SeniorCentrum v Humpolci přivítalo první klienty. Domov zde najdou dvě stovky seniorů

15

Klienti domova pro seniory v Humpolci se přestěhovali do nově postaveného SeniorCentra. Nová budova s jedno a dvoulůžkovými pokoji postupně nabídne domov více než dvěma stovkám klientů.

Nové SeniorCentrum, jehož stavba trvala jeden a půl roku, nahradí dvě dosluhující budovy na ulici Lužická a Máchova. Jde o první projekt v oblasti sociální péče, který vznikl díky partnerství veřejného a soukromého sektoru. V praxi to znamená, že domov patří Kraji Vysočina, ale náklady na jeho vybudování a závazek provozovat ho 25 let nese společnost SeneCura.

„Objekt bude po celou dobu trvání projektu ve vlastnictví Kraje Vysočina. Pro kraj je důležitý i fakt, že spolu s klienty přechází do nového komplexu i většina kmenových zaměstnanců,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Jan Tourek.

Z původního domova se do nového SeniorCentra již přestěhovalo všech 126 klientů, svůj domov zde postupně najde až 203 seniorů. Domov zaměstná více než 100 lidí z řad pečovatelek, pečovatelů, zdravotních sester, pracovnic a pracovníků úklidu, kuchařek, kuchařů a dalších.

Prvním obyvatelem nového SeniorCentra v Humpolci se stala paní Ludmila Dvořáková. „Jsem opravdu ráda, že jsem konečně tady. Všichni jsme se sem těšili. Jsme v novém prostředí. Každý má svou koupelnu, to je velké plus. A hlavně se těšíme na to, že v tomto krásném prostředí budeme trávit společné chvíle,“ sdělila své první dojmy paní Ludmila, která nedávno oslavila 87. narozeniny.

Součástí budovy je fitness, kadeřnictví i kaple

V nové čtyřpodlažní budově se nachází 55 jednolůžkových a 74 dvoulůžkových pokojů, každý s vlastním sociálním zařízením. „Pokoje jsou uspořádány formou domácností, kde společný prostor obývá skupina klientů, kteří se navzájem znají a mohou žít obdobně jako v přirozeném domácím prostředí,“ vysvětlila provozní ředitelka skupiny SeneCura Věra Husáková.

SeniorCentrum je kompletně bezbariérové, je vybaveno moderní kuchyní, prostornou jídelnou i odpovídajícím zázemím pro zaměstnance. Klienti zde mají k dispozici společenské místnosti, ergoterapeutickou místnost, fitness, vybavení pro terapie a masáže, kadeřnictví a kapli sv. Mikuláše. Součástí domova bude i terapeutická zahrada Memory Garden s nekonečnými cestami, které pomáhají k lepší orientaci klientů s demencí.

SeniorCentrum Humpolec je po Telči a Chotěboři již třetím otevřeným domovem skupiny SeneCura na Vysočině, další vzniká ve Žďáru nad Sázavou. „Naše domovy se stávají komunitními centry v dané lokalitě, kdy podporujeme mezigenerační setkávání a rozvíjíme soužití klientů, obyvatel, příbuzných, dobrovolníků i zaměstnanců,“ dodala Věra Husáková.

Axl

15 thoughts on “SeniorCentrum v Humpolci přivítalo první klienty. Domov zde najdou dvě stovky seniorů

 1. Starý domov důchodců v Máchově ulici může kraj společně s městem nabídnout na ubytování Ukrajinských uprchlíků.

 2. Vsechno spatny ( v tomto pripade hrozny a tradigicky a neomluvitelny) muze byt i pro neco dobry.
  Region nejen Humpolecka trpi nedostatkem pracovniku. Bylo by fajn kdyby si tady tito zoufali lide nasli novy domov. A pro zacatek treba v techto volnych objektech.

     1. Já jsem optimistou v tom, že se svět za krátký čas uklidní . A nebude to ani poprvé ani naposledy. Hlavně je dobré něřešit věci, které nemohu ovlivnit. Život je pak daleko lepší.

 3. Čekáme na umístění dědy do nového centra, máme tam podanou přihlášku a bylo nám sděleno, že i přes volnou kapacitu bylo přijímání pozastaveno. Máme neověřenou informaci, že centrum nemá ošetřující pracovníky a stávající odcházejí. Nevíte někdo bližší informace ?

  1. Kontaktujte Kraj Vysočina,který je majitelem nového objektu a provozovatele domova, společnost Senecura.Tady se nedozvíte nic relevantního

   1. Já mám informace zcela přesné – vedení bývalého DD v čele s vrchní I.P. je zcela nekompetentní – stávajícím zaměstnancům nedávali žádné informace k přechodu do Senecury, s podřízenými jednali jak s póvlem, proto více než dvacítka zaměstnanců dala už koncem roku výpovědi. No a teď marně shánějí, kdo by se jim o seniory šel starat…

     1. Nesouhlasím – pakliže by si tam Senecura dala svoje lidi do vedení, vše by fungovalo, ale když si tam naverbovala lidí z původního vedení DD, kteří jsou totálně neschopní a když se k tomu přidá reálný pokles mezd zaměstnanců, nelze se divit, že všichni tak houfně podali výpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Soutěžní balóny letěly na západ Čech, vítěz má za sebou i přelet polárního kruhu

Pá Bře 4 , 2022
Cheb a Konstantinovy Lázně byla místa, kam dosedly dva ze čtyř horkovzdušných balónů s posádkami, které se účastnily soutěže o Putovní pohár Jaroslava Haška. Startovalo se v neděli na letišti Kejžlice nedaleko Humpolce. Vítězný balón tak uletěl 220 kilometrů.
Pohár Jaroslava Haška o nejdelší let balónem

You May Like

Témata