Silný vítr láme stromy, nejvíce na Havlíčkobrodsku a Žďársku

28.12.2020, Několik silnic je uzavřených

Silný vítr od neděle zaměstnává hasiče po celé Vysočině. V pondělí ráno spočítali přes 200 výjezdů k událostem spojeným se silnými poryvy.

Nejvíce nebezpečných událostí je na Havlíčkobrodsku a Žďársku. „Popadané stromy zapříčinily i řadu dopravních nehod. V neděli v podvečer narazila řidička s osobním autem do padlého stromu u Jindřichova na Žďársku. Po půlnoci narazila dvě auta do stromu u Chotěboře,“ řekla mluvčí hasičů Petra Musilová. Obě nehody se obešly bez zranění.

Uzavřené silnic

Polámané stromy uzavřely hned několik komunikací, s odklízením kmenů se podle policie bude pokračovat, až se vítr uklidní.

Z noci jsou uzavřené úseky od D1 k Rytířsku (silnice II/353 Jihlava – Žďár nad Sázavou), silnice II/351 Česká Bělá – Chotěboř a silnice III/3438 Český Herálec – Vortová.

Od času 4:00 hodin je uzavřená silnice II/353 mezi Zhoří a Stájí a silnice II/523 z Humpolce do Krasoňova (silnice Humpolec – Jihlava).

Výstraha meteorologů

Výstraha meteorologů před silným větrem platí od nedělního odpoledne do dnešních 20:00. Před větrem s nárazy přes 85 kilometrů v hodině varovali hlavně na Havlíčkobrodsku a Žďársku.

Přes den bude na Vysočině zataženo, zpočátku může ojediněle i slabě sněžit. Večer bude na většině území pršet nebo sněžit. Odpolední teploty budou nejvýše tři stupně nad nulou. Vítr může mít v nárazech rychlost 70 až 90 kilometrů v hodině, slábnout bude později večer.

autor: mik|zdroj:ČTK, převzato z www.rozhlas.cz
Vichřice, polámané stromy, prosinec 2020, VysočinaVichřice, polámané stromy, prosinec 2020, VysočinaVichřice, polámané stromy, prosinec 2020, VysočinaVichřice, polámané stromy, prosinec 2020, VysočinaVichřice, polámané stromy, prosinec 2020, VysočinaVichřice, polámané stromy, prosinec 2020, VysočinaVichřice, polámané stromy, prosinec 2020, Vysočina
Čtěte dále:   Čistá Vysočina

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Fasády historických objektů 2021

St Pro 30 , 2020
Vyhlášení výzvy pro grantové řízení a Pravidla pro vyhodnocení žádostí a poskytování dotací z rozpočtu Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. V Želivě chystají Octoberfest, v Pelhřimově trhy

You May Like

Témata