Skvělá vajíčková snídaně – šťavnaté a křupavé netradiční sendviče

6

Máte rádi vajíčkové snídaně? My je zbožňujeme. Na všechny možné způsoby. Nedávno jsem si tady v článku o KFC stěžoval na předražená snídaňová menu ve fastfoodech. Ale tam my opravdu snídáme jen velice málo. Většinou si o víkendu bohaté vajíčkové snídaně děláme sami doma. No a teď jsem narazil na zajímavou variantu, jak si připravit skvělé snídaňové sendviče.

Nejsou to takové ty gumové toasty z toho toastovače, který vyndáte, a druhý den se nedají ani jíst. Tyto toasty jsou prostě náramný a skvělý. A přitom je to tak strašně rychlý a dobrý. Jdeme na to.

Namažeme si dva toastové chleby z jedné strany máslem. Rozšleháme si tři vajíčka a dochutíme. Osolíme a opepříme. Nasekáme na drobno šnytlík a přidáme trochu do vajec. Ty rozšleháme dojemna. Opečeme si anglickou slaninu nakrájenou na plátky. Na pánvy, kde se nám vejdou vedle sebe dva toastové chleby rozpustíme máslo. Následně do ní vlejeme vejce. Když se vejce na dně trochu zatáhne, ihned vložíme do pánve dva toastové chleby vedle sebe.

Necháme dělat, aby se nám vejce i na povrchu jakž takž zatáhly. Následně vezmeme obracečku a celou jakoby omeletu i s toasty obrátíme. Tohle chce malinko cviku a hlavně to udělat dostatečně rychle, aby se nám vajíčková omeleta nerozpadla nebo neroztrhala.

Okraje vajíčkové omelety, přehneme na toastové chleby.

Na jeden chleba poklademe naší vypečenou slaninku …..

a pokryjeme plátkovým sýrem dle vlastní volby.

Pak si celý toast zavřeme. To jest přiklopíme jeden toast na druhý.

Rychle necháme ještě toast z obou stran zapéct na másle, aby byl chleba pěkně křupavý a můžeme servírovat.

Je možno udělat několik variací. Kromě této základní si děláme třeba variantu, kdy na jeden toast natřeme majonézu a na druhý medovou hořčici. Opět dva plátky sýru, naší slaninku, plátek červeného a plátek žlutého rajčete, to mírně osolíme, přidáme plátky debrecínky a zabalíme a dokončíme stejným způsobem.

Čtěte dále:   Inspirace na další valentýnskou večeři - těstoviny s krabem a ricottou

A nebo použijeme kečup s majonézou, sýr, šunku a nějaký poloměkký sálám.

Krásné sendviče. Těch možností je několik, každý si může udělat podle svého gusta.

Skvělá vajíčková snídaně - šťavnaté a křupavé netradiční sendviče
Skvělá vajíčková snídaně – šťavnaté a křupavé netradiční sendviče

Vyzkoušejte. Dobrou chuť!

Tady se můžete podívat na videa s postupem, kde jsem čerpal inspiraci:

 

 

 

Axl

6 thoughts on “Skvělá vajíčková snídaně – šťavnaté a křupavé netradiční sendviče

  1. Nejlepší vajíčkový snídaně dělaji na 8smičce. Mohu vřele doporučit.
    Hezký den a dobrou chuť😉

    1. jezdim tam okolo. nikdy jsem tam nikoho nevidel ale chtel jsem se zeptat nekoho z Rybnicku – funguje tam este ten konzum?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Chmel pro speciální edici piva vyrostl na Vysočině

Pá Lis 19 , 2021
Vrchní sládek Rodinného pivovaru Bernard Josef Vávra uvařil pivo s chmelem, který vypěstoval na vlastní zahradě nedaleko Humpolce, v regionu pro tuto plodinu netypickém. Řízný a voňavý Ležák s chmelem z Vysočiny se stává tradicí, tento podzimní speciál k zákazníkům míří už potřetí, opět v limitované edici. Čtěte dále:   Roštěnky po starém způsobu
Chmel pro speciální edici piva vyrostl na Vysočině

You May Like

Témata