Sovy a žáby v humpoleckém muzeu

Klub ochrany dravců a sov při sdružení Děti Země ve spolupráci s Muzeem Dr. Aleše Hrdličky připravil unikátní výstavu, na které chce představit skrytý život, důvody ohrožení a možnosti ochrany sovy pálené, ropuchy obecné a dalších druhů patřících do těchto dvou skupin živočichů. Výstava začíná 4.ledna a bude možné ji navštívit až do 27. ledna ve výstavním sále muzea na Horním náměstí.

Na první pohled se může zdát, že sovy a obojživelníky nic nespojuje, protože žijí každý v jiném prostředí a takřka se v přírodě ani nepotkají. Bohužel však obě tyto skupiny živočichů spojuje fakt, že patří k nejohroženějším nejen u nás, ale i na celém světě. A to je nejpodstatnější skutečnost, na kterou chtějí ochránci z Mladých Břišť svojí výstavou upozornit. Na informačních panelech se návštěvníci seznámí s životem jednotlivých druhů a s projekty na jejich ochranu, které jsou na Vysočině realizovány. Děti určitě zaujmou desítky figurek sov z různých materiálů a ze všech koutů světa a všichni návštěvníci se budou moci podívat na dokumentární videofilm Naše sovy. Výstava je připravena jako putovní a má již za sebou mnoho cest a další ji čekají. Je to jedna z možností, jak ukázat život méně známých druhů a co se dá udělat pro jejich ochranu, protože ochránci přírody nemohou žádný druh zachránit bez podpory veřejnosti.


Klub ochrany dravců a sov při sdružení Děti Země chce ve své kampani “Budou žít?” mimo jiné ukázat sovy, které jsou obestřené pověrami, v pravém světle a získat co nejvíce lidí pro jejich ochranu a realizovat projekty praktické ochrany. Jedním z nosných projektů je program na ochranu sovy pálené na Vysočině, v rámci kterého bylo rozmístěno 280 speciálních hnízdních budek do zemědělských objektů na okresech Pelhřimov, Havlíčkův Brod a Kutná Hora. Další budky jsou rozmisťovány pro lesní druhy sov – puštíka obecného a sýce rousného.


Pokud máte zájem obližší informace, navštivte webové stránky klubu na adrese http://www.kodas.detizeme.cz/ . Zde se můžete rovněž přihlásit do fotografické soutěže „Dravci a sovy okolo nás“. Soutěž je určena široké veřejnosti a zapojit se do ní může každý fotograf, jenž je autorem snímků zachycujících život dravců a sov nebo jejich ochranu.

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zavřené lékárny?

Út Led 3 , 2006
Znáte to úsloví, že nejhorší je panika a trpaslíci? Zatímco s těmi malými neřády jsem neměla možnost se setkat, s panikou uměle vyvolávanou našimi sdělovacími prostředky se potkávám každou chvíli. Nejinak tomu je i v novém roce, kdy nás média informují o uzavřených lékárnách, starých tiskopisech receptur apod. A jak […]

You May Like

Témata