Síť dalšího vzdělávání na venkově

Společnost pro rozvoj Humpolecka pro Vás ve školním roce 2014/2015 připravila blok vzdělávacích kurzů, které jsou vyučovány v Základní škole Želiv a v Základní škole Jiřice. Kurzy se střídají každé úterý v Želivě a v Jiřicích, tedy každých 14 dní v jedné obci. V prvním pololetí proběhl program Finanční a Spotřebitelské gramotnosti a první přednáška z programu Základy podnikání na téma Formy podnikání, založení firmy.

V druhém pololetí, které začíná 10.2. 2015 od 17:00 hodin v Želivě, pokračuje program Základy podnikání čtyřmi přednáškami na téma Finanční řízení, Daňový systém, Marketing podniku a Management podniku. V modulu Finanční řízení si účastníci osvojí financování podniku a zdroje financování. Seznámí se se zpracováním finanční analýzy – zadluženost, likvidita a dozví se o pojmech jako cash flow, náklady, výnosy, hospodářský výsledek.  V modulu Daňový systém se seznámí s pracovně právními vztahy, způsobem odměňování, výpočtem mezd a mzdovou evidencí, s problematikou cestovních náhrad a daní přímých (vč. přiznání k dani z příjmů fyzických osob a právnických osob) a nepřímých (vč. přiznání k DPH). Modul Marketing podniku účastníkům nastíní průzkum trhu, marketingový mix (výrobek, cena, distribuce, propagace), výrobkové portfolio a marketingové strategie a modul Management podniku nabídne pohled do úkolu manažera (úrovně řízení a styly řízení, rozhodování, metody pro podporu rozhodování, plánování, organizování, vedení zaměstnanců a jejich motivace, komunikace a kontrola).

Od 7.4.2015 do 9.6.2015 proběhne program Základní ICT dovednosti – Základy používání PC, Tabulkové kancelářské programy, Textové kancelářské programy, Počítačová grafika a multimédia a Internet, e-mail, počítačová bezpečnost.

Kurzy začínají vždy od 17:00 hodin a trvají 2 hodiny včetně přestávky. Přednášejí zkušení lektoři z Akademie Světlá nad Sázavou. Vzdělávací akce jsou zdarma a také zdarma bude zajištěno drobné občerstvení pro účastníky kurzů. Navíc účastníkům, kteří se účastní i dalších kurzů, proplatíme cestu hromadnou dopravou/autobusem.

Nositelem projektu je Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov.

Čtěte dále:   Video o Humpolci: Školní statek Humpolec: Získávání nejcennějšího hovězího masa – svíčkové a roštěné

Přijďte se vzdělávat a zvýšit tak Vaše profesní kompetence.

Aacvzdelavacisem.jpg

zdroj: http://humpolecko.cz/opvk

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zastupitelstvo města Humpolec

Po Úno 16 , 2015
Program na 3. zasedání Zastupitelstva města Humpolec Čtěte dále:   Píšou o Humpolci - Český rozhlas Vysočina: Vysočina má první bezobslužnou prodejnu. Zákazníci ji najdou v Humpolci

You May Like

Témata