věku do 9 let (do r.nar. 1993 vč.)
C – rodinný tým s nejmladším závodícím členem ve věku do 11 let (do r.nar.1991 vč.)
D – rodinný tým s nejmladším závodícím členem ve věku do 14 let (do r.nar.1988 vč.)
(Fotografie z prvního ročníku):
na startu... v terénu... na poradě u kontrolní stanice...
odpočinek nebo čekání na rodiče?... na trase... není důvod spěchat....
vyhlašování vítězů šťastní cyklisté

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

FOTBAL

Út Kvě 6 , 2003
Výsledky weekendových zápasů Čtěte dále:   Fotbalisty Humpolce dál sráží mizerná koncovka. Chybí nám v ní klid, vidí Štěpán

You May Like

Témata