Sjezdovka na Křemešníku v provozu

Slavnostní zahájení provozu nové sjezdovky na Křemešníku na Pelhřimovsku se uskuteční ve čtvrtek 8. ledna v 15:00 hodin, na sjezdovce se ale lyžuje už od středy 7. ledna.

Vlek v lesním komplexu v přírodní rezervaci na Křemešníku provozoval 36 let TJ Spartak Pelhřimov, v posledních letech byl ale v provozu na výjimku, jeho technický stav byl totiž i po generálce špatný. Město proto našlo nového provozovatele, kterému areál pronajalo výměnou za potřebné investice.


Sjezdovku zasněžují dvě sněžná děla, která plochu prozatím pokryla vrstvou umělého sněhu silnou několik desítek centimetrů. Po úterním zkušebním provozu si sjezdovku v délce 380 metrů poprvé vyzkoušeli lyžaři ve středu 7. ledna. Lyžaři si zde mohou zalyžovat každý den včetně víkendů od 9.00 do 21.00 hodin.


Více informací na www.skiklubpelhrimov.cz


V pátek 9.ledna se rozjede i vlek v lyžařském areálu Svatá Anna u Chotěboře. O víkendu budou v okolí sjezdovky strojově upraveny i základní trasy pro běžkaře.


Ten samý den se v lyžařském areálu Čeřínek u Jihlavy rozjede také druhý, 600 metrů dlouhý vlek. Provozní doba areálu na Čeřínku je od pondělí do pátku od 16 do 20 hodin, o víkendech, svátcích a prázdninách od 9 do 20 hodin.


Běžkaři jsou na tom na Vysočině ale stále špatně. I v nejznámějším centru v Novém Městě na Moravě je upravena pouze tříkilometrová trasa u hotelu Ski. V areálu Martina Koukala u Pilského rybníka u Žďáru nad Sázavou je zatím stále nedostatek sněhu. Provozovatelé tam zkraje týdne zkusmo upravili okruh o délce čtyř kilometrů, na kterém leží asi 15 centimetrů sněhu.


(Zdroj: regionální tisk)

Čtěte dále:   U Jihlavy vznikla farmářská samoobsluha. Platí se do kasičky či QR kódem

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Páteční dávka vtipné kaše

Pá Led 9 , 2009
V současných mrazivých dnech je určitě vhodné zahřát se douškem humoru. Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. V Humpolci závodí koně, v Žirovnici zase králíci

You May Like

Témata